Przedszkolaki

Przedszkole publiczne vs prywatne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ela78

Ela78

A słyszeliście o przedszkolu Tęczowy Swiat Dziecka ? Bo ja ostatnio sporo czytałam w necie o tym bo sama szukam przedszkola dla swojej córki. Sale mają wyposażone w odpowiednie do wieku zabawki i materiały edukacyjne. obiekt jest ogrodzony co dla mnie najważniejsze by dziecko było tam bezpieczne. Ofertę maja korzystną i trwa rekrutacja do przedszkola Łódź bo akurat w tym mieście szukam przedszkola. Może ktoś z was tam zapisał dziecko i napisze jak jest ?

55194 ela78 Kobieta, 41 lat, Bydgoszcz
~ulka39

~ulka39

Duzo zalezy od położenia jak rownież od naszych możliwości. Aktualnie większośc rodziców posyła jednak swoje dzieci do przedszkoli prywatnych. Po pierwsze o wiele łątwiej jest do takiego przedszkola dziecko zapisac. Po drugie faktem jest,ze przedszkola prywatne są o wiele lepiej dofinansowane. Ładniejsze, wyremontowane. Dzieci mają dużo dodatkowych zajeć ( angielski, taniec, zajęcia sportowe). Nowe są zabawki. Grupki dzieci są mniejsze.

~Julkaaaa

~Julkaaaa

Jeśli rodzic ma możliwość, to jak najbardziej warto zapisać dziecko do przedszkola prywatnego. Wtedy zwraca się uwagę na wiele czynników. Mi na przykład zależało, by dziecko mogło rozwijać się i być lepiej przygotowanym do szkoły, by było wiele atrakcji, np. bezpieczne place zabaw dla przedszkoli [reklama usunięta]

kurkuma

kurkuma

Myślę, że bardzo ciężko ocenić tak ogólnie. Są zarówno prywatne przedszkola, w których opieka jest słaba, jak i państwowe w których poziom jest wysoki. Największą zaletą prywatnych przedszkoli jest na pewno to, że na jedną grupę przypada więcej opiekunek lub grupy z założenia są mniejsze. Ja na przykład sama byłam w prywatnym katolickim przedszkolu i bardzo mile wspominam.

57938 kurkuma Kobieta, 34 lata, Wrocław
~kolta

~kolta

Przedszkola publiczne mają przecież mocno ograniczone programy, nie mają rozszerzonego języka, tak więc realnie - prywatne w każdym przypadku będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście - jeśli tylko środki na to pozwalają.

~bambor

~bambor

U nas dziecko po dwóch latach w prywatnym przedszkolu ma naprawdę bardzo duży zasób słownictwa i zdecydowanie uważam, że wybór właśnie taki, był bardzo dobrym pomyłem. Widzę po dzieciach moich koleżanek, jak ubogo jest pod tym względem w przedszkolach publicznych.

dzidzia1

dzidzia1

Moje chodzi do prywatnego, bo do publicznego się nie dostało, dlatego nie mam porównania, ale jeśli chodzi o całokształt to jak najbardziej kestem zadowolona z przedszkola, które wybrałam

58100 dzidzia1 Kobieta, 26 lat, Kraków
~Kaja_Malwik

~Kaja_Malwik

Według mnie prywatne jest lepsze. Tam zdecydowanie lepiej dbają o dzieci, zależy im na rozwoju maluchów. Ja swoje dziecko posłałam do przedszkola Tequesta, to międzynarodowe przedszkole i żłobek. Najlepsze przedszkole, niesamowicie dużo różnorodnych zajęć, dzieci naprawdę mogą rozwinąć skrzydła...

~konnaisancee

~konnaisancee

Myślę, że prywatne. Dzieciaki mają ciekawsze zajęcia. Mówię z doświadczenia, moje dziecko chodziło do Akademii Rozwoju Malucha i fajne zajęcia językowe były. Teraz nie ma problemu w szkole z angielskim:)

JadziaSzalona

JadziaSzalona

Moim zdaniem nie ma że lepsze prywatne czy publiczne. Tak na prawdę zależy od dyrekcji i od wychowawców.
Jednie dobry wychowawca, któremu się chce będzie potrafił dobrze nauczyć i kreatywnie wykorzystać czas.

59477 jadziaszalona Kobieta, 32 lata, Łódź