Skocz do zawartości
Forum

Brzydkie słowa u przedszkolaka


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam ten sam problem, po wakacjach gdzie przebywaliśmy w ośrodku gdzie był plac zabaw i dzieci w różnym wieku się bawiły Mały poznał takie wyrazy jak Głupek, pobije cie. A po przeczytaniu Jasia i Małgosi - ciągle powtarza np. do dzieci : zamkne cie w klatce. Wszystko to mówi jak go ogarnia złość, najgorzej w przedszkolu..... masakra.... w domu staram sie juz na to nie reagować bo tłumaczenia i stanowcze ostrzezenia nie dawały skutków....

Odnośnik do komentarza

Moja córka ostatnio też powiedziała kilka brzydkich słów usłyszała na placu zabaw od innych dzieci.Też tłumaczę ,że tak nie można mówić bo Bozia się będzie gniewać i ja też.Mówię jej ,że jak tak się nie wyrażam brzydko ,nie używam takich słó i ona nie powinna również.A tak swoją drogą to muszę powiedzieć jak dzieci teraz przeklinają i to strasznie!!!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli pani użyje brzydkiego słowa, wtedy musi trzeba zapytać dziecka czy wie co to znaczy to słowo lub jak je rozumie (dziecko może inaczej interpretować słowo niż my dorośli je znamy). Jeżeli dziecko nie zna wtedy na spokojnie wytłumaczyć że nie powinno go używać. Jak usłyszy pani brzydkie słowo od dziecka to nie może pani nadmiernie reagować lub robić "dziwnej" miny te reakcje dziecku bardzo się spodobają przez co może dalej używać brzydkiego słowa, aby zobaczyć pani reakcje jeszcze raz.
Pisze pani, że dziecko dalej używa brzydkiego słownictwa proponuje nie zwracać na to żadnej uwagi, ani słowa ani gestu. Tak jak pisałam wyżej być może o panie reakcji i to jest motorem do używania brzydkiego słownictwa pani dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...