Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej opinii jest to przesada. Lekarz powtarza mi, ze mam zyc tak samo jak dotychczas z malymi wyjatkami tj nie pic wodeczki :D alkoholu ogolnie, konsultowac kazdy lek z nim, energydrinki odpadaja, farbowanie do 8tc itd. zdrowiej sie odzywiac i duzo wypoczywac. Jakby skladniki kremu do twarzy byly takie szkodzace to by o tym mnie poinformowal, dla mnie to zbedna panika. Z tego co wiem, zaden moj kosmetyk nie ma parabenow, rzadko ktore juz maja. Takze ja stosuje to co mam w domu i sie tym nie przejmuje, 0,3ml kremu do twarzy, ktorego uzywam, mojemu dziecku nie zaszkodzi. Jakby faktycznie kazdy lyk alkoholu (zanim sie dowiadujesz, ze jestes w ciazy, czasem mijaja 4tygodnie i np pijesz lub palisz nalogowo) szkodzil czy szampon do wlosow to malo rodziloby sie dzieci w ogole albo po prostu zdrowych. Bardziej mnie martwi zywnosc gmo lub owoce pryskane chemia itd :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Ja pije kawę bezkofeinową i dodaje do niej na prawde małe ilości z kofeiną. Podzielam opinię Pasiok myślę, że jak tego nie pije i nie jem to nie ma to aż takiego wpływu. Oczywiście wariuje jak wy i najchętniej myłabym się szamponem ekologicznym z owsa mojej psiny (bo jest zdrowy i bez chemii ze względu na alergie) moja mama chce kupić mi wszystko z firmy biały jeleń ale powiedziałam jej żeby się uspokoiła.
Jeżeli chodzi o żywność, mamy już warzywa i owoce z ogródka działkowego więc nie muszę się martwić że pryskane bo to moja babcia pielęgnuje a jej ufam w pełni :)
Właśnie mnie naszła ochota na dziwny zestaw chleb razowy z masłem i żółtym pomidorem, magnum na patyku (nie wiem skąd ten patyk) i na szaszłyk warzywny :P haha
Moje dziecko domaga się potasu jak nie wiem od tygodnia mam ochotę tylko na pomidory i ziemniaki polane tłuszczykiem :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Hahaha inka30 szampon z owsa mnie rozsmieszyl do placzu. Ja tez wariuje, ale staram sie wyluzowac (nie zawsze to jednak wychodzi).
O! Ostatnio prawie codziennie pije sok z pomidorow, tez mam straszna ochote na potas chyba. A z warzywami z ogrodka to masz super, zazdroszcze. Nam wszystko obsikiwal pies, ktorego mielismy na dzialce i robil kupy tam wszedzie, nie zdazylismy go nauczyc, ze nie wolno. Takze mama podziekowala.

p.s. Moze patyk tez zjesz :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy patyk też zjem - ale słyszałam o takich dziwnych zachciankach, na zapałki, lód w kostkach, lizanie ścian wapiennych itd. ale to było dawno temu jak jeszcze sama byłam dzieckiem :)
No szampon z owsa pięknie pachnie na prawdę aż czasem mam ochotę psu podkraść :P no przecież jest do sierści to do włosów też się nadaje :P hihi

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

No ja polecam witamine B complex nie wiem czy w polsce jest środek dla ciężarnych przeciw wymiotom. Ja przyjmuje 3 x dziennie i czuje się dobrze, rano na czczo miewam nudności, albo jak się przejem (ale to i bez ciąży). Nie odrzuca mnie od niczego zasadniczo, nie jestem bardziej przewrażliwiona na zapachy niż zwykle (a jestem bardzo bez ciąży) może dlatego nie odczuwam większych zmian. Dziś boli mnie po prawej w krzyżu mam bóle stawów i jestem tak śpiąca że nie wiem.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Inka a może masz tak jak ja że mdłości to rzadkość :)
mnie tylko brzuch dość mocno pobolewa czasem i plecy, ale co się dziwić jak już brzuszek urósł :)
No i dziś znajomy nadmiar śliny w buzi :) + senność codziennie :) ale mnie akurat te objawy cieszą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

No ja jestem troszkę że tak powiem przy kości, więc u mnie brzuszek nie urósł jeszcze ale widze że jest inny.
Moja mama podobno nie miała nudności ani wymiotów (ponoć dowiedziała się że jest w ciąży w 4 miesiącu) i uważała że ma normalne miesiączki co miesiąc. Możliwe że nie mam ale od 5 tygodnia biore wit. przeciw wymiotne dla ciężarnych i jak czasem nie wezmę na czas to mnie mdli. Ale może to kwestia psychiki też.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

