Przedszkolaki

Ciekawe gry planszowe dla przedszkolaków!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~styśka

~styśka

koralowa123 przeczytałam osttanio twojego posta tutaj.. i też zamówiłam tę bramke :) młody był przeszczęliwy! ja też bo wydałam na prezent mniej nż zakładałam :P

KK35

KK35

Mój młody uwielbia planszówki. Polecamy monopol, potwory do szafy, spadające małpki, master mind, memory, poznaję Europę, 2+2, Bezpieczna Droga, Gorący Ziemniak...

56125 kk35 Kobieta, 37 lat, Kraków
~jazzy

~jazzy

U nas na topie są zawsze wiewiórki, więc gra planszowa o wiewiórkach musiała się spodobać :D Gramy całą rodziną w "Leśną drakę". Urocza gra, dobra dla dzieci, które uczą się liczyć. Nie będę wklejać linka, ale na stronie producenta Tailor Games jest dokładny opis i zdjęcia :)

aleksa1

aleksa1

Nogi stonogi :) Gra polega na dobudowywaniu z kostek kolejnych nóg naszej stonogi :)

56827 aleksa1 Kobieta, 35 lat, Lublin
~PLAYMAT eduGRY XXL

~PLAYMAT eduGRY XXL

Wielkoformatowe gry edukacyjno-integracyjne dla PRZEDSZKOLAKA
Wielkoformatowe gry planszowe podłogowe - rozmiar XXL - 240 x 137 cm. PLAYMAT to gry edukacyjne, w które grasz na planszy "samym sobą". Wielka plansza zachęca do ruchu, spontanicznej aktywności, daje dużo radości.
http://playmat4kids.com/data/include/cms/allegro/giphy-downsized-large_1.gif
DZIĘKI EDUGROM PLAYMAT TWOJE DZIECKO POZNA ŚWIAT: PODSTAWY MATEMATYKI, EKOLOGII, ALFABETU, ZNAKÓW DROGOWYCH, DOBREGO WYCHOWANIA, ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH, POR ROKU, ŚWIATA FLORY, FAUNY, KOSMOSU ORAZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NATURALNEJ I PRZYJEMNEJ DLA NIEGO FORMIE - ZABAWIE.
Najprzyjemniejsza forma nauczania to nauka przez zabawę. Kiedy jesteśmy odprężeni i zrelaksowani - zapamiętywanie przychodzi o wiele prościej.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I NAUKI!
Zespół PLAYMAT4KIDS.COM
https://playmat4kids.com/data/include/cms/grafic/newsletter.png

happymom

happymom

My ostatnio graliśmy pierwszy raz w grę Chicco Wesoła Pszczółka i było naprawdę fajnie :) Jest duża kolorowa plansza, plastikowe pszczoły i karty z obrazkami - na których są albo pszczóły albo kojarzące się z nimi przedmioty. Każdy po kolei odsłania 1 kartę, a wtedy wszyscy muszą jak najszybciej podnieść z planszy odpowiadającą tej karcie pszczołę. Także jest i rywalizacja, i jest śmiesznie i ćwiczy się pamięć (niektóre karty to tylko skojarzenia, a nie dokładnie odwzorowane poszczególne pszczoły). Ale nawet, jak przedszkolak jest "powolny", to ma szansę wygrać - bo za nie złapanie pszczółki przed innymi bierze się losowo karty z pająkami. Tyle, że na niektórych jest 1 pająk, na niektórych 2, a na niektórych wcale. Więc szczęście też się liczy :)
Ja mam w domu 4-latkę i graliśmy w poziom trudności średni. Ale jest też opcja łatwa dla ok. 2 latków oraz najtrudniejsza dla ok. 5 latków i więcej :)

• ciekawe-gry-planszowe-dla-przedszkolakow_61797.jpg
50734 happymom Kobieta, 29 lat, Kąkolewo
etie

etie

U nas sprawdzają się "Zgadnij kto to", "Ręka mnie nęka", warcaby, a ostatnio mamy też 2 morskie gry, w które gramy na okrągło: "Żółwie z Galapagos" i Chicco "Pod wodą". Mamy niezły ubaw na wyspach Galapagos, gdy żółw syna robi sobie przejażdżkę na moim, bo akurat wszedł na kamyk, na którym stał mój żółw, a w grze "Pod wodą" zawsze jest chwila napięcia przed odgadnięciem na jakie zwierzątko natrafiliśmy. W jednej grze dzieci ćwiczą liczenie, w drugiej pamięć, ale to co najbardziej sobie cenie to, że spędzamy czas razem i świetnie się bawimy.

24105 etie Kobieta, 34 lata, Warszawa