Przedszkolaki

Angielski od kiedy? 6 m, 1 rok, 2 lata, 3 lata? 6 lat?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

olaa-lo

olaa-lo

to dorzucę jeszcze moją historię ;) jakiś czas mieszkaliśmy za granicą, od mojego urodzenia. w domu rodzice mówili po polsku, bajki leciały po angielsku, ale przodującym językiem był polski. przyszła pora na szkołę i ang słabo znałam...a to że musiałam się w try miga go nauczyć, żeby komunikować z koleżankami, nauczycielami itp to nauka bardzo szybko poszła. mama robiła mi takie dwustronne karteczki z napisami po polsku i angielsku. Ale wtedy to były inne czasy, bo teraz jest mnóstwo fajnych gier dla maluchów. ja już sobie upatrzyłam zestaw układanek English Words i póki co kupuję maluchom znajomym,a za jakiś czas sama zacznę kolekcjonować:D ale wracając do sedna :D jestem za tym, tak jak niektóre mamy się tu wypowiadały i jeśli jest możliwość, żeby jedno z rodziców od samego początku mówiło po polsku, drugie w języku obcym bo dzieci najszybciej wszystko łapią a nasze starania być może zapewnią lepszą przyszłość ;)

--

28986 olaa-lo Kobieta, 0 lat
Martek73

Martek73

W przedszkolu mojego syna angielski, jak i inne dodatkowe zajęcia są dopiero od 5 lat.
Ale Szymek od kolegów i koleżanek (w grupie są dzieci od 3 do 7 lat) łapie słówka i nawet umie liczyć po angielsku.
Także dzieci bardzo szybko łapią

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

7267 martek73 Kobieta, 46 lat, Warszawa
Shyshka

Shyshka

olaa, wybacz, ale uwazam ze ten pomysl jest dosc niefortunny. Jesli rodzic nie mowi jezykiem na poziomie co najmniej B2 dziecko szybko przyswoi bledy (zwlaszcza w wymowie), te bedzie baaaardzo trudno wyeliminowac w przyszlosci. Oprocz tego uwazam caly uklad za wybitnie sztuczny.

--

www.opowiemcibajke.pl


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4/st/20130225/e/Pola/dt/7/k/5563/s-event.png

24962 shyshka Kobieta, 49 lat, Warszawa
olaa-lo

olaa-lo

Shyshka nie wspominałam o poziomie języka tylko "jeśli jest możliwość" ;)

--

28986 olaa-lo Kobieta, 0 lat
Bettyy

Bettyy

Moja ciotka (nie ciotka z rodziny ) jak wyjechała do Francji poznała francuza Dogadywała się z francuzem ale on nigdy jej nie poprawiał i tak mówi po swojemu aż do tej pory (minie już ze 20 lat)Gdyby jej mąż nauczył poprawnie mówić to by mówiła dobrze i bez problemu by się z każdym dogadała a tak ... czasem jej ciężko

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

26961 bettyy Kobieta, 34 lata, daleko tak daleko ,daleko tak
*mamka

*mamka

Mój 5-latek chodzi na zajęcia do Empik School i uważam,że to idealny wiek na rozpoczęcie nauki języka..Dziecko bardzo szybko przyswaja wiedzę..ważne też żeby znaleźć odpowiednią szkołę dla dziecka, ja akurat jestem bardzo zadowolona bo zajęcia trwają 30 min i mój mały to wytrzymuje bez problemu:) Mojej siostrze tez się spodobało,a umówiła się z tej strony http://tinyurl.com/empik-kids bo jednak zanim zapisze się dziecko, warto zobaczyć szkołę i dowiedzieć się więcej :)

--

29348 mamka-1 Kobieta, 0 lat
Bettyy

Bettyy

Takie małe dzieci właśnie szybciej przyswoją wiedzę niż kiedy zaczną naukę w podstawówce Im wcześniej tym lepiej :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

26961 bettyy Kobieta, 34 lata, daleko tak daleko ,daleko tak
Ulala1986

Ulala1986

ja zaczęłam się uczyć angielskiego od 6 roku życia i teraz mieszkając w anglii widzę tego efekty.
poza tym koleżanka ma 2 dzieci- 3 i 4,5 letnie a że męża ma anglika dom jest 2 dwujęzyczny- ona do dzieci po polsku on po angielsku, dzieci rozumieją oby dwa języki i także odpowiadają w 2 zależnie do kogo mówią czyli sie da a poza tym dzieci chłoną znacznie szybciej niż dorośli :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/klz935f7a06ffu6i.png http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk :angel_star: 01.08.12

:angel_star: 04.10.12 [*] http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/<</li>a>
29114 ulala1986 Kobieta, 33 lata, sercem PL, ciałem Uk...
Bettyy

Bettyy

Siostra ma synka i też jest z obcokrajowcem i również od początku mówiła do synka po polsku a do ojca po włosku i mowi do mamy po polsku a do taty po włosku Mały nigdy nie miał z tym problemu Chociaż czasem uda mu się coś śmiesznego utworzyć ...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

26961 bettyy Kobieta, 34 lata, daleko tak daleko ,daleko tak
katerinka0205

katerinka0205

Również uważam, że można osłuchiwać dziecko z językiem od najmłodszych lat - piosenki, bajeczki itp. Ale swoje dziecko na lekcje angielskiego zapisałabym dopiero kiedy nauczy się mówić po polsku. Uczę w przedszkolu i miałam sytuację, że mama jednego chłopca mówiła do niego wyłącznie po niemiecku - tragedia! 3 letnie dziecko sprawiało wrażenie że nie wie co się do niego mówi, miało problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami... Z moich obserwacji wynika że od 3-4 latków biorących udział w zajęciach angielskiego nie można oczekiwać że będą potrafiły mówić po angielsku. A rodzice mnie często pytają dlaczego ich dziecko nie mówi po angielsku - bo jest po prostu za małe. Za to 5 latki radzą sobie super - widać u nich duże postępy. Są oczywiście wyjątki (w obie strony).

--

29618 katerinka0205 Kobieta, 0 lat