Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

amelcia8
ja tam się dowiem czy wszystko ok dopiero za 14 dni :( jakoś późno ciągle mam takie przeczucie że ta pielęgniarka jest jakaś dziwna i chyba coś jej się pomieszało z tą wizyta poprzednia 19 września a kolejna 21 październik hmm..

amelcia8 jeśli nie ma problemów z ciążą, to tak właśnie lekarze się umawiają, co miesiąc. Tak więc nie ma się czym martwić. Chociaż wiem jak to jest, też już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty :)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa u mnie mdlosci tez znikly prawie zupelnie. czasami jeszcze tylko, kiedy dopadnie mnie nagly glod... wtedy robie sie nagle zla i mdli mnie troche ;)
Moj brzusio tez juz sie powieksza, czuje rozciagajace sie wiazadla i cieszy nie to. w koncu mam normalne, zdrowe objawy.

Lekarz zlecil mi badanie PAPP-A i wolnego estriolu... czy wasi lekarze tez juz o tym wspominali?
Spokojnej nocy dziewczyny

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jaka jestem szczęsliwa!!! Krwiak sie wchłonął...a ciąża jest zdrowiuteńka. :taniec1:
Dzidzia ma 24mm !! na usg wyszło 9 tydz. i 3 dzień dziś wkleje zdjęcie z usg to już trzecie zdjęcie , niedługo założe album:) Na zdjęciu widać jak mu już ciasno w tym pęcherzyku. Mój mały zuch. za 3 tyg. kolejna wizyta i usg ukierunkowane na ewentualne wady rozwojowe. Trochę mnie martwi tak częste usg w pierwszej ciąży miałam cztery. No ale przy zagrożonej ciąży trzeba podglądać maluszka. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Odnośnik do komentarza

gratuluje mama2 nie ma to jak szczescie, ze wszystko jest ok :)
Ja mialam te stresy w 5-7 tygodniu. Teraz mam nadzieje, ze tylko z gorki
Buziaki dziewczyny.

U mnie cieplo choc ponury dzien. Ledwo zwleklam sie dzis z lozka. Glowa od rana boli, cisnienie znow mam 105 na 65. Cholera, zawsze mialam w normie, a teraz tak niskie, ze wciaz glowa boli i zasypiam na stojaco.
:) Ide na spacer z piesiem, moze mi sie polepszy. Potem praca.
Buziaki :36_2_53:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Jaka jestem szczęsliwa!!! Krwiak sie wchłonął...a ciąża jest zdrowiuteńka. :taniec1:
Dzidzia ma 24mm !! na usg wyszło 9 tydz. i 3 dzień dziś wkleje zdjęcie z usg to już trzecie zdjęcie , niedługo założe album:) Na zdjęciu widać jak mu już ciasno w tym pęcherzyku. Mój mały zuch. za 3 tyg. kolejna wizyta i usg ukierunkowane na ewentualne wady rozwojowe. Trochę mnie martwi tak częste usg w pierwszej ciąży miałam cztery. No ale przy zagrożonej ciąży trzeba podglądać maluszka. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

mama2 ja też jak na razie miałam USG podczas każdej wizyty (do tej pory 3 razy) mimo, że ciąża przebiega bez zakłóceń. Myślę, że gdyby to mogło zaszkodzić, to lekarze nie robiliby tego tak często. Zresztą po takiej wizycie bez USG czułabym się chyba trochę nieusatysfakcjonowana :)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
pat-k bardzo się ciesze ze u Ciebie już dobrze :)
u mnie ok. żadnych objawów czuje się dobrze, czasmi boli brzuch, ale to chyba przez to że macica się powiększa, mdłości przeszły i już moge wszystko jeść :)
ale cera okropna :( i nie wiem jak sobie już radzić :(:(
brzuszek się powiększa :) każdego dnia :)

