Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Olla nie przejmuj się jak lekarz zalecił to znaczy że wie co robi. Może nie należy słuchać ślepo ale wydaje mi się że skoro go wybrałaś to nie jest zły.
No i czasem lepiej dmuchać na zimne.
U mnie też z USG wyszedł 6 tydzień a miał być połowa 7 wg moich wyliczeń ale widocznie mi owulacja się opóźniła.
Zaczynam się rozglądać za zajęciami dla ciężarnych, np. joga czy pilates dla kobiet w ciąży. Co o tym sądzicie ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Olla - narazie nie ma co sie przejmowac. Ja tez dokladnie nie bylam pewna ani moj lekarz, w ktorym jestem tygodniu. Najpierw mowil, ze bardzo wczesna ciaza, beta powie, ktory to tydzien, no i wyszedl 5w1d we wtorek. Nie da sie tego okreslic dokladnie, jak nie wiadomo kiedy mialo sie owulacje (a ja miesiaczkowalam bardzo nieregularnie). Byc moze tez tobie sie przesunela, chocby tydzien i juz takie niepewnosci sa. Ja jestem dobrej mysli i trzymam tez kciuki za Ciebie jak i reszte przyszlych mam:)

inka30 - tez o tym mysle. Ja sklaniam sie ku jodze, dodatkowo fajnie wycisza i pozwala sie zrelaksowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

olla- nie martw się za tydzień na pewno będzie widać zarodek.
Co prawda już byłam raz w takiej sytuacji jak ty, ale każda ciąża jest inna. I mogłaś mieć inaczej owulacje...

Inka- to świetny pomysł, jeśli ciąża jest zdrowa. Pomaga szybciej wrócić do formy po ciąży. Ja jednak poczekam do 12 tygodnia z aktywnością. Kiedyś ćwiczyłam zumbę, teraz się wstrzymam.

A jakich kosmetyków teraz używacie dziewczyny? Polecam kosemtyki dla mamy babydream z rossmana. Ale czy się sprawdzam to nie wiem. Mają naturalny skład i są bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Izuska - ja rowniez:) babydream z rossmana, bardzo fajnie nawilza i slyszalam duzo pozytywnych opinii o oliwkach jak i kremach. Cena tez super. Chociaz naprawde nie potrafie dostac oliwki babydream dla mam, rozowej takiej, na rozstepy. Ktos widzial, ktos wie? U mnie w miescie nie ma wgl..bylam w kazdym rossmanie, nawet na allegro nie znalazlam.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

No ja też joge rozważam i na 100% basen chociaż moja mama mi odradza basen bo boi się że coś złapie.
Co do kosmetyków to ja dostałam jakieś od szwagierki z Niemiec, nie wiem jaka to firma. Od koleżanki słyszałam że oliwki nie należy w ciąży stosować bo to zatyka pory itd. Jeżeli chodzi o te balsamy to ja się boje ich stosować w tak wczesnej ciąży, chcę poczekać do 8 tygodnia. Myślicie że nie powinnam się obawiać ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Pasiok- ona zmieniła opakowanie, jest taka fioletowo-biała jak ta emulsja na rozstępy.

Aktualnie pracuję przy ustalaniu składów kosmetyków i ich tworzeniu. Więc mogę wam obiecać, że te z babydream to chyba najzdrowsze na rynku. Sprawdzałam skład i mama mio tez ma niezłe te kosmetyki, ale nie każdego stać. Bo drogie jak diabli.
Wolę czasami sama sobie coś stworzyć:)

Inki- Oliwki jak najbardziej, ale nie na twarz. Ja nie używam balsamów z parafiną, pegami i parabenami. Tak samo żeli i szamponów bez SLS- mogą uszkadzać płód.
Jak chcesz to prześlij skład to na szybko Ci napisze co tam masz w tym balsamie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałam, że nawet na żele i szampony trzeba tak uważać O.o dobrze, że się tu zarejestrowałam to przynajmniej nowych przydatnych rzeczy się dowiaduję :) Jakie szampony i żele byście poleciły? Są jakieś specjalnie dla kobiet w ciąży? Mnie bardzo poruszyła historia koleżanki, która założyła ten wątek, a też miała plamienia, dlatego się przejmuję. Ja na szczęście mam tylko brązowe i tylko trochę. Mam nadzieję że po lekarz przejdzie :) Ja do poniedziałku się nie polepszy to wysyłam narzeczonego po zwolnienie do lekarza. Lepiej trochę poleżeć niż później żałować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/dhc1ann.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/o8lgsbr.png