No Spragniona_życia wcale się nie dziwię że pobolewa, a z drugiej strony nie da się odpuścić przecież to ślub. My planujemy tylko skromny cywilny za jakiś czas, a kościelny zrobimy za jakiś czas bez stresu. Jeżeli możesz to jutro odpoczywaj.
Ja wykryłam przyczynę plamień - piłam podpiwek i okazało się że jest w nim ekstrakt z chmielu którego nie należy w ciąży spożywać. Dziś już nie plamię tyle a właściwie pod wieczór przestało.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny co u was słychać dziś?
Ja mam okropny poranek póki co, bo przed ciążą miałam problem z jelitami nie wiadomo dlaczego bolały. Brałam debrecin na regulacje i było lepiej ale musiałam go odstawić bo za nic nie wolno go brać w ciąży. I dziś obudziłam się z okropnym bólem a no spy nie mogę bo jest z laktozą (głupota czysta - denerwuje mnie że tak chętnie wszędzie tą laktoze walą).
Za to udało mi się zapisać do Instytutu Matki i Dziecka na pierwszą wizytę na 7.07 chciaż pan twierdził że na 14.07 jest dopiero miejsce ale pojęczałam że jeszcze nie byłam u lekarza a jestem w ciąży przecież. Zgroza żeby takie terminy były. Przecież muszą wyrabiać się w terminach ciężarnej nie mogą zapisać na za 3 miesiące. A jak u was z przygodami lekarskimi z nfz ? czy korzystacie tylko prywatnie ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

ja muszę zbadać przepisy prawne, bo może będę musiała się zatrudnić na jakiś etat to jedno a drugie że szukam jakiegoś rozwiązania ubezpieczenia zdrowotnego dla cieżarnych, albo prywatnie jakiś pakiet może wykupię jednak bo to z tymi terminami i wyborami lekarzy to jakaś przesada jest.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:) slysze, ze wszystko ok u Was, u mnie tez. Bez wiekszych zmian.
Nie wiedzialam, ze na takie 'piwa' mowi sie podpiwek :P peirwsze slysze, fajnie.
inka30i mnie do ubezpieczenia podepnie partner (z pracy), bo innego wyjscia z tego co koajrze nie mam. Ale tez szukam jakiejs pracy na szybko, zeby dostac jakies ubezpieczenie, niestety nie wychodzi mi to za dobrze na razie. Trudno..

Tez planuje cywilny i skromny slub:) potem jakis obiad w restauracji i kolacja i to bybylo na tyle. Chyba, bo na razie ja wykazuje wiecej inicjatywy w tym kierunku niz moj partner, nie jestesmy nawet zareczeni a dziecko w brzuchu.. Nie orientuje sie ktoras z was czy moja mama moze mnie przypiac do swojego mimo, ze nie ejstem uczniem/studentem? Skoro moj partner nie chce, a chyba na to wyglada, to nie bede go zmuszala do slubu! Dupek.

b.eti - jestes pewna, ze mozna pic takie podpiwka jak radler itd?

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

No to i ja się dołączam :) Co prawda to dopiero początek no ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo raz już poroniłam.. :(
No i z wszelkich możliwych wyliczeń wychodzi, że jeszcze mieszczę się w lutym :)
Pierwszą wizytę u ginekologa będę mieć za 2 tyg więc dopiero wtedy dostanę potwierdzenie :)

Odnośnik do komentarza

inaa20 no to witamy :) oby wyszlo, ze na luty, bo wtedy zostaniesz z nami! Hehe. Co do poronienia, to ja jesli chodzi o Ciebie nie biore go w ogole pod uwage, bedzie dobrze;)

Tak, jesli chodzi o ubezpieczenie to chodzi mi o zdrowotne takie, zebym mogla do lekarza chodzic i w razie wypadku nie placic za wszsystko. odpukac.
A pieniadze za urodzenie dziecka...to tez fajnie byloby dostac, ale chyba nie dostane z ubezpieczenia od mamy? dlatego chcialam sie podpiac do partnera ale musze byc jego zona.. (bo jemu sie nalezy od urodzenia dziecka to jednorazowe, ktore by super pomoglo,bo niedlugo bede oficjalnie bezrobotna). Mam nadzieje, ze zrozumialam Cie :) Pieniadze z zus mi sie raczej zadne nie naleza.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...