Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole a kluby maluszka


goga123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewna Dorotea ale wydaje mi się,że już czterolatki realizują program zatwierdzony przez MEN.Każde przedszkole może sobie wybrać dogodny program.
Nie pamiętam jak się ten program nazywa ale mam ulotkę z niektórymi założeniami:

"Program opiera się na fundamentalnej prawdzie, że etap edukacyjny dzieci w wieku 3 do 6 lat charakteryzuje się indywidualnym, a więc nierównym rytmem rozwojowym. Bywają bowiem w okresie przedszkolnym dziecka okresy dużych zmian i takie w których następują one bardzo wolno. Zatem przykładanie wzorca i egzekwowanie jednolitych standardów jest nieuzasadnione, gdyż postępy dziecka należy widzieć w aktualnych jego możliwościach."

Czyli podchodzą indywidualnie do każdego dziecka,nie wymagając żeby pięciolatek potrafił już np kompletnie się rozebrać i ubrać- tylko pomagają mu jednocześnie nie wyręczając.

Jak poprosisz o program edukacyjny w Twoim przedszkolu to na pewno dostaniesz
Ten fragment mi się bardzo podoba:
"Stosując nasz program staramy się zachęcać, zaciekawiać i przekonywać dzieci do zabawy, poznawania i nauki oraz odpowiedniego postępowania. Wierzymy głęboko, że dzieci nie rodzą się niegrzeczne, lecz były tak wychowane, takie zebrały w swoim życiu doświadczenia, więc czasem uporem lub agresją starają się zaznaczyć swoją indywidualność."
No i takie tam...:):15_8_217:

http://www.suwaczki.com/tickers/qtch8ribr85wg5dx.png

Odnośnik do komentarza

Przedszkole musi zrealizować minimum programowe zatwierdzone przez MEN. Klub już nie. Ba przedszkola mają nawet normy na co i ile czasu powinno się przeznaczyć w ciągu dnia. Państwowe przedszkole w zakresie realizacji podstawy programowej (5h w ciągu dnia) są bezpłatne.

Zagraj ze swoim dzieckiem.

 

logo-789x120.jpg

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z nową ustawą z lutego br. takowe Kluby muszą działać na zasadach tj. wszystkie inne placówki opiekuńczo - wychowawcze a nie jak działalność gospodarcza rzadząca sie własnymi prawami.
Moja młodsza córcia chodzi do takiego Klubu od września i jestem bardzo zadowolona, godziny są dostosowane do potrzeb rodziców, grupka dzieci jest mała, kosmetyki i pieluchy mnie nie obchodzą bo wszystko jest na miejscu + 4 posiłki dziennie.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

goga123
Witam - w następnym roku chce dać moją córkę do przedszkola, no i właśnie się zastanawiam czy przedszkole czy powstające kluby maluszka. Jakie są różnice? Czy w klubach maluszka są mniejsze grupy dzieci? Piszcie jakie są różnice, wady i zalety?

Jeśli masz do wyboru to najlepszą opcją są prywatne przedszkola, które muszą spełniać o wiele więcej wymogów niż kluby maluszka. W przedszkolach publicznych minusem są duże grupy, nawet do 30 osób.

Odnośnik do komentarza

NaszKoliberek.pl
goga123
Witam - w następnym roku chce dać moją córkę do przedszkola, no i właśnie się zastanawiam czy przedszkole czy powstające kluby maluszka. Jakie są różnice? Czy w klubach maluszka są mniejsze grupy dzieci? Piszcie jakie są różnice, wady i zalety?

Jeśli masz do wyboru to najlepszą opcją są prywatne przedszkola, które muszą spełniać o wiele więcej wymogów niż kluby maluszka. W przedszkolach publicznych minusem są duże grupy, nawet do 30 osób.

