Przedszkolaki

Teatr

Odpowiedzi znajdują się poniżej

szarlotka743

szarlotka743

Witam,
Pomysł niani na wprowadzenie teatru jest naprawdę świetnym pomysłem. Teatr buduje u dziecka pewność siebie, opanowanie, zwalcza wstyd, zwiększa poczucie własnej wartości, rozwija kreatywność i wiele wiele innych pozytywnych aspektów. Na pani miejscu zaproponowałam bym pomoc np w zdobyciu materiałów czy żeby z dziećmi przećwiczyć role. Do teatru potrzebne są stroje które dzieci mogą same wybrać/stworzyć sam scenariusz dzieci powinny brać czynny udział w jego tworzeniu. Niech pani pomyśli ile frajdy będą miały dzieci kiedy przedstawią jakaś scenkę przed własną mamą. Na pewno sprawi im to ogromną przyjemność. Teatr i robienie scenek jest dobrym sposobem na tłumaczenie dzieciom różnych tematów np przechodzenie przez pasy.
Proszę pozwolić na wprowadzenie teatru w życie dzieci to jest naprawdę świetny sposób na rozwój i wychowanie pani dzieci.

54621 szarlotka743 Kobieta, 32 lata, Poznań
~zuzawozniak

~zuzawozniak

Uważam podobnie jak moje przedmówczyni, Twoja niania to złota kobieta. Uwrażliwianie dzieci na sztukę od najmłodszych lat BRAWO!!! Jeśli chodzi o zabawy związane z teatrem to ich właściwości edukacyjnych nie sposób przecenić, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, umiejętność pracy w grupie, jeśli same zrobią jeszcze scenografię lub zaangażujemy jes do wykonania strojów to już pełnia sukcesu i zabawa na długie godziny. Zresztą do zdobycia jest mnóstwo akcesoriów do zabawy teatrzyk w przystępnych cenach np. mały teatrzyk stolikowy [reklama wycięta] albo marionetki, które uczą koordynacji ruchowe, ale to chyba już dla starszaków

~alisse

~alisse

Pewnie,że jest w stanie.Często własnie tak bawimy się z dziećmi.
Raz na jakiś czas lubie je zabrać do ,,prawdziwego" teatru. Na jakiś mądry spektakl dla dzieci.
W Warszawie polecam Wam teatr Rampę:
http://www.teatr-rampa.pl/spektakle-dzieciece

Świetny jest muzyczny spektakl dzień dziecka.

es_ze

es_ze

Teatry mniejsze i większe, również dają często przedstawienia w przedszkolach :)
Jak dla mnie to jest super rzecz i też fajnie było mi zabrać, moje już starsze dziecko, na przedstawienie, nie tylko do teatru ale tez na operę dla dzieci :)
młodszego na razie jeszcze nigdzie nie zabrałam....

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków