Przedszkolaki

Jak mu pomóc? Czy to nie ADHD?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ElfiaMama

ElfiaMama

Mój syn 2 lata temu zachowywał się podobnie. Był agresywny, klnął (co u dziecka w wieku 6 lat raczej nie jest normalne) i generalnie nic sobie nie robił z jakichkolwiek reprymend. Postanowiłam do tego podejść inaczej. Zaczęłam mu bardzo organizować czas, tak by nie miał czasu wariować. Zaprowadziłam go na siatkówkę dla maluchów, to instruktor mi powiedział, żeby nie szukać choroby w dziecku tylko spróbować spędzać z nim więcej czasu. Rano szedł do przedszkola, zabierałam go wcześniej po ustaleniach z panią dyrektor, potem na basen, a potem gdzieś jeszcze. Pod koniec tygodnia co jakiś czas ciągnęłam go do loopys world (centrum rozrywki) i po jakimś czasie jego pokłady złości i energii spadały. Normalnie jadł bo siedzę w domu i gotuje. Z biegiem czasu zaczął pilnować języka, nie wariował. NIe twierdzę, że takie rozwiązanie tobie pomoże, ale u mnie dało rezultaty.

--

30096 elfiamama Kobieta, 0 lat
sylwestra71

sylwestra71

Wiesz To zorganizowanie czasu to tez kwestia niekiedy wydatków (a tu środków brak !) Ciężko jest ,bo syn nie słucha w ogóle poleceń jest często w swoim świecie ,ale pomijając fakt cieszę sie ,ze Tobie sie udało
Niestety obserwuje moje dziecko i obecnosc innych dzieci wprawia go w tak silny lęk ,ze reaguje agresywnie Co innego dorośli -ci mu imponuja Poza tym jego obsesyjne zainteresowanie elektryka i mechaniką ,(o których potrafi bezustannie rozmawiać ) zanudziło by nie jednego specjalistę w tejże dziedzinie Najgorsze jest to ,że ja sama tej wiedzy nie potrafię mu przekazać -bo niestety przedmioty ścisłe nie były moja mocną stroną Ale będzie miał juz swój program w oparciu o diagnozę mam nadzieję niebawem postawioną ,no i światło w tunelu -uczęsczanie do specjalistycznego przedszkola

--

29399 sylwestra71 Kobieta, 0 lat
Daffodil

Daffodil

Sylwestra super, że macie już jakiś plan działania. Życzę powodzenia.

1969 daffodil Kobieta, 37 lat, Kraków
agusia20112

agusia20112

sylwestra71 mam nadzieje,że odpowiednie zajęcia dla syna zajmą go na tyle ,że będziesz miała z nim mniej problemów,,,,specjalistyczne przedszkole tez powinno pomóc synkowi

--

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

6120 agusia20112 Kobieta, 41 lat, szklarska poreba
ojczulek

ojczulek

moim skromnym zdaniem zaprowadzenie malego na basen moze byc dobrym pomyslem.
Michael Phelps - megamistrz w plywaniu jak był mały mial ADHD i basen uczynil z niego mistrza...

--

3261 ojczulek Kobieta, 41 lat, lubuskie
~maera

~maera

Najlepiej wybrać się z dzieckiem do poradni, w której określą jego problem