Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole publiczne vs prywatne


mirabelka80

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek chodzi do prywatnej placówki w Tarnowie - [reklama usunięta] i jest nią oczarowany. My również jesteśmy zadowoleni z wysokiej jakości wyposażenia, ciekawych zajęć, przemiłych i kompetentnych nauczycielek i całej organizacji. Zdecydowanie jestem za prywatnymi opcjami.

Odnośnik do komentarza

Moja córka uczęszczała do prywatnej placówki, dlatego syna również posłaliśmy do takowej. W Tarnowie uczęszcza obecnie do [reklama usunięta] i bardzo jesteśmy zadowoleni. Warunki świetne, nauczycielki naprawdę rewelacyjne, a zajęcia i podejście do dzieci naprawdę ekstra!

Odnośnik do komentarza

My z racji, że prywatna placówka jest obok naszego domu zdecydowaliśmy się na [reklama usunięta] w Tarnowie. Bardzo fajne miejsce, dziecko rozwija się wspaniale i nie traci połowy dnia na dalekie dojazdy.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W jednym i drugim przypadku możesz źle trafić. Czyli nie typ placówki jest decydujący. Zwróć raczej uwagę jak pracują z dziećmi np. w zakresie indywidualnych potrzeb. Fajnie jeśli tez np. współpracują ze specjalistami, np chociażby w zakresie integracji sensorycznej

Odnośnik do komentarza

Córka rownież chodzi do przedszkola niepublicznego. Mialam opcje zapisania jej do przedszkola publicznego, wiązałoby się to jednak z problemami z dojazdem (przedszkole prywatne mielismy o wiele bliżej). Poza tym niekoneicznie podobał mi się program zaoferowany przez nie oraz opinie. 

Aktualnie córka uczęszcza do  [reklama usunięta] i najprawdopodobniej po ukończeniu przedszkola wybierze się tam również do szkoły podstawowej. Nauka prowadzona jest tam w jezyku angielskim bo jest to przedszkole międzynarodowe. Dzięki temu córka juz teraz świetnie operuje jezykiem angielskim (nie byłaby w stanie się nauczyc tak mówić samodzielnie). 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

zdecydowanie prywatne i to niestety nie byle jakie, tylko jak już płacić, to wiedzieć za co. Polecam zerknąć na tematyczne przedszkola, które mają misję edukacyjną, a nie tylko zajęcie dziecka głupotami na parę godzin. Polecam przedszkole językowe [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

To wszystko zależy, kto jest właścicielem lub dyrektorem. Są świetne przedszkola publiczne i prywatne (dwujęzykowe, z odpowiednia dietą i świetnymi zajęciami). Ale na przykład też słyszałam o przedszkolu, gdzie właściciele mieli podpisaną umowę z miastem i mieli dofinansowanie, więc działali jak publiczne - niestety oszukiwali na jedzeniu i wielkości porcji, niektóre dzieciaki chodziły głodne - do tego stopnia, że wszedł prokurator, proceder trwał chyba 2 lata, suma strat na kilkaset tysięcy. Trzeba uważać i najlepiej zrobić rekonesans w swoim mieście i pogadać z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, moja córka chodziła do prywatnego, leśnego przedszkola. To było najlepsze miejsce do rozwoju dzieci. Nie da się go porównać do tradycyjnego przedszkola, bo różni się totalnie pod każdym względem. Przez ten czas córeczka wspaniale się rozwijała, nauczyła się kreatywności, otwartości i ciekawości świata. Praktycznie nie chorowała!!! Tak, zero antybiotyków, syropów itp. Zajęcia były prowadzone w lesie, albo w ogrodzie. Miała wspaniałych nauczycieli, z pasją i sercem podchodzili do swojej pracy. Moja córka, jak i inne dzieci nie chciały z przedszkola wracać do domów. Polecam z całego serca takie placówki, choć wiem, że nie jest ich zbyt dużo. Jesli masz watpliwości, to polecam bardzo fajny artykuł właśnie o takim przedszkolu i co ono daje dzieciom i dlaczego warto zapisac do niego dziecko. Polecam wszystkim niezdecydowanym przeczytać. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...