Skocz do zawartości
Forum

Moczenie


Rekomendowane odpowiedzi

To trzymam kciuki aby to był już koniec,bo moczenie u dzieci nic fajnego:),mój ma 10 lat bierze leki i dalej zdarzy mu się zsikać np w tym miesiącu jeden z najgorszych od kąt zaczął brać tabl. zsikał się z 6 razy pod rząd.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie lubi jak się dziecko nasze moczy ale jak się mu tłumaczy i ciężko z dzieckiem pracuje to można to dość szybko wypracować. U mnie pomogła książka pod tytułem o sukcesie na sedesie gdzie dziecko po każdym ponownym mu przeczytaniu książeczki mogło w nagrodę za uważne słuchanie spuścić wodę. Taki mały dodatek do książki ale skuteczny :23_30_126:

Odnośnik do komentarza

julius
Nikt nie lubi jak się dziecko nasze moczy ale jak się mu tłumaczy i ciężko z dzieckiem pracuje to można to dość szybko wypracować. U mnie pomogła książka pod tytułem o sukcesie na sedesie gdzie dziecko po każdym ponownym mu przeczytaniu książeczki mogło w nagrodę za uważne słuchanie spuścić wodę. Taki mały dodatek do książki ale skuteczny :23_30_126:

Wiesz ale jak dziecko ma stwierdzone że mała pojemność pęcherza to żadne tłumaczenia,książeczki i nagrody nie pomogą,niestety.

Odnośnik do komentarza

Ja pracuję z moim dzieckiem już 8 lat,ma 10, dwa odejmuję bo do dwóch lat dzieci przeważnie sikają.Byliśmy u psychologa,nawet neurolog nam pomagał w moczeniu nocnym i nic w końcu skierował do urologa,więc nie zawsze dobre chęci dziecka i rodzica coś dają.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Ja pracuję z moim dzieckiem już 8 lat,ma 10, dwa odejmuję bo do dwóch lat dzieci przeważnie sikają.Byliśmy u psychologa,nawet neurolog nam pomagał w moczeniu nocnym i nic w końcu skierował do urologa,więc nie zawsze dobre chęci dziecka i rodzica coś dają.

Zgadzam się. Nie zawsze to "zaniedbanie" dziecka jest przyczyną. Przez błędne pojęcie problemu można tylko pogłębić te niemiłą przypadłość. Wielu ludzi nie rozumie że mogą to byc przyczyny medyczne.

Odnośnik do komentarza

malammo
IWA23
Ja pracuję z moim dzieckiem już 8 lat,ma 10, dwa odejmuję bo do dwóch lat dzieci przeważnie sikają.Byliśmy u psychologa,nawet neurolog nam pomagał w moczeniu nocnym i nic w końcu skierował do urologa,więc nie zawsze dobre chęci dziecka i rodzica coś dają.

Zgadzam się. Nie zawsze to "zaniedbanie" dziecka jest przyczyną. Przez błędne pojęcie problemu można tylko pogłębić te niemiłą przypadłość. Wielu ludzi nie rozumie że mogą to byc przyczyny medyczne.

Nefrolog czy urolog powinien skierować na przepływy cewkowe.
Oczywiście trzeba wykluczyć wszystkie przyczyne medyczne.

I oczywiście nie należy za to dziecka ganić, bo to przyniesie odwrotny skutek.
Dziecko i tak czuje się zażenowane tą sytuacją.

Ograniczenie płynów wypijanych na noc i ewentualne pobudki dziecka w nocy.

Powodzenia

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

malammo
u nas póki co pełen sukces :) tydzień bez alarmu i żadnej wpadki :) oby tak dalej ....

malammo
Hej ja już zapomniałam co to moczenie nocne! Żadnego siusiania w łóżko ba nawet już do ubikacji nie chodzi w nocy :) Przesypia pięknie całe noce :)
Alarm wybudzeniowy to wspaniały wynalazek :) Oczywiście po wykluczeniu chorób układu moczowego!