No tak tyle, że koszt prywatnego przedszkola to nawet 1500zł/mc.
ale co do wymogów i norm to się zgadza, przedszkola mają bardziej restrykcyjne normy do przestrzegania, poza tym w przedszkolu masz kuchnię i powiedzmy domowe jedzenie, a w Klubach jest to najczęściej na zasadzie cateringu lub wogóle żywienia nie ma.
Moja Córka chodziła i do Klubu Maluszka i do Prywatnego Przedszkola, a ja najbardziej jestem zadowolona z tego że od wrześnie idzie do najnormalniejszego przedszkola publicznego ;)

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

za co 350zł za prywatne? oj to bym chciała bo u nas tyle kosztuje państwowe na pełen pakiet, a odpowiadając na pytanie, to wybór z przymusu bo wiem, że nie jestem w stanie dziecku zapewnić 3 letniej edukacji w tym przedszkolu, bo może jeszcze przez rok udałoby mi się płacić 740zł ale jak planuję kolejne dziecko, nie wiem jak będzie z pracą, to jestem zdania,że lepiej by od najwcześniejszych lat poszedł z jedną grupą niż mu zmieniać przedszkole w wieku np. 5-6lat

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Na pewno dużym plusem w Klubie Maluszka jest mniejsza ilość dzieci, a co za tym idzie mniejsza szansa na choróbsko :)
Do plusów przedszkola państwowego zaliczyłabym własną kuchnię i zróżnicowane jedzenie, a nie catering i posiłki często dość monotonne i dowożone zimne. Poza tym z reguły zamawiane są obiady, a na podwieczorek dzieci zapychane są flipsami i biszkoptami.
Inna sprawa jest taka, że w prywatnych placówkach często dość liberalnie podchodzą do przyjmowanie na salę dzieci chorych. Już w którymś wątku pisałam o sytuacji mojej koleżanki, która w Klubie maluszka przebierając dziecko w szatni widziała jak jedna mama daje pani opiekunce worek lekarstw z rozpiską co podawać dziecku i o której godzinie. Zaskoczona poszła zapytać dyrektorkę o co chodzi i jak coś takiego może mieć miejsce, a ta jej odpowiedziała, że nie mogą z rodzicami wojować, bo w końcu to rodzice ich utrzymują :whistle: Oczywiście nie twierdzę, że tak jest wszędzie, ale takie przypadki dają do myślenia.

Odnośnik do komentarza

Ja wybrałam przedszkole ze względu na kilka czynników - m.in. opinię wśród znajomych, zajęcia dodatkowe oraz firmy która dostarcza posiłki. W przypadku przedszkola gdzie jest mój syn znajomi mieli oraz mają swoje dzieci i polecali, jest duża ilość zajęć dodatkowych dzięki którym dzieciaki rozwijają swoje pasje. Co do jedzenia to posiłki dostarcza firma My Space Catering, a oni mają opinię jednej z najlepszych firm cateringu w przedszkolach,

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/4/2020 o 10:40 AM, Gość Agata napisał:

Ja wybrałam przedszkole ze względu na kilka czynników - m.in. opinię wśród znajomych, zajęcia dodatkowe oraz firmy która dostarcza posiłki. W przypadku przedszkola gdzie jest mój syn znajomi mieli oraz mają swoje dzieci i polecali, jest duża ilość zajęć dodatkowych dzięki którym dzieciaki rozwijają swoje pasje. Co do jedzenia to posiłki dostarcza firma My Space Catering, a oni mają opinię jednej z najlepszych firm cateringu w przedszkolach,

Szukam teraz właśnie przedszkola dla córki i właśnie w tych polecanych często się powtarza własnie My Space Catering. Wiem że mają dobrą opinię. Możesz powiedzieć coś więcej? Chodzi mi o to czy nie ma problemów z posiłkami dla dzieci które mogą jeść jedynie posiłki bezglutenowe. Ogólnie wiem że menu dobrze dobierają ale jak wygląda ta kwestia dokładniej? Może wiesz 🙂 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...