Przedszkolaki

3 migdał a IMUPRET - opinie

kajka84

kajka84

Witam moja córcia zaczęła od września swoją przygodę w p-kolu, noestety od tego czasu zaczęły się częste infekcje szczególnie górnych dróg oddechowych. Dzisiaj po wizycie u laryngologa swierdzono przesrto 3 migdała. Z tym że Kaja jest teraz w trakcie infekcji. Lekarka kazała przyjśc za miesiąc i wtedy zapadnie decyzja czy zabieg.
Oczywiście zaczęłam grzebac w necie i wyszukałam że lek niemiecki imupret jest świetny na obkurczanie migdałów, dodatkowo działa proflikatycznie właśnie na górne drogi oddechowe. Młoda brała broncho-vaxom ale niewiele to dało a tanie też nie jest. Czy któraś z was stosowała imupret? Jakie są wasze opinie na temat tego leku? czy należy spieszyc sie z operacją?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

19162 kajka84 Kobieta, 35 lat, pomorskie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

AnkaK33

AnkaK33

To ja się dołączę do pytania. U syna jest podobnie, jak był mały to nie chorował praktycznie wcale ale od września zaczął przedszkole i zaczęły sie choroby. U laryngologa byłam 4 lutego i najpierw zalecił leczenie (podobno tak trzeba) dostaliśmy Immunotrofinę na 12 tygodni i Aerius na 2 tygodnie i w przypadku kataru, potem do kontroli. Z tego co czytałam to te leki mało kiedy pomagają i i tak kończy się wycięciem... Jak będzie u nas, zobaczymy... Leki trochę kosztują niestety wiec mam nadzieje że pomogą chociaż wydaje mi się że jak już jest przerost to prędzej czy później kończy się to wycięciem, no ale nie znam się więc mogę się mylić.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63211.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63212.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfs8fwlk7az538.png

17546 ankak33 Kobieta, 34 lata, Kaszuby
kajka84

kajka84

AnkaK33 u nas dokładnie to samo. poczytałam trochę i dowiedziałam się że przerost 3 migdała jest spowodowany nawracającymi się infekcjami, bo zamiast je zatrzymywac sam "choruje". I natrafiłam na inf o tym leku, nazywa imupret i podobno jest rewelacyjny w zmniejszaniu migdałów.
Tutaj link imupret w kroplach czy tabletkach? - Małe dziecko - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Poza tym czytałam też, że wycięcie stosuje się kiedy występuje niedosłuch i bezdech a u nas na szczęscie nie jest tak źle. No i niestety może odrosnąc... Niektóre dzieciaki mają po 2-3 zabiegi.

I chcemy też pojechac na konsultację w Kajetanach, tam jest europejskie centrum mowy i słuchu. A póki co kupię ten imupret i zobaczę jaki będzie efekt za miesiąc na kontroli. Też czytałam wiele opinii że te leki które zapisują laryngolodzy niewiele pomagają.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

19162 kajka84 Kobieta, 35 lat, pomorskie
Smelcia

Smelcia

u nas niestety podobnie przez 3 lata 1x angina i 2-3 x katar a od września więcej w domu niż w przedszkolu mieliśmy na 3 miesiace Sinupret, Aerius i Nasonex nie dało efektów ale nie wiem czy iść na zabieg bo z kolei nasza pediatra twierdzi że trzeba usunąć przyczynę to sam się obkurczy, a inaczej będzie i tak odrastał. Wg. niej to kwestia nabiału mały nigdy nie miał stwierdzonej skazy białkowej ale póki co odstawiliśmy nabiał i zobaczymy. Daj znać jak tam niemiecki lek

--

10688 smelcia Kobieta, 42 lata, Wrocław
anata

anata

Mój syn brał ten lek ale nie było poprawy i miał często infekcje .Miesiąc temu udało się usunąć migdałka w Centrum Zdrowia Dziecka . Ździwiło mnie to ,że nawet kilkumiesięczne dzieci mają zabieg usunięcia migdałka .Opieka jest super w C.Z.Dz. )

--

29206 anata Kobieta, 42 lata, Wyszków
~MagdaG

~MagdaG

na migdałek trzeba uważać, nie ma co ukrywać. nasz synek miał już dwa zabiegi w wieku 10m i kolejny 18m. w obu przypadkach pojawiły się bezdechy nocne. drugi zabieg wykonano w Kajetanach właśnie w Światowym Centrum Słuchu i Mowy i polecam... BARDZO polecam. różnica przeogromna między zabiegami i efektem po, dziecko szybciej wróciło do formy i opiekun ma tam normalne warunki. a jeśli idzie o przyczyny to też bywa różnie. z reguły są to - jak pisano wcześniej - nawracające częste infekcje. u nas niestety okazał się winny refluks i to tak silny i podstępny, że synuś nigdy nie ulewał "na zewnątrz" wszystko zawsze szło w migdałek aż po uszy... i tu bardzo pomaga omeprazol, który obniża ilość kwasów żołądkowych i dieta "mniej a częściej". więc uważajcie, szukajcie, dobrego lekarza znajdźcie. a najlepiej takiego co ma doświadczenie z małymi dziećmi i szkolił się w Kajetanach. wiem, że mają lekarzy w całej Polsce i my do takiego poszliśmy, przyznam, że wtedy po raz pierwszy wiedziałam, że ktoś wie o czym do niego mówię...

~Martala

~Martala

Dziewczyny ja kupilam w Lublinie! W normalnej aptece za 24 zl!

~IZUB

~IZUB

Nam się udało przy pomocy tego leku całkiem obkurczyć trzeci migdał, pozbyć bezdechów nocnych i zapobiec operacji, ale efekt pojawił się po 3 miesiącach stosowania 2x15 kropel dziennie. Ostatecznie stosowaliśmy przez 6 m-cy do pełnego wyleczenia.

~Martala

~Martala

Nam zapisano 3 razy dziennie przez 3 miesiace, w razie infekcji zwiekszyc do 5 razy na dobe przez 3 pierwsze dni. Jesli chodzi o lagodzenie przebiegu sprawdza sie bardzo dobrze.