Skocz do zawartości
Forum

Trudne pytania przedszkolaka?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Bettyy, to ja już wolę odpowiadać na pytania dotyczące fasolek, niż śmierci. Wolę rozmawiać o życiu.
Dziś odprowadzałam synka do przedszkola i znowu pytał o śmierć, o tym co po niej. konkretnie zapytał, czy kiedyś będziemy razem w niebie? I czy będziemy tam na siebie patrzeć? Ale jak to się stanie? Nawet zapytał o anioła, ale nie pamiętam tego pytania.
Poprosiłam, żeby zadał te pytania również katechetce. Jestem ciekawa, co ona mu powie...
A propo fasolek jest fajna książka "Horror! czyli skąd się biorą dzieci?" G. Kasdepkę i jeszcze "Skąd się biorą dzieci?" M. Brykczyński
Fajne książeczki :) polecam. Bardzo lubię twórczość tych autorów.

Odnośnik do komentarza

Mojemu synowi wyjaśniałam ostatnio że jak będzie dorosły to prawdopodobnie już z nami nie bądzie mieszkał tylko w swoim domu i ze swoją rodziną. Bo pytał czy jak oni urosną to będzie w domu trzech tatusiów czyli tata on i brat, myślał że zawsze będziemy mieszkać razem. W ogóle pytał niedawno która siostra będzie jego żoną.

Odnośnik do komentarza

Margeritko, mój synek bardzo długo mówił, że się chce mną żenić. A jak tata był w delegacji, to mówil, że on będzie mężem dla mnie :)
Jak już wyjaśniałam mu po raz kolejny, że z mamą żenić się nie można, to pojawiła się siostra. Co jakiś czas pyta, bo może przepisy sie zmieniły, i jednak z mamą może się żenić? A jak nie z nią, to może z siostrą? ;) Miał też chwilową fazę na sąsiadkę, ale jak mu powiedziała, że musi pomyśleć, bo ona już jednego kandydata ma w przedszkolu, to się do niej zniechęcił. A w ubiegłym tygodniu temat wrócił. Zapytał tatę, czy może się ożenić z Mileną? (I tu mamusię wprawił w osłupienie, bo nie znam dziewczynki. Ponoć z jego nowej grupy przedszkolnej. Muszę pójść na rekonesans, jak Maleńka wyzdrowieje, to pojedziemy dzieciakom przeczytać bajkę i poznam ową kandydatkę ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...