Przedszkolaki

Czerwcątka 2014

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Cześć :)

Jak u Was ze spacerami, dzieci grzecznie siedzą a wózku? U nas się zmieniło o 180 stopni i spacery z Jasiem robią się meczące, bo ciągle wychodzi z pasów i staje w wózku, masakra ;)

Truskawa, teraz mam masaże, a w październiku będę mieć ćwiczenia i jakieś tam naświetlania.
Mnie też czas szybko pędzi, za szybko :(

Miłego weekendu :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Julia87

Julia87

Dziubala u nas tez była faza na wychodzenie z wozka. Teraz Hania juz nie wychodzi. Zapinam ja luzno tylko w trzech miejscach bo nie lubi byc mocno zapinana. Gdy chce wyjsc biorę ja na rece, idzie za reke i wsiada do wozka. Korzystamy z pogody i spacerujemy;) nie chce stracic żadnej chwili. Juz niedlugo pierwszy wrzesnia i ide do szkoly (do moich sześciolatków) Z mala zostanie moja mama damy jej umowe uaktywniajaca. Czy ktos podpisywal taka umowe z niania? I tak martwie sie o mała chociaz po paru godzinach bede juz w domu to i tak nigdy wcześniej nie rozstawalam sie z Hanusia na dłużej niz dwie godziny. Teraz będę 5-6 godzin poza domem czesem wiecej.
Truskawa -jak Ci sie udaje pogodzic prace z domem?
Miłego weekendu.

43512 julia87 Kobieta, 32 lata, Poznań
Truskawa

Truskawa

Cześć dziewczyny,

Ja tylko na chwile bo czas spac bo jutro pobudka poranna - ale to standard wiec mi nie straszna ;) ale brak drzemki no i trzeba do pracy czyli skupiać sie i myślec. Nie to zebym w domu nie myślała :)
Wiecie co jest najgorsze to ze jak włosy tluste sie robią trzeba je umyć, trzeba ubrać wyprasowana bluzkę, a nie pognieciony tabory, pomalować sie, nogi ogolić. No tylko nie myślcie, ze ze mna brudas i fleja, ale przyznaje przez ostatni rok chodziłam czasem z tłustymi włosami ( poli to nie przeszkadzało, a zeby pójść do sklepu sie nadawało :)), nosiłam dresy, malowałam sie niezbyt często tzn jak gdzies szlam ( warzywniak i biedronka do wyjsc sie nie zaliczają ), nogi mogły byc troszkę nieogolonego czyli takie dwudniowe ( no chyba ze gdzies szlam, ponownie warzywniak i biedronka sie nie liczą).
Dziubala - moja jeszcze chyba nie wpadła na to, ze moze powycinać sie z pasów. Po prostu ryczy i pokazuje ze chce wyjsc. Zreszta za duzo spacerów noe mamy bo jak z pracy wracam to ewentualnie płac zabaw.
Fajnie ze tak kompleksowo tym kręgosłupem sie zajmują tzn ze tyle na NFZ ci zapisują.

Julia - na razie pribije jakos sie zorganizowac :)
O umówię takiej nawet nie słyszałam. Co to za umowa ?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

43801 truskawa Kobieta, 36 lat, W
Dziubala

Dziubala

Jasiowi po ponad 5-miesięcznej przerwie pojawił się kolejny ząbek - LD4 :). To teraz ma 9 ząbków.

Julia, to mam nadzieję, że i Jasiowi szybko minie to wychodzenie z pasów. Jego bracia tego nie robili, dlatego tak mnie zaskakuje zachowanie najmłodszego ;)
Umowa uaktywniająca to to samo co ta słynna umowa z nianią? Jeśli tak, to o niej czytałam, miałam nawet kiedyś pomysł, że z siostrą sobie nawzajem takie umowy podpiszemy, ale na myśleniu się skończyło ;). W sumie to nie znam nikogo kto by ją podpisywał.

