Skocz do zawartości
Forum

6-latki do szkoły?


hadaka

Rekomendowane odpowiedzi

W Wawie nie ma zerówek w przedszkolach ( tylko w części prywatnych tak jest), może dlatego ja nie upieram się by tej reformy nie było.
Są świetlice, zajęcia dodatkowe, 3 posiłki dziennie jak w przedszkolu.

Jednego w tej wypowiedzi nie zrozumiałam. Co zerówka ma do tego i brak świetlicy. Przecież walczycie o to by dzieci nie poszły do pierwszej klasy.

Odnośnik do komentarza

barbara-fr
"Zabieranie dzieciom dzieciństwa" to tylko hasło.
Chodzi o to , że jest wielka różnica między zerówką w szkole a zerówką w przedszkolu. W moim mieście (około 200 tyś mieszkańców) dzieci z zerówek szkolnych nie mogą uczęszczać do świetlicy szkolnej - decyzja prezydenta miasta (bo może a co). Co mają zrobić rodzice z dziećmi po 5 godzinach lekcyjnych? Rozumiem, że zwolnić się z pracy!
Naprawdę wiele szkół nie jest przygotowanych do przyjęcia dzieci 6 letnich do pierwszej klasy - jak nawet sami dyrektorzy w rozmowach prywatnych przyznają brak "kasy" na ustawowe wyposażenie 1 klas i problem z zapewnieniem dzieciakom bezpieczeństwa.
Dajmy zadecydować rodzicom, czy dadzą swoje dziecko do 1 klasy w wieku 6 czy 7 lat
poczytaj sobie o akcji RATUJ MALUCHY

dzieci z zerówki nie mogą chodzić do świetlicy , ale jak będą w pierwsze klasie to już będą mogły więc w czym problem ............ czy naprawdę ten 1rok robi aż taka wielką różnicę ?

Niemcy, Francja, Holandia, Anglia, Irlandia itd wysyłają dzieci w wieku 6 lat do szkoły i uwierz mi te dzieci mają więcej dzieciństwa niż dzieci w Polskich szkołach, jeśli program edukacji zmieni się odpowiednio co na 100% będzie konieczne to nie wiem gdzie tak naprawdę jest problem

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

Anulka
Nie jest możliwe by materiał z zerówki trafił do pierwszej klasy. W zerówce dzieci nie uczy się pisać ani czytać a w pierwszej klasie i owszem.
Mam książki dla pierwszaków 6 letnich i widzę jak różny jest materiał.

Oczywiście to nie oznacza, że boję się zmian.

U mnie syn w zerówce uczył się pisać i czytać a w pierwszej klasie mnożyć do 50 w drugiej do 100,w trzeciej dodają,odejmują,mnożą,dzielą pisemnie.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Anulka
Nie jest możliwe by materiał z zerówki trafił do pierwszej klasy. W zerówce dzieci nie uczy się pisać ani czytać a w pierwszej klasie i owszem.
Mam książki dla pierwszaków 6 letnich i widzę jak różny jest materiał.

Oczywiście to nie oznacza, że boję się zmian.

U mnie syn w zerówce uczył się pisać i czytać a w pierwszej klasie mnożyć do 50 w drugiej do 100,w trzeciej dodają,odejmują,mnożą,dzielą pisemnie.
Wcześniej tak było, teraz odkąd reforma oficjalnie nie ma nauki liter, pisania i czytania w zerówce, co nie oznacza, że nie praktykuje się tego.

Odnośnik do komentarza

zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym że dzieci zaczynaja w wieku 6 lat 1 klase, szkoła trwa 6 lat potem 3 lata gimnazjum 3 lata liceum i dziecko kończy mając 18 lat, ale ci co kończą swoje 18 lat po zakończeniu szkoły w czerwcu, czyli są z lipca lub grudnia oni kończąc szkołę nie mają jeszcze 18 lat, co oni będą robić jeżeli nie zdecydują się na studia .

Odnośnik do komentarza

bozena222
zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym że dzieci zaczynaja w wieku 6 lat 1 klase, szkoła trwa 6 lat potem 3 lata gimnazjum 3 lata liceum i dziecko kończy mając 18 lat, ale ci co kończą swoje 18 lat po zakończeniu szkoły w czerwcu, czyli są z lipca lub grudnia oni kończąc szkołę nie mają jeszcze 18 lat, co oni będą robić jeżeli nie zdecydują się na studia .

