Przedszkolaki

Przedszkole publiczne vs prywatne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anush

Anush

a ja jednak wolę prywatne przedszkole, ale wiem, ze różnie bywa. Od koleżanek słyszę różne opinie i o prywatnych i o państwowych, ale jednak chyba o prywatnych jest więcej pozytywnych opinii. Moja córeczka chodzi do prywatnego przedszkola [reklama usunięta] w Krakowie i naprawdę jesteśmy zadowolone :)

51722 anush Kobieta, 32 lata, Kraków
giezyda86

giezyda86

Zgadzami się z Anush. Też słyszałam więcej lepszych opini o prywatncyh - bardziej im zależy i na pewno jest lepsza kuchnia :) - sufleciki i kremi z cukinn np ostatnio

53133 giezyda86 Kobieta, 33 lata, Wrocław
es_ze

es_ze

My korzystaliśmy (korzystamy) z takich i takich placówek. Jedno jest pewne: zależy to od pań, od powierzchni, placu zabaw i kuchni serwowanej. Ale generalnie od pań. Jak pani ma muchy w nosie, ma swoich pupilów, nie reaguje na potrzeby dziecka, nie chce jej się schylić zawiązać buciki (co to za fanaberia, nie może pani kupić na rzepy?) no to choćby mi dopłacali za państwówkę, poślę dziecko do prywatnego. Tam trochę więcej jednak mogę żądać w ramach usługi ;)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
Antonina019

Antonina019

Moim zdaniem oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, należy je dokładnie przeanalizować i podjąć decyzję. Ale ja bym się chyba skłaniała ku placówce prywatnej, większa możliwość otrzymania miejsca

53559 antonina019 Kobieta, 34 lata, Ruda Śląska
~alexa789

~alexa789

Oj różnica jest. Każde przedszkole jest inne.Nie twierdzę tutaj,ze przedszkola publiczne są złe, ale moim zdaniem są zbyt mało dofinansowane. Odwiedziłam kilka z nich jak zapisywałam córkę i nie podobał mi się ich wygląd. Moja znajoma mówila również kiedyś,ze oszczędzają na jedzeniu ( chociaż tego do końca pewna nie jestem).Córka obecnie chodzi do prywatnego przedszkola na Wołominie:
[reklama usunięta]
Jestem zadowolona.Córka pewnie też skoro nie narzeka, że codziennie musi tam chodzić ;)

~MarysiaIlawa

~MarysiaIlawa

Ja też mam porównanie i mimo wszystkich pozytywnych aspektow przedszkoli panstwowych - akurat trafiały nam sie dobre panie przedszkolanki (zaangazowane) to jednak wole atmosfere przedszkoli prywatnych. Placu się pieniadze, mozna wiecej oczekiwac no i standard jest duzo wiekszy, jesli chodzi o opieke nad maluchem, obiady czy w ogole podejscie do przedszkolaka i rodzica. Taki przyklad: jakies dwa miesiace temu podczas zabaw moj synek zostal popchniety i upadl dosc mocno na kolano. Zbil je porzadnie, zaczela mu sie woda zbierac, musielismy isc na przeswietlenie i do chirurga. Panie przedszkolanki bardzo powaznie wziely sytuacje: zadzwonilu do mnie, porozmawiały z chlopcami - wyjasnily konflikt, a dwa tygodnie po zdarzeniu dyrektorka powiedziala mi, ze moge zlozyc wniosek o odszkodowanie - o czym kompletnie nie bylam zorientowana, a jednak dyrektorka takie cos pamietala.

~Mirinda

~Mirinda

Można też wybrać takie rozwiązanie gdzie idziemy do pracy,a tam znajduje się miejsce,takie swego rodzaju przedszkole,w którym mamy zapewnioną opiekę nad dzieckiem...
Prawda że jest to dobre rozwiąznie? Szczególnie dla młodych rodziców,którzy chcą wrócić do pracy!

karln

karln

A jaka jest rozpiętosć cen? Bo prywatne kojarzą się z bardzo wysokimi kosztami, ale może są jakieś w rozsądnych niż np. u Rubika? W sensie, dziecko nie musi mieć chińskiego, baletu itd. w tym wieku, takie zupełnie najzwyklejsze są za kilkaset złotych miesięcznie?

55502 karln Kobieta, 26 lat, Żory
ala2285

ala2285

Ja też długo zastanawiałam się czy wybrać przedszkole prywatne czy publiczne. Tak jak wcześniej ktoś napisał, widać że przedszkola publiczne są zbyt słabo dofinansowane. Gdy wchodzi się do przedszkola prywatnego czuć tą bajeczną atmosferę, wychowawczynie też są lepiej nastawione do pracy. Dla samego dziecka też jest wiele korzyści w postaci dodatkowych zajęć, wyjazdów czy lekcji języka. Moje dziecko chodzi do [reklama usunięta] we Wrocławiu. Polecam

56691 ala2285 Mężczyzna, 34 lata, Wrocław
~Tatiana333

~Tatiana333

Moje dzieci chodzą do prywatnego przedszkola, gdyż oferuje o wiele bardziej atrakcyjny program niż przedszkola państwowe. Robotyka, eksperymenty chemiczne, język angielski, taniec, gimnastyka korekcyjna to tylko jedne z licznych zajęć. Żadne przedszkole państwowe nie zapewni tego mojemu dziecku. Chcę mu zapewnić najlepszy start i absolutnie do niczego nie zmuszam. W prywatnym przedszkolu jest mniej chorób (moje dzieciaki piją tran norweski gal). Ogólnie jestem zadowolona.