Odnośnik do komentarza

Olla ja też zaczęłam mieć dziś narazie tylko na papierze ale to i tak mnie denerwuje że są, chociaż podobno to może być.
Izuśka jesteś super :) aqua, helianthus annuus seed oil, octyldodecanol,isopropyl palmitate, sorbitol, butyrospermum parkii butter, prunus amygdalus dulcis oil, poluglyceryl-3 diisostearate, glycerin, hexyldecanol, hexyldecyl laurate, panthenol, simmondsia chinensis oil, rosa canina fruit oil, aloe barbadensis gel, capryl glycol, glyceryl caprylate, cetearyl alcohol, dipropylene glycol, propylene glycol, sodium cocoyl glutamate, carbomer, heliotropine, squalane, sodium hydroxide, tocopherol, perfum, linalool, citronellol, limonene. - troche długa ta litania aż się przeraziłam jak zaczęłam pisać. No ale skoro ty się na tym znasz to może nie jest tak źle jak wygląda :) Będę wdzięczna za opinie :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Pasiok, jest dużo bezpłatnych szkół rodzenia przy szpitalach i przychodniach. Polecam ze względu nie tylko na poród ale także pierwsze miesiące opieki nad maluszkiem.

Co do balsamu, po 3 miesiącu polecam mustelle, ja ją stosowałam zamiennie z babydreamem :)

Co do luteiny/duphastonu, magnezu i nospy (tu w rozsądnych ilościach) na pewno nie zaszkodzą :) a jedynie mogą pomóc :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Chyba mogę dołączyć do grona lutóweczek :-)
Co prawda do lekarza idę dopiero w czwartek, ale zrobiłam 4 testy ciążowe wszystkie pozytywne. 15, 16, 18 i 20 dniu po owulacji i jedynie ten z 15 dnia ( test robiłam wieczorem,bo nie wytrzymałam) pokazał o wiele jaśniejszą drugą kreskę, pozostałe idealnie równe :-)
Miałam pierwszy raz stymulowany okres i owulke i na to wygląda, że udało się!!!
Jak myślicie zrobić jeszcze beta hcg przed wizytą u ginka?

Odnośnik do komentarza

witaj Anjaw ciesze się że dołączasz do naszego grona :)
Nie wiem co znaczy stymulowany okres, ale gratulacje ważny jest efekt nie metoda :)
myśle że lekarz sam ci wypisze jeżeli uzna to za wskazane, ale 4 testy pozytywne to myślę że wystarczy :) Wiem że pewnie nie możesz się doczekać potwierdzenia sama to przeżywałam jeszcze wczoraj :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Inka30i miałam kłopoty z okresem, czasem dostawałam po 40 dniacu, czasem po 33. Gdy nie miałam okresu 56 dni postanowiłam iść do ginekologa. Lekarka zapisała tabletki na wzrost jajeczka, w 16 dniu cyklu zrobiłam zastrzyk z pregnylu, żeby jajeczko pękło, potem 10 dni lutka. To był mój stymulowamy cykl ;-)
Lekarz zleci pewnie beta hcg przy wizycie, wy byłyście przed czy po wizycie?

Odnośnik do komentarza

Aha dziękuje za wyjaśnienia :) to ciekawe co piszesz :)

Ja jeszcze nie mam nic zlecone bo byłam na izbie przyjęć. Dopiero po niedzieli mogę działać jakoś. Zastanawiam sie nad zrobieniem badań prywatnie, bo nie wiem jak szybko trafię pod opiekę lekarską. Nie wiem czy znajdę szybko lekarza na nfz - chciałam iść na Madalińsiego ale od lekarki na izbie usłyszałam że tam jest problem z prowadzeniem ciąży fizjologicznej, że ciężko się dostać do lekarza. To jest blisko mnie i ja się tam urodziłam, no i jest to szpital i przychodnia specjalistyczna dlatego chciałam tam chodzić ale jeżeli zaproponują mi wizyte za miesiąc to chyba trochę nie w porządku jak na pierwszą wizyte, wszystko może się zdarzyć.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

