Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2007


beybe29

Rekomendowane odpowiedzi

Martek73
Motylek
Martek, odrobaczałaś Szymka? Bo widzę wiek przedszkolny . Mam ten specyfik ale już naprawdę nie wiem co tu zrobić. Chyba najpierw oddam kał do badania, bo mały nie ma do czynienia ze zwierzętami a po drugie piaskownica w przedszkolu jest zakrywana na noc a w dzień teren podwórka przedszkolnego jest zamykany i nie mają tam wstępu pieski ani kotki.

Jeszcze nie, ale się nad tym zastanawiałam wcześniej, bo my mamy kotka.
A jeszcze jednym z objawów jak dziecko ma robaki, są sińce pod oczami.
Oczywiście jeśli dziecko je ma, to nie oznacza że ma robaki, to tak samo przy alergii mogą one wystąpić.

Widzę, że jesteś z Wawy, tak jak ja. Ja jestem z Powiśla, a Ty? (jeśli chcesz powiedzieć)

Martek, ja jestem z Mokotowa. Wpadam i odpowiadam :)
Dalej męczą mnie te robaki, szlag jasny by je trafił. Można wykonać jakieś badania na to?
Nie podam tego nieszczęsnego leku tylko z zasady by go podać, bo jestem minimalistką jeśli chodzi o medykamenty.

Odnośnik do komentarza

witam długo mnie nie było ale postanowiłam sie właczyc bo moja mała tez zaczeła chodzic do przedszkola, i bardzo lubi problem mamy tylko z tym okropnym katarem:/ zacząl sie 2 wrzesnia 22 juz bylo zapalenie oskrzeli 2 tyg w domu bo zas infekcja i tak do dzis, zas katar zas kaszel w sumie tydzien byla zdrowa juz nie mam sił, ostatnio lekarz przepisał nam szczepionke 28 tabletek luivac wiecie cos o tym?

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Wiszą u Was w przedszkolach informacje o chorobach?
U nas była już informacja, że stwierdzono kilka przypadków wszawicy i żeby dokładnie sprawdzać głowy dzieciom. Kartka już zniknęła więc sytuacja na razie opanowana. Teraz wisi info o przypadku szkarlatyny.

Margaretka – niefajne takie przerwy w przedszkolu. A co wtedy z dzieckiem? Rodzic dostaje urlop?

Raas – zdrówka dla Was!

ja nie wiem czy u nas coś wisi, bo ponad tydzień nie chodzimy do przedszkola. Mam nadzieję, ze nie czeka nas niemiłą niespodzianka we wtorek...

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie To i ja się dołączę do Was ::):

Moja Zuzia zaczyna od dziś przedszkole ( od 4 miesięcy chodziła do żłobka aż do czerwca tego roku) teraz miała 4 miesiące przerwy bo nie dostałą się do przedszkola zabrakło miejsc,obecnie 3 przedszkola otworzyły dodatkowo grupy i od dziś Zuzia zaczyna,:36_7_8::36_7_8::36_7_8:bardzo chce iść wiec zobaczymy jak to będzie:Oczko:.

Później napiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza

Mój synek dziś pierwszy dzień w przedszkolu.
Był już w piątek ale tylko na godzinkę. Zawiozłam go, a odebrała go po godzinie babcia. Zadowolony, ale babci nic opowiedzieć nie chciał co się działo w przedszkolu, mnie natomiast uchylił rąbka tajemnicy:-)
Dzisiaj zaprowadziłam go przed 8.00, a odbiorę po 14-stej. Poszedł zadowolony, całą drogę do przedszkola uśmiechnięty od ucha do ucha. Nie ukrywam jednak, że obawy mam ogromne, milion wątpliwości czy będzie jadł, czy będzie się bawił, czy czasem nie obsika się (za dużo, bo oczywiście wypadki się zdarzają, a Mati jak jest zajęty zabawą to niestety zapomina się bardzo).
Trzymajcie kciuki za mojego malca.
Dzisiaj oczywiście od rana jestem zestresowana, nawet jak zobaczyłam wypieki na jego twarzy to zapaliła mi się czerwona lampka czy to nie jakaś gorączka czasem. Mam nadzieję, że nie panikuję przesadnie, ale no cóż ważne chwile, moje dziecko jest już przedszkolakiem :36_7_8:

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

supermonikas23
Mój synek dziś pierwszy dzień w przedszkolu.
Był już w piątek ale tylko na godzinkę. Zawiozłam go, a odebrała go po godzinie babcia. Zadowolony, ale babci nic opowiedzieć nie chciał co się działo w przedszkolu, mnie natomiast uchylił rąbka tajemnicy:-)
Dzisiaj zaprowadziłam go przed 8.00, a odbiorę po 14-stej. Poszedł zadowolony, całą drogę do przedszkola uśmiechnięty od ucha do ucha. Nie ukrywam jednak, że obawy mam ogromne, milion wątpliwości czy będzie jadł, czy będzie się bawił, czy czasem nie obsika się (za dużo, bo oczywiście wypadki się zdarzają, a Mati jak jest zajęty zabawą to niestety zapomina się bardzo).
Trzymajcie kciuki za mojego malca.
Dzisiaj oczywiście od rana jestem zestresowana, nawet jak zobaczyłam wypieki na jego twarzy to zapaliła mi się czerwona lampka czy to nie jakaś gorączka czasem. Mam nadzieję, że nie panikuję przesadnie, ale no cóż ważne chwile, moje dziecko jest już przedszkolakiem :36_7_8:

oczywiście trzymamy kciuki!!
A te wypieki, to może z wrażenia :)

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

tak, Ola miała antybiotyk - ospen. Brała 8 dni (7 było jako minimum). Tak było we wrześniu.