Irlandia rozwiązała to tak, dzieci które ukończą np 6rok życia przed wrześniem idą do 1klasy , te które maja urodziny we wrześniu i po idą do 1 klasy za rok ........ może to dziwne i takie trochę czasami niesprawiedliwe, ale się sprawdza

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Odnośnik do komentarza

bozena222
zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym że dzieci zaczynaja w wieku 6 lat 1 klase, szkoła trwa 6 lat potem 3 lata gimnazjum 3 lata liceum i dziecko kończy mając 18 lat, ale ci co kończą swoje 18 lat po zakończeniu szkoły w czerwcu, czyli są z lipca lub grudnia oni kończąc szkołę nie mają jeszcze 18 lat, co oni będą robić jeżeli nie zdecydują się na studia .

Mogą iść do pracy, ja w czerwcu skończyłam szkołę a 18 lat miałam we wrześniu i pracowałam tylko do urodzin miałam umowę jako małoletnia,płaca taka sama jak na normalnej umowie tylko nie ponosiłam odpowiedzialności finansowej np.jak dziewczyna robi w sklepie.

Odnośnik do komentarza

elwira
bozena222
zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym że dzieci zaczynaja w wieku 6 lat 1 klase, szkoła trwa 6 lat potem 3 lata gimnazjum 3 lata liceum i dziecko kończy mając 18 lat, ale ci co kończą swoje 18 lat po zakończeniu szkoły w czerwcu, czyli są z lipca lub grudnia oni kończąc szkołę nie mają jeszcze 18 lat, co oni będą robić jeżeli nie zdecydują się na studia .

Irlandia rozwiązała to tak, dzieci które ukończą np 6rok życia przed wrześniem idą do 1klasy , te które maja urodziny we wrześniu i po idą do 1 klasy za rok ........ może to dziwne i takie trochę czasami niesprawiedliwe, ale się sprawdza
ja tam widzę sprawiedliwość w tym, ale fajnie jakby to rodzice mogli decydować o takim rozwiązaniu. Często jest przepaść między dzieckiem rodzonym w grudniu a styczniu i fizyczna i emocjonalna. Czasem różnic nie widać, więc fajnie by było pomyśleć nad takim rozwiązaniem w sumie.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Anulka
IWA23
A i zerówka była w przedszkolu.

Teraz zrobili miejsce dla obowiązkowych pięciolatków.

U nas dalej zerówki są w przedszkolu nawet 2 grupy 5 i 9 godzinne.
No właśnie. Może więc na początku Pani minister powinna pomysleć nad ujednoliceniem tego w całej Polsce by wszyscy mieli równe szanse.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam wybór mój syn teraz idzie do zerówki a nie do pierwszej klasy,a dokładnie dałam wybór synowi może to głupie ale to mój syn miał zadecydować czy chce iść do pierwszej klasy.Wiem że by sobie poradził bo dużo w przedszkolu się nauczył a zwłaszcza w domu przy szkolnym bracie,ale to on by do skoły chodził nie ja i miał zadecydować czy chce być już uczniem czy jeszcze przedszkolakiem.Nie chcieliśmy z mężem go na siłę wysyłać tylko dla tego że umie bo poszedł by do szkoły i ze stresu by nie chciał się uczyć.Syn zdecydował się na przedszkole ale jak by wybrał szkołę to bym go do niej zaprowadziła na lekcje syna aby zobaczył jak to naprawde wygląda i czy już chce tak.
Powinni zostawić wybór rodzicom

Odnośnik do komentarza

Anulka
elwira
bozena222
zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym że dzieci zaczynaja w wieku 6 lat 1 klase, szkoła trwa 6 lat potem 3 lata gimnazjum 3 lata liceum i dziecko kończy mając 18 lat, ale ci co kończą swoje 18 lat po zakończeniu szkoły w czerwcu, czyli są z lipca lub grudnia oni kończąc szkołę nie mają jeszcze 18 lat, co oni będą robić jeżeli nie zdecydują się na studia .[/quote

też uważam ze to rodzic powinien decydować czy posle 6 czy 7 latka do szkoły. Często jest przepaść między dzieckiem rodzonym w styczniu a tym z grudnia jest i fizyczna i emocjonalna. Sama mam syna z końca grudnia i nie widzę, go w szkole bo uważam, ze emocjonalnie jest do niej nie przygotowany
zainteresowani rodzice poczytajcie sobie i włączcie sie do akcji

