Przedszkolaki

Ciekawe gry planszowe dla przedszkolaków!

Ulla

Ulla

Możecie podać jakieś ciekawe nazwy gier planszowych dla przedszkolaków? Mój starszak powiem szczerze, że dopiero teraz do nich dorasta. I ciekawa jestem w co mam zainwestować?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marciołka

marciołka

U nas sprawdza się przede wszystkim klasyka - chińczyk, grzybobranie... Moja Zosia dodatkowo lubi bingo po angielsku (takie właśnie z planszami, zamiast numerków są obrazki z przedmiotami nazwanymi po angielsku - polecam, bo młoda gra w to już od chyba 2 lat, nie znudziło jej się, słówka szybko załapała i teraz może sobie w to grać z koleżankami bez naszej pomocy). gra też w taką grę, której nazwy nie pamiętam, ale taka z numerami alarmowymi - jak staniesz pionkiem na pewne pola to losujesz kartonik, na nim masz ilustrację zdarzenia i musisz podać, pod jaki numer dzwonisz - są tekturowe komórki i dziecko "wybiera" odpowiedni numer.

Ja polecam jeszcze kart do piotrusia - my gramy nie tylko tak wachlarzowo, ale też bawimy się w memory i musze przyznać, że ze mnie i męża niezłe cieniasy w porównaniu do przedszkolaków ;P

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

1284 marciolka Kobieta, 36 lat, Wrocław
marciołka

marciołka

Ach i mysza lubi jeszcze grę memo mime - losuje się kartonik z czynnością, trzeba ją wykonać i w następnej kolejce wykonać tę starą czynność plus nową i tak do pomyłki (oczywiście gracz nie widzi swoich kartoników). Minus - są zadanie, które trudno wykonać maluchowi, np jodłowanie - nawet nie wiadomo jak wytłumaczyć dziecku, o co kaman....

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

1284 marciolka Kobieta, 36 lat, Wrocław
drewienko

drewienko

Córeczka pokochała grę 'Nos w Nos' z firmy Granna. Fajna zabawa przy użyciu noska i główki :) Polecamy gorąco! Plansza też jest w całym zestawie. :-)

36479 drewienko Kobieta, 40 lat, Piekary Śląskie
monabarga

monabarga

Kochani, my w ogóle uwielbiamy planszówki! Z pierwszym dzieckiem więcej się czasu spędza i z synem bardzo duuuuużo graliśmy w chińczyka, warcaby, grzybobranie (czyli nasze gry z dzieciństwa), później bardzo polubił zgadnij kto to, monopol dla maluchów, później junior... a teraz już wyzsza szkoła jazdy bo monopol milionerzy, a jak czytanie ćwiczy:)

--

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

12490 monabarga Kobieta, 41 lat, Lubelskie
nikawa

nikawa

Chińczyk, tak. Grzybobranie czterolatkowi może się szybko znudzić. My graliśmy w to nieco wcześniej, za to bardao gorąco polecam "Nogi stonogi", "Tik Tak Bum Junior", "Miś pszczoły i miód", "Jeżyki", "Pędzące żółwie", "Kiki Riki" (mini wersja, która kiedyś pojawiła się w Biedronce jest świetna)... Jak wypróbujesz te, to polecę coś innego ;) na naszym osiedlu jest wypożyczalnia gier, co prawda te, o których wspomniałam mamy w do owej biblioteczce, ale kupowane były dopiero po wcześniejszym wypróbowaniu. Wszystkie bardzo trafione.

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Ulla

Ulla

nikawa mam nogi stonogi i nie bardzo mu się podobają za to żółwie są ok i warcaby o dziwo ale dzięki za pomoc i fajnie z tą wypożyczalnią

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~mrówka1

~mrówka1

z Waszymi dziećmi możecie także bawić się w ciekawe gry online, na ekodzieciaki.pl, to wielki zbiór ciekawych zabaw i gier o tematyce przyrody

aga21

aga21

My zaczęliśmy co prawda nie planszówka ale gramy w piotrusia w karty. Ale z tego co widzę to chinczyka chyba zakupię niedługo, w marcu młody ma urodziny to akurat prezent będzie :)

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
szarlotka743

szarlotka743

Witam,
Myślę, ze najlepszą planszówką była by ta stworzona przez Was. Jest to jest pracochłonne, ale możecie wszystko wymyślać tak chcecie np historyjki, trasę, zasady. Potrzebujecie tylko dużej karki, jakiś mazaków, kostki, pionków, i innych rzeczy które przyjdą do głowy. Pionki możecie stworzyć samodzielnie np. z modeliny. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu dzieckiem, kształtuje to jego samoocenę, wyobraźnie. Dowiadujecie na co stać wasze dziecko.

54621 szarlotka743 Kobieta, 32 lata, Poznań