Ale ona miała też anginę w kwietniu. I wtedy pamiętam, że brała antybiotyk na literkę A i na pierwszej kontroli nie było już tych ropnych zmian, ale pojawił się nalot grzybiczny od antybiotyku. Więc pani dr kazała przerwać antybiotyk. No i to było za wcześnie i po kilku dniach był nawrót. Wtedy dostała sumamed - taki 3dniowy antybiotyk i po tym było ok. A jaki antybiotyk dostała Gabrysia?

Koniecznie dawaj Gabrysi probiotyki i różne kwaśności - grzyby tego nie lubią (wit C, ogórki i kapusta kiszona). Za to unikaj cukrów. Wiem, ze to trudne, bo jak dziecko przy anginie ma marny apetyt, to się człowiek cieszy jak cokolwiek zje.

Dużo zdrówka dla malutkiej!!

Asia

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgu1rjm8tnuaj.png

Odnośnik do komentarza

Mati bardzo zadowolony z pierwszego dnia pobytu w przedszkolu. Niestety płakał jak po niego przyszłam, bo chciał zabrać ze sobą worek na pidżamkę, który uszyła mu babcia.
No cóż musiała paść obietnica o drugim worku, który będzie miał w domu. Babcia oczywiście jak usłyszała co się działo to zaraz wzięła się do roboty hi hi hi Kochana jest :36_3_14:

Ale ogólnie jest ok. Dzisiaj też ochoczo wystartował do przedszkola. Z tym, że dzisiaj rano znowu akcja wypieki na buzi i miał nawet podwyższoną temperaturę, składam to na karb emocji, bo nic poza tym się nie dzieje, także chyba tak emocjonuje się nowym środowiskiem w jakim się znalazł, chociaż tego nie ujawnia na zewnątrz.

Opowiadał mi co jadł, co robili, nawet rymowankę mi wyrecytował, która była wstępem do zabawy o kolorach jak się okazało.

Dzisiaj też lecę po Matunia po 14-stej. Oczywiście podobnie jak wczoraj siedzę jak na szpilkach.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Witam czy moge sie dolaczyc

Jestem mama prawie 3 latki moja corcia chodzi do przedszkola od kwietnia 2 razy w tygodniu po 5 godz Od stycznia bedzie chodzila na pewno na 15 godz tygodniowo. Przedszkole zaczela wczesniej ze wskazania logopedy. W wieku 2lata 5 mies mowila 3-4 slowa, miala problemy ze zrozumieniem polecen.
Jak Margaretka mieszkam w Uk wiec w przedszkolu mowi sie tylko po angielsku nie ma zadnych polskich dzieci Przedszkole pieknie ja odblokowalo od niedawna zaczela laczyc dwa slowa czasami wiecej. Liczy, zna kolory niestety tylko po angielsku jak zaczelam ja uczyc po polsku to wszystko zaczelo jej sie mylic wiec sobie odpuscilismy na jakis czas
na szczesie wszystko rozumie po polsku i po angielsku pamiec takiego dziecka jest naprawde zdumiewajaca
Teraz stoimy przed dylematem przedszkole do ktorego chodzi jest daleko od stycznia moglaby byc blizej domu ale ja desperacko chce znalezc prace. To blisko domu jest zamkniete kilka razy w roku na ''ferie'' wakacje. To drugie czynne jest caly czas ale doplata do calego dnia jest po prostu zabojcza jak nie znajde pracy
Czeka wiec nas powazna decyzja
Pozdawim mamusie i mam nadzieje ze nie za bardzo sie rozpisalam

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Zuza z chęcią chodzi do przedszkola dziś aż skakała z radości w szatni szybko się rozebrała założyła kapcie i pobiegła do sali::):.
A jak po Zuzę przyszłam to nie chciała iść.

supermonikas23 dzielny synuś,Zuza też wczoraj opowiadała co robili

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
mój przedszkolak też siedzi w domku. Niedawno skończył mu się lekki katarek od zapalenia śluzówki, jego grupa była w czystkach, więc pomyślałam że przetrwa okres zarazków. Ale gdzież, 2 dni i katar już na całego. Euphorbium i traumeel przypisane przez jednego lekarza mam nadzieję że pójdą w odstawkę, bo nic nie dają. Jutro idę do innego lekarza i wybłagam o krople na receptę, bo sił już nie mam.
Życzę zdrówka Waszym pociechom i oby się trzymały jak najdalej od antybiotyków, bo to wyjątkowo paskudne lekarstwa i nazbyt chętnie przypisywane przez lekarzy nie wiedzieć czemu.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Gabrysia tylko w niedziele gorączkowała tzn miała 37,2 . A teraz jest już dobrze rozpiera ją energia że szkoda słów.
A powiedz mi twoje dziecko też miało jakieś luźne kupki? Bo Gabi ma tak ze pryka i ma troszkę kupki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...