U mnie podobnie. Powyskakiwaly mi takie bolace krostk. Wczoraj zakupilam sobie Clearasil do mycia twarzy, taki co dziala juz po 3 dniach i krem Normaderm Vichy. Dzisiaj rano jakby lepiej troszke. Zobyczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza

mama2 gratuluje!!! Tak sie ciesze, ze u Ciebie ten paskudny krwiak tez sie wchlonal! Dbaj o siebie i ciesz sie ciaza w koncu :) Mi od niedzieli usmiech z twarzy nie schodzi :)
Usg na poczatku mialam robione co tydzien, teraz bedzie co 2 tyg. W sumie to juz mam za soba jakies 5 usg. Nie przejmuje sie tym jednak wcale. Najchetniej sprawilabym sobie domowe usg, zeby moc w dowolnej chwili podejrzec maluszka :)

A'propos cery, to mi wyskakuja takie brzydkie pryszcze, ale nie na twarzy... jeden na ramieniu, drugi na dekolcie. Dziwnie jakos. A na twarzy bez zmian, tylko troche bardziej sucha skore mam.

Pogoda dzisiaj deszczowa, wiec dzien z ksiazka :):10_4_6:

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

ja również mamie2 gratuluje :)
a jesli chodzi o te badania badanie PAPP-A i wolnego estriolu, to też nie mam zielonego pojęcia ,lekarz nic mi nie mówił
ale na necie znalazłam coś na ten temat oto stronka: Cišża: Bezpieczne badania prenatalne Test Potrójny, Test PAPP-A, test zintegrowany, badania genetyczne, PAPPA PAPA, USG genetyczne, diagnostyka prenatalna cišża, genetyka, usg, badania, prenatalne, badania prenatalne,diagnostyka, wyniki, opis, lekarz to badanie wykrywa zespół Downa u dzieci w 12 tygodniu

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2 ciebie martwią te usg a ja narzekam że mam kolejne za 4-tyg od poprzedniej wizyty:( nie wiem co tam słychać u mojego maleństwa a dowiem się dopiero za 14 dni :):taniec1:i mam nadzieję że wszystko będzie ok:):):): wczoraj wieczorem było mi tak gorąco że szok aż myślałam że mam temperature:takżę lepiej często niż rzadko bo usg nie szkodzi naszym dzieciom:taniec1:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

Test PAPP-A (połączony) - przeprowadza się między 10. a 14. tygodniem ciąży. Pozwala ocenić ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Polega na ocenie stężenia białka PAPP-A oraz beta hCG. Do badania pobiera się próbkę krwi matki. Dodatkowo wskazane jest wykonanie badania USG do dokładnej oceny wieku płodu i pomiaru warstwy płynu w tkance podskórnej szyi płodu (tzw. przezierności karkowej). Ryzyko wystąpienia wady oblicza program komputerowy uwzględniający także wiek matki. Wynik otrzymuje się po kilku dniach. Dodatni stanowi wskazanie do dalszej diagnostyki. Ale tylko jedna na pięćdziesiąt kobiet z dodatnim wynikiem testu PAPP-A rzeczywiście rodzi dziecko z zespołem Downa. Wynik ujemny oznacza niskie ryzyko wystąpienia wady, nie daje jednak całkowitej pewności, że dziecko jest zdrowe. Czułość testu, czyli wskaźnik wykrywania istniejących wad, wynosi 90 proc.

Trzeci miesiąc

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Kochane,
Od jutra przeprowadzka. Nie wiem kiedy znow zajrze na forum. Nie mam pojecia ile zajmie mi przeniesienie linii telefonicznej i internetu.
Ale napewno bede o Was myslala, powli sie uzalezniam od tego forum :) i z niecierpliwoscia oczekuje co u Was nowego slychac. :36_1_13:
Buziaki i powodzenia. :Kiss of love::36_2_53:
Ponizej wkleilam zdjecie z 8 tygodnia ciazy, niewyrazne, ale widac mojego malego "kurczaczka". Mam nadzieje, ze jak wroce pochwalicie sie swoimi maluszkami.
:36_1_67::36_2_15:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...