RATUJ MALUCHY
i poczytajcie sobie na stronie Stowarzyszenie i Fundacja
Rzecznik Praw Rodziców

Odnośnik do komentarza

Nie mamy wiele czasu, do 15 czerwca trzeba wysłać podpisy do organizatorów akcji.
Proszę pamiętajcie o tym, że podpisać może się każda osoba mająca prawo wyborcze ( ciocia, dziadziu, znajomi...). Jeśli ktoś jest ZA, to czas działać i zawiadomić o akcji jak najwięcej osób, nikt za nas tego nie zrobi.
Nie ryzykujemy nic - to tylko podpisy, a zyskać możemy bardzo wiele : wolny wybór dla naszych dzieci.
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkie mamy!!!! Jestem nowa na forum wiec wybaczcie , ze tak bez zaproszenia wyglosze swoja opinie:15_8_217: Jestem mama 6 letniego rozbojnika i mieszkamy w Anglii. Moj synek w chwili obecnej juz konczy klase 1sza:36_19_2:, a swoja przygode ze szkola zaczal gdy nie mial jeszcze ukonczonych 5 lat. Przesiaduje w szkole od godz. 9 rano az do godz.15. Normalnie w tym kraju malych pracoholikow chowaja. Powiem szczerze, ze nie ma nic gorszego jak zaczynanie szkoly w tak mlodym wieku, nawet nie wiem kiedy moje male beztroskie malenstwo zmienilo sie w obowiazkowego uczniaka:36_2_58: Caly tydzien mija wedlug jednego schematu: rano sniadanie, szkola, po powrocie ze szkoly obiad, chwilka na ogladniecie bajek, kolacja i czytanie!!!!!!!I tak caly tydzien. W weekend tez nie ma wolnego od szkoly bo trzeba znalezc czas na zrobienie zadania, a uwierzcie z takim maluchem trzeba troche spedzic czasu, zeby mu wytlumaczyc to czego nie zrozumial w szkole( dla przykladu moj maly juz uczyl sie dodawania, odejmowania, figury, bryly, czyta, pisze, a teraz jeszcze widze dochodzi mnozenie i dzielenie:36_11_23:) Normalnie wariacji mozna dostac, dziecku dziecinstwo odbieraja!!!!! W pelni podzielam Wasze zdanie, drogie Mamy, ze 6 lat to zdecydowanie za malo aby zaczac szkole!!!!!! Sama widze po swoim wlasnym dziecku!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie i na pewno jeszcze chetnie tutaj zagladne aby sie dowiedziec jak sytuacja w Polsce wyglada:)))))):36_1_67:

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3t5oddgjxr7qq.png
http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jj9tph667.png

Odnośnik do komentarza

My mieszkamy w Wielkej Brytanii i mój Mateusz idzie teraz do zerówki majac 4 lata za rok idzie do szkoly,tak rocznikowo wypada.Mialam obawy czy moze poczekac ale mysle ze to bedzie z pozytkiem dla niego,pierwszy rok zawsze jest w formie zabawy i dzieci naprawde sa dumne ze zqaczynaja szkole i sa juz takie dorosle.Co do Polski to nie wiem czy to wyjdzie.Nalezalo by zrobic naprawde dobry program i zmienic czasem podejscie nauczycieli,co do dzieci czasem jest ich zal ze traca dziecinstwo.

Odnośnik do komentarza

Jezu, włosy mi sie na głowie zjerzyły!
4-latek do zerówki, to chore jakieś. Szkoda tych dzieciaczków, ja rozumiem, że to w formie zabawy. Wiem również, że do wieku ok. 6-7 lat dzieci najszybciej przyswajają wiedzę, ale fakt tego wieku mnie przeraża. Moja bratowa uczy w szkole podstawowej, jej córka jest tym rocznikiem który regularnie w wieku 6lat rozpocznie nauke w 1-wszej klasie, w jednej klasie nałożą sie roczniki 6 i 7-latków, ona nie chce aby jej córka była w jednej klasie z 7-latkami, chociaż dziewczynka juz teraz zna literki, cyferki potrafi sie podpisać i czyta.
zastanawiam sią jak wypali ta reforma, te najwczesniejsze roczniki to będą króliki doświadczalne.
I będą dłużej pracowały do emerytury........

:36_3_14: :11_6_204: :in_love2:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdru1dc3wle36f.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywuay3lu2rdf8c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...