Truskawa, tak to jest, że do pracy trzeba się bardziej wyszykować niż do warzywniaka czy do Biedronki :D. Z czasem wpadniesz w rytm i takie dbanie o siebie będzie rutyną :)

--

Dziubala

Dziubala

Ale tu tłumy :D. Hej, gdzie jesteście? Odezwijcie się!!! :)

Jasiowi wyrósł kolejny ząbek - PD4 :)

A jutro debiut żłobkowy :)

Pozdrawiam :)

--

Truskawa

Truskawa

Ale tutaj pustki, szkoda :(

Ja powoli uczę sie funkcjonować z praca, żłobkiem i domem. Polcia w żłobku całkiem fajnie sie zaaklimatyzowala tzn troszkę marudziła pierwszego dnia, ale juz jest ok. Mam nadzieje ze tak dalej bedzie :)
Szkoda ze nikogo nie ma bo intensywnie szukam sprawdzonych przepisów na obiad, którego zrobienie zajmie 20 minut :)))

--

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

43801 truskawa Kobieta, 36 lat, W
Blan

Blan

Hej, jeśli chodzi o szybkie obiady, to jestem w tym specjalistką. Inna sprawa czy wszystkim smakują... ja gotuję tylko dla siebie i Basi więc nie ma problemu. Najbardziej lubię zupy, wszystkie robię na włoszczyźnie i porcji rosołowej z indyka. Jak się pogotuje, obieram mięso i bez kości wrzucam do rosołu. Na drugi dzień tylko gotuję i dodaję mrożonki. W ten sposób mam różne zupy bez większych problemów. Ponadto lubię robić eintopfy, nazwa niemiecka, bo tam się tego nauczyłam. Cały pic polega na tym, że mięso, warzywa, czasem przecier pomidorowy, groszek, kukurydza, czy tam kto co lubi wrzucam do szybkowaru i gotuję do miękkości. Czasem robię z ziemniakami, czasem z kaszą lub ryżem. Oczywiście wszystko w jednym garze. Wychodzi tego zawsze za dużo, więc część dzielę na porcje i mrożę. No nic Basia się obudziła. To tyle :-)

37111 blan Kobieta, 44 lata, Szczecin
Blan

Blan

Nie zdążyłam się pochwalić, Basia ma już 16 zębów. 5 przedostatnich to dwa tygodnie biegunki i płacz niemal przez całe noce płaczu. Teraz wyszedł jeszcze jeden, ale już nie tak strasznie. Zostały ostatnie piątki. Mam nadzieję, że z tymi Basia nie będzie musiała się już tak męczyć. Może teraz będzie miała czas żeby uczyć się samodzielnie chodzić :-)

37111 blan Kobieta, 44 lata, Szczecin
Dziubala

Dziubala

Co u Was? :)

U nas ok, weszliśmy w rytm żłobkowo-szkolny i wszystkie dzieci radzą sobie bezproblemowo :). A Jaś 1 dzień przed pójściem do żłobka zaczął chodzić, doczekałam się :)
Ząbków Jaś ma na razie 11, czekamy teraz na drugą trójkę, bo pierwsza wyszła zamiast czwórki ;). To drugi ząbek, który mu wyszedł nieksiążkowo.
I Jaś miał robioną urografię i ta powiększona miedniczka to "taka uroda", uff! :)

Pozdrawiam :)

--

Aniołowie

Aniołowie

Witamy po przerwie! Jesteśmy już w domu i powoli przyzwyczajamy się do powrotu do pracy i codziennych obowiązków. Wycieczka udała się wspaniale - mały był zdecydowanie grzeczniejszy niż w domu i nieźle znosił dolegliwości ząbkowe... :D Ja do pracy od października - Mąż chce jeszcze zostać z Synkiem, przynajmniej do końca roku.

--

Aniołowa rodzinka pozdrawia!
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2jw4z5sam6zal.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydi0p526n8.png

45697 aniolowie Kobieta, 41 lat, Sedinum