Gratuluję i życze dalszego powodzenia :36_1_67:

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo,

wiele dzieci nieświadomie moczy się w nocy. Ta dolegliwość u większości z nich samoistnie ustępuje po ukończeniu pięciu lat – wtedy młody organizm powinien już być na tyle rozwinięty, by kontrolować pęcherz także podczas snu. Jeśli jednak po piątych urodzinach maluch nadal budzi się w nocy w mokrym łóżku, powinno to być dla rodziców sygnałem, by niezwłocznie zgłosić się z pociechą do dziecięcego nefrologa, czyli specjalisty zajmującego się chorobami nerek. Nocne moczenie może być bowiem objawem poważnej choroby, np. wady układu moczowego, alergii lub cukrzycy. W takim przypadku konieczne jest podjęcie leczenia. W zależności od problemu stosuje się kurację farmakologiczną bądź techniki takie, jak na przykład alarm wybudzeniowy, który budzi dziecko, gdy na specjalnej wkładce pojawią się pierwsze krople moczu. W ten sposób u malucha wykształca się odruch budzenia się, gdy ma pełny pęcherz.

Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka.gda

Widzę, że wątek dość "stary", ale może komuś przyda się mój wpis, bo wiem jakie moczenie nocne jest stresujące.
Nasz synek ma 4,5 roku i do tej pory spał w pieluszce, gdyż ani jedna noc w jego życiu nie byłą nocą suchą.
Próby wysadzania kończyły się totalną porażką, bo dziecko po prostu spało nam na rękach, nie byliśmy w stanie go obudzić, żeby zrobił siku. Nawet jak nam się udało, to płakał i mocz nie leciał.
W końcu zdecydowaliśmy się na zakup alarmu wybudzeniowego i to był strzał w 10 - po 2 tygodniach mamy już 3 noce z rzędu suche, gdzie synek SAM wstaje w nocy na siku nawet bez alarmu.
Zaczęło się jak u większości dzieci - pierwsze kilka nocy alarm budził mnie, a nie dziecko, wtedy po niego szłam dobudzałam i siku kończył w toalecie. Po kilku dniach sam zaczął się budzić na dźwięk alarmu i sam szedł do toalety, ale z reguły już posiusiany. Cierpliwie zmienialiśmy majtki, piżamkę i podkład na łóżku i szedł spać dalej. Z początku takich wpadek nocnych było ok 3, po 10 dniach zaczał budzić się jedynie popuściwszy a ilość mikcji spadła do 1 w nocy, a po 2 tygodniach sam zaczął się budzić "na siku" bez alarmu (majtki suche!) raz w nocy. U nas więc zadziałało dwutorowo - zmniejszyła się ilość mikcji w nocy z 3-4 do 1, a dodatkowo dziecko mając pełny pęcherz się samo wybudza i idzie do toalety. Zatem ja gorąco polecam alarm dzieciom, które mają bardzo twardy sen, bo u nas to super zadziałało, a duma synka z siebie bezcenna :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam mamy dzieci moczących się w nocy lub te mamy, które rakie problemy mają.Nie będę opisywała historii bo moja jest podobna do wielu z was.Syn moczy się tylko w nocy od 4 roku życia, ma teraz 12 lat.Psycholog wykluczył podłoże emocjonalne, nefrolog dziecięcy po kompletnych badaniach stwierdził, że wszystko jest bardzo dobrze od strony zdrowotnej, urolog dziecięcy też robił badania gdy syn miał 6 lat
Było dobrze.Syn miał dwa razy minirin melt, po tym już nie ma takich ilości jak kiedyś ale moczenie zdarza się.Nefrolig zaleciła alarm wybudzeniowy i tu mam do Was mamy pytanie: jaki alarm mam kupić? bo jest ich kilka, ceny też są różne a najlepiej posłuchać doświadczenia msm, które taki problem miały.

