Przedszkolaki

Przedszkole publiczne vs prywatne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

agrypina

agrypina

Wydaje mi się, że teraz coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie w przedszkolach publicznych jest zbyt dużo dzieci i nie są w stanie wszystkich przyjąć. To prawdziwy problem, gdy mieszka się w małym mieście albo na wsi i nie ma alternatywy. Większe miasta mają pod tym względem lepiej i dużo przedszkoli prywatnych. Mam kilka znajomych, którzy pracują w obu placówkach i z tego, co słyszę, to jest lepiej w prywatnych, jeśli chodzi o podejście do dzieci i poziom nauczania.

59653 agrypina Kobieta, 30 lat, Łódź
~MałaLidi

~MałaLidi

Hej, czy może któraś z Was dysponuje wzorem wniosku do dyrektora przedszkola o przyjęcie dziecka, powołując się na obowiązek ustawowy w zakresie zapewnienia przez gminę miejsca w przedszkolu?
Będę wdzięczna za pomoc.

~iluzjatomagia

~iluzjatomagia

Moje dziecko chodzi do prywatnego [reklama usunięta]. Ma sporo zajęć, angielski w formie zabawy, co ważne, bo dzieciaki najlepiej uczą się przez zabawę. I dzieciaki mają rzeczywiście zapewnioną dobrą opiekę, widać, że pracownikom zależy żeby czuły się dobrze. Dla mnie to jest podstawowa różnica między prywatnym a publicznym na korzyść ego pierwszego.

marzen@

marzen@

agrypina
Wydaje mi się, że teraz coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie w przedszkolach publicznych jest zbyt dużo dzieci i nie są w stanie wszystkich przyjąć. To prawdziwy problem, gdy mieszka się w małym mieście albo na wsi i nie ma alternatywy. Większe miasta mają pod tym względem lepiej i dużo przedszkoli prywatnych. Mam kilka znajomych, którzy pracują w obu placówkach i z tego, co słyszę, to jest lepiej w prywatnych, jeśli chodzi o podejście do dzieci i poziom nauczania.

Gmina ma obowiązek zapewnic miejsce w przedszkolu każdemu chętnemu dziecku. Przy czym nie musi to byc przedszkole najbliżej domu/pracy rodziców itp. Czasem jest to miejsce na drugim końcu miasta albo drugim końcu gminy. Rzeczywiście, jeśli nie ma innej alternatywy w postaci przedszkola niepublicznego to slabo :/

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~majaanna

~majaanna

Zgodzę się, prywatne jest o wiele lepsze. Dbają przede wszystkim bardzo o dzieci, no i nic dziwnego. W publicznych niestety mniej... ja musiałam zabrać stamtąd swoje dziecko bo cały czas płakało i nie chciało chodzić. Więc posłałam z polecenia koleżanki do [reklama usunięta] w warszawie. I ja, i córka jesteśmy zadowolone, bo to rewelacyjne przedszkole. Uczą angielskiego, hiszpańskiego, bardzo bogata oferta zajęć dla dzieci, mocno rozwijających. Warto, szczerze polecam :)

zielinskakaska

zielinskakaska

Przecież weszły nowe przepisy, które mówią, że każde miasto ma obowiązek zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu :) Także bez obaw! :)
Ja uważam, że jeśli chodzi o przedszkola to nie ma różnicy między prywatnym a publicznym ( może poza ofertą zajęć dodatkowych ). Nie dajmy się zwariować. Każde przedszkole musi mieć w miarę taki sam program nauczania. Ja przy wyborze kierowałam się lokalizacją, opiniami znajomych, trochę poczytałam w internecie ale przede wszystkim zabrałam swoje dziecko na dzień otwarty, rozmawiałam z przedszkolankami i dyrektorką. Najważniejsza jest atmosfera i to, aby Twoje dziecko czuło się w przedszkolu jak najlepiej

60061 zielinskakaska Kobieta, 29 lat, Poznań
~angelikatroczny

~angelikatroczny

No też masz rację, ale nie oszukujmy się, jak płacisz to masz lepszy standard i nauczyciele inaczej podchodzą zupełnie do pracy, tak samo jak przychodzisz do prywatnej przychodni...Nieporównywalnie lepsze standardy.
Moich synów do międzynarodowego też zapisałam jak koleżanka, tequesta, prywatne, ale mam przynajmniej pewność, że dobrze się dziećmi opiekują, dużo się uczą i widać efekty ;)

zielinskakaska

zielinskakaska

Zdarzają się placówki prywatne, gdzie jednak mimo tego, że zostawiasz tam ogrom pieniędzy nie jesteś zadowolona bo nie zajmują się dziećmi tak jak oczekujesz. Mam masę zanjomych, którzy przenosili swoje dzieciaki bo to co się działo w przedszkolach przechodziło ludzkie pojęcie. Niektóre placówki są nastawione wyłącznie na kasę i nic z tym nie zrobisz. Trzeba się dowiadywać, sprawdzać, pytać, rozmawiać. Ja tez widzę efekty nauczania ale trochę się naszukałam odpowiedniej placówki...więc wiem że nie jest to takie hop siup

60061 zielinskakaska Kobieta, 29 lat, Poznań
~gość32

~gość32

Według mnie prywatne. Moja Ania nie odnajdywala sie publicznym, nauczycielki w ogol sie nie przjemuja tam dzieciom, a jeszcze jak trafisz na jakas trudna to juz jest tragedia. Teraz mała chodzi do Elfika w Sosnowcu i jest bardzo ale to bardzo zadowolona. Wreszcie wyruszamy do przedszkola z usmiechem na twarzy, a i mnie lzej na sercu ze lubi tam byc.

lea80

lea80

Ja przy drugim dziecku postawiłam na prywatne i to była dobra decyzja. Różnie to bywa, nie każda placówka publiczna jest gorsza od prywatnej, ale z mojej obserwacji i doświadczenia wynika, że jednak częsciej lepsza opieka będzie w prywatnym przedszkolu. Nasze małe chodzi [reklama usunięta] na warszawskim Mokotowie i jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola. Program ma I nagrodę MEN, panie opiekunki mają czas i dobre podejście do dzieci, podchodzą indywidualnie do każdego dziecka, do tego dobre żywienie i wiele innych ważnych dla mnie czynników. W porównaniu z państwowym przedszkolem przy pierwszej córce to prywatne ma zdecydowaną przewagę.

51613 lea80 Kobieta, 39 lat, Klonowa