inka30i ja mam świetną lekarke prowadząca, ale jak chciałam zapisać się na wizytę na NFZ,to dopiero mam na 25.07!!! A umawiałam się ponad tydzień temu. Chyba bym oszalała czekając tyle czasu. Nie mogę się doczekać czwartku, a co dopiero ponad miesiąc.
Co do tej stymulacji owulacji i okresu, to z tego co czytałam, tj normalny proces gdy kobieta chce zajść w ciążę, a ma niereguralne miesiączki lub brak owulacji.
Zaczelaś już zwracać uwagę na skład.kosmetyków? Do twarzy i do ciała. Dziś cały dzień czytałam o zakazanych składnikach dla kobiet w ciąży. Od razu przeglądałam wszystkie używane do tej pory kosmetyki i przerazilam się, bo każdy zawierał któryś z czarnej listy :-/

Odnośnik do komentarza

Inka nie wiem co to za balsam, ale przyzwoity.:)
Masz tam głównie po wodzie( bo to pewnie nie masło) olej słonecznikowy,masło shea, olej ze słodkich migdałów, glicerynke, olej z dzikiej róży, aloes, witamine E, pentanol - to wszystko działa na rozstępy, reszta to emulgatory i emolienty( nie groźne a muszą wystąpić by powstał balsam z olei i wody). Pentanol powinien łagodzić swędzenie skóry przez rozciaganie.

Także smaruj się śmiało, bez obaw- 2 razy dziennie:)

Widzę, że nas przybywa:)

Mustella przeważnie ma kiepskie składy. Nie każdy produkt , ale większość. Często konserwują parabenami. A to szkodzi i wam i dziecku!!!! Czytajcie skład nie etykietę.
Dzeni -jaka masz mustelle?

Annjaw- witam i gratuluje:) Perfect mama z Daxa to tragedia- nie ma tam nic pożytecznego. Ma w składzie olej ze słodkich migdałów na końcu- czyli około 1 % i to tylko warte uwagi...

Odnośnik do komentarza

Witam nowa mamusie Annje :)

W skrocie mysle, ze mozna napisac, ze warto sprawdzac czy kosmetyk ma parabeny i SLS :) i ich unikac i to nie wzgledu na ciaze, ale tez ogolnie. No i widze, ze rossmannowskie sa wychwalane, przy nich zostane:)

dzeni - oliwa z oliwek? taka do salatek extra virgin? JEju, swietny pomysl! Sama dodaje czasem do kapieli, ale pewnie dla dzidzi kupowalabym cos specjalnego (nivea, j&j) bo...wszyscy z otoczenia tak robia. A cena nie zachwyca ;) pozwoli to fajnie zaoszczedzic kase, s u p e r.

Dziewczyny, co do kosmetykow chocby z rossmana to mowimy o takich dla mam czy ogolnie tez dla maluszka?

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Izuśka jakiś niemiecki to balsam Bübchen mama ja go nie znam dostałam od szwagierki. Ale skoro dobry to bardzo się cieszę :)
Słyszałam że jak się ma skłonność po matce to i tak nic ci nie pomoże. Ja niestety mam.
Nie jeszcze nie sprawdzam wszystkiego, chociaż chodzi mi to po głowie. Niestety dziś jestem senna tak bardzo że 2 h po wstaniu z łóżka już muszę do niego wrócić. Nic mi się nie chce czuje się jakbym przekopała wczoraj ogródek a właściwie nic takiego nie robiłam a nawet pierwszy raz zrobiłam drzemkę. A jak wy się dziś czujecie ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Rossmanowskie kosmetyki tez sa niemieckie, chyba dobre tam robia ogolnie:)

Dzieki inka30, ja sie czuje calkiem ok. Dzisiaj wyjatkowo zywa, kawa mi pomaga. Ty pijesz kawe?
Ale juz chyba zaczynaja mi sie mdlosci, bo mam momenty, w ktorych czuje, ze bede musiala isc wymiotowac ale przechodza po chwili. Szczegolnie za pierwszym gryzem lub lykiem czegokolwiek.
plus. Tez czytalam, ze jak ma sie sklonnosci to nic nie pomoze..

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...