Przedszkolaki

Angielski od kiedy? 6 m, 1 rok, 2 lata, 3 lata? 6 lat?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

bejbelaczek

bejbelaczek

Mój synek za 2 miesiące skończy 5 latek i od wrzesnia 2010 ( miał wtedy 3,5 roku) uczy się w przedszkolu angielskiego, ale wcześniej wydaje mi się było za szybko- owszem piosenek się nauczył, ale co mu po piosenkach, których znaczenia nie znał? W tym roku uczy się już słówek- robi to bardzo chętnie, zna już nazwy większości zwierzątek- od pieska, kotka po żyrafę, mrówkojada, nosorożca, potrafi liczyć do 10 i zna alfabet angeilski- a co wg mnie najważniejsze zna znaczenie każdego słowa, umie przetłumaczyć że np. ONE "łan" to jeden i C "si" to C- chociaż na początku twierdził, że to S:) Córka uczyła się angielskiego od zerówki- i była bardziej "chłonna" języka. Teraz już mam porównanie i moja 3 dzidzia na pewno nie zacznie nauki języka szybciej niż w 5 roku życia:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribd5csxlwk.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a0ey39b9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhs1mq2tg5.png

27831 bejbelaczek Kobieta, 33 lata, dolnośląskie
Ulla

Ulla

dokładnie, trzeba brać poprawkę, że w większości placówek zajęcia z angielskiego bywają dodatkiem i nierzadko płatnym i nie dajmy się zwariować, że nasze dziecko ma się tego koniecznie teraz najwcześniej uczyć...dajmy dzieciom sie bawić, ale jeżeli widać po dziecku że chce to robić, uczyć sie bo to sprawia mu radość nie ma co dziecka blokować

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
MarDeb

MarDeb

W Anglii dzieci uczą się od urodzenia angielskiego, więc nie widzę żadnych przeciwskazań wiekowych do nauki tego języka.

--

Zagraj ze swoim dzieckiem.

25912 mardeb Kobieta, 44 lata, Warszawa
July

July

MarDeb
W Anglii dzieci uczą się od urodzenia angielskiego, więc nie widzę żadnych przeciwskazań wiekowych do nauki tego języka.

Hahaha a w polsce dzieci sie ucza polskiego od urodzenia i tez nie ma co do tego przeciwskazan

--

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

2294 july Kobieta, 39 lat, great manchester
DzieckoWita_pl

DzieckoWita_pl

Wiadomo,ze im wcześniej dziecko zacznie się uczyć,tym lepiej ale wydaje mi się,że wiek 6 miesięcy to zdecydowanie za wcześnie. U nas nauka angielskiego odbyła się w wieku 4 lat- zapisy w przedszkolu. Oczywiście to kilka lekcji tygodniowo i jest to płatne,ale co zrobić. Na pewno się przyda,warto inwestować

--

www.dzieckowita.pl - wszystko dla Twojego bobasa.

28135 dzieckowita-pl Kobieta, 0 lat
mika_152

mika_152

Mój synek zaczął uczyć się angielskiego w przedszkolu w wieku 4 lat i ja byłam bardzo zadowolona bo jak wracał do domu to powtarzał wszystkie słówka ,które się nauczył(ma dobrą pamiec).Wcześniej już znał kilka słówek z ,mamy program do nauki anglika i szybko sie nauczył.6m-cy to dla mnie też pszesada,no ale każdy robi jak uważa.

--

21283 mika-152 Kobieta, 37 lat, Wilkołaz
Ulla

Ulla

można osłuchiwać dziecko z językiem poprzez piosenki i bajki od najwcześniejszych chwil

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
Mari

Mari

moje prywatne zdanie, po kilkuletnim doświadczeniu w uczeniu angielskiego i studiach - nie dajcie się zwariować i nabrać na lekcje angielskiego od 6-tego m-ca życia ;)
Zgadzam się z Ullą, że można osłuchiwać i wg mnie to super pomysł. NA swoim przykładzie powiem, że pamiętam wierszyki, czy piosenki z lekcji angielskiego w przedskzolu, ale słówka dopiero po wielu latach zaczęłam rozrozniać i rozumieć te piosenki ;) jednakże było to osłuchanie, zarówno przez te piosenki, jak i dzieki kreskówkom i bajkom (wtedy Cartoon Network było tylko po angielsku), czy Ulicy sezamkowej, potem było mi o wiele łatwiej nauczyć się słówek.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

28342 mari Kobieta, 34 lata, Zielona Góra
ivona

ivona

ja uwazam ze mozna oswajac dziecko z angielskim juz bardzo wczesnie. Ale nie traktowac tego jak nauke. Ja opowiadam mojej corce ze sa inne jezyji, ze cos tam po angielsku znaczy to i tak dalej. Uzywam prostych zwrotow przy niej by jak wspomnialam oswoic ja. Teraz w przedszkolu nasuwa sie pytanie o angielski i uwazam ze mozna zaczac uczyc dziecko tego jezyka po pierwszym roku spedzonym w przedszkolu bez niego. Tak by dziecko najpierw przyzwyczailo sie do przedszkola jako tak a dopiero pozniej do przedszkola jako miejsca gdzie mozna poznac inny jezyk. Do tego dochodza bajki_ bardzo pomocne! Moja corka zna alfabet po angielsku wlasnie dzieki jakiejs tam bajce na mini mini.

--

http://pl.dawanda.com/shop/iwona-birenbaum

3156 ivona Kobieta, 36 lat, poznan
Ulla

Ulla

no właśnie osłuchiwanie to pierwszy krok do poprawnego wymawiania, ale rozumienie przychodzi z wiekiem, więc spokojnie można dziecku tłumaczyć, co coś oznacza i jak się to mówi w języku angielskim czy też innym, wszystko ma sens jeżeli dziecko chce

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno