Skocz do zawartości
Forum

Skąd bierzecie pomysły na prace plastyczne dla dzieci?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Inspiracje można czerpać zewsząd - z tego co znajduje się w domu dookoła Was, z tego co widzicie za oknem lub z tego co podpowiada Wam wyobraźnia :) Bawcie się kolorami, skojarzeniami. Można tez poprosić dziecko o rysunek tematyczny a potem pokusić się o jego interpretację. W celu poszerzenia własnej wiedzy związanej z interpretacją malowideł przedszkolaków zapraszam do odwiedzenia strony:
http://www.podzwonku.com/2013_06_01_archive.html

Odnośnik do komentarza
Gość balbina

Zwykle kombinujemy coś z rzeczy ogólnie dostępnych w domu typu: stare gazety, rolki po papierze toaletowym, korki, opakowania po jogurtach i inne "śmieci". Do tego farby, plastelina, kredki, nożyczki i już. Dużo tego typu pomysłów jest na ekodziecko.com
I na blogach i forach też szukam inspiracji:)

Odnośnik do komentarza

~balbina
Zwykle kombinujemy coś z rzeczy ogólnie dostępnych w domu typu: stare gazety, rolki po papierze toaletowym, korki, opakowania po jogurtach i inne "śmieci". Do tego farby, plastelina, kredki, nożyczki i już. Dużo tego typu pomysłów jest na ekodziecko.com
I na blogach i forach też szukam inspiracji:)

bardzo podoba mi się ten pomysł z wykorzystaniem gazet itd:) to jest oszczędnośc na kartkach papieru i jest to bardziej twórcze

Odnośnik do komentarza

O tuż to! Kartki w domu idą jak woda ale rysunki na nich to zwykle wariacje na jeden temat. Jak się da dziecku jakieś niestandardowe materiały to i dzieciak zaczyna kombinować co z tego zrobić. Moja znajoma ma w domu kartonowe pudło z opakowaniami po różnych rzeczach, gazety, taśmę klejącą, markery- dzieci z tego tworzą takie cuda, że ja w życiu bym na to nie wpadła;)

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się ten pomysł z wykorzystaniem tego, co ma się pod ręką, czyli gazety, butelki, korki i inne takie. Z takich niepozornych rzeczy można stworzyć nie tylko fajne DIY, ale też DYI zabawki czy inne ozdoby. Na szczęście istnieje wiele stron w internecie, Pinteresty, Tumblry, blogi i inne, dzięki którym kreatywność nie ma jak się wyczerpać. A większość tych materiałów wcale tak dużo nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...