Odnośnik do komentarza

~ureka
to mnie nastraszyłaś, córka niedawno zaczęła się moczyc, jak to ma tyle lat trwać to się zalamię, skąd mam wiedzieć gdzie tkwi przyczyna?

długo czekałam na tym forum na odpowiedź, niestetynie mogłam czekac więcej dlatego po prostu samapodjęłam decyzję ozakupie alarmu wybudzeniowego. Uznałam, że już dosyć czekania przez tyle lat.
Musisz zdiagnozować dziecko u nefrologa dziecięcego, zrobić wszelkie zalecane badania morfologiczne, usg brzucha w celu wykluczenia nieprawidłowości z układem moczowym m.in wielkość pęchęrza, jak zapełnia się w stosunku do wypitego płynu i jak się opróżnia- czy do końca. W tym ceu nefrolog powinna poprosić o prowadzenie dzienniczka mikcji przez np dwa dni gdzie będziesz zapisywała ilość i rodzaj wypitego płynu i ilość oddanego moczu. Warto pójść z dzieckiem do psychologa dziecięcego w celu wykluczenia moczenia nocnego na tle emocjonalnym. Psycholodzy uważają, że mało jest takich przypadków. Bardziej ma to związek z wazopresyną, która jest uwalniana przez płat przysadki mózgowej. Jest to sygnał, żeby obudzić dziecko bo ma zapełniony pęcherz i wtedy następuje uczucie parcia. W Polsce podobno jako w jedynym kraju UE alarm nie jest refundowany. Lekarze w UE podobno najpierw leczą dzieci alarmem a jak nie jest to skuteczne to podają minirin (sztuczny hormon który działa jak wazopresyna)J Mówi się, że podaż minirinu, to jest podanie na tacy hormonu, a organizm powinien nauczyć się dawać sygnały parcia na pęcherz). Zapłaciłam 700zł plus mata na łóżko prawie 100zł. Kupiłam najdroższy alarm bo syn skończył 12 lat, nie chciałam żeby miał kabelki i dlatego postawiłam na zakup bezprzewodowego, ma wpięty czujnik moczu w majteczki a w kontakcie jest alarm. Jak działa nie wiem jeszcze, jak na złość;) ma to już 5 dzień i suche noce a jeszcze tydzień przed korzystaniem z alarmu była mokra noc . Śmiałam się do syna, że chyba jego głowa podświadomie wystraszyła się alarmu.
Nie wiem ile lat ma Twoje dziecko, jeśli wszystk oz diagnostyką będzie dobrze, to pozostaje bardzo głęboki sen dziecka i przez to nie czuje parcia. Mój syn tak ma, ale to czydzieck oma głęboki sen to już sama jako mama musisz określić.
Mam nadzieję, że pomogłam.

Odnośnik do komentarza
Gość suchyporanek

~ureka
to mnie nastraszyłaś, córka niedawno zaczęła się moczyc, jak to ma tyle lat trwać to się zalamię, skąd mam wiedzieć gdzie tkwi przyczyna?

Dzień Dobry ,
W sieci pojawia się wiele pytań dotyczących moczenia nocnego u dzieci, dlatego zapraszam na stronę suchyporanek.pl gdzie można dowiedzieć się więcej na temat tego problemu.
Moczenie nocne powodują różne czynniki fizjologiczne lub psychologiczne bądź też ich połączenie. Konsultacja z lekarzem jest bardzo ważna.
Zapraszam na stronę suchyporanek.pl która zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat moczenia nocnego pogrupowane w sekcje:
1. Czym jest moczenie nocne?
2. Przyczyny występowania
3. Co można zrobić?
4. Wizyta u lekarza
5. Dalsze pytania
Na stronie można znaleźć dzienniczek mikcji, który rodzice wraz z dziećmi powinni wypełniać, aby pomóc lekarzowi określić przyczyny choroby i pokonać dolegliwość.
Dodatkowo na stronie jest aplikacja związana z dzienniczkiem - bohater Dezmo pozwoli dzieciom uporać się z problemem moczenia.
Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl
Odnośnik do komentarza
Gość suchyporanek

Dzień Dobry,
moczenie nocne powodują różne czynniki, np. niewielka pojemność pęcherza, stres, czynniki genetyczne czy niski poziom hormonu antydiuretycznego. . Jest to dolegliwość, z którą warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić skierowanie do specjalisty nefrologii lub urologii dziecięcej. Na stronie suchyporanek.pl znajdziesz więcej informacji na temat nocnego moczenia oraz dzienniczek mikcji, dzięki któremu lekarz łatwiej określi przyczynę dolegliwości i będzie w stanie wyleczyć chorobę. Zachęcam również do zadawania pytań Expertowi, który z okazji Światowego Dnia Moczenia Nocnego w dniach 22.05, 23.05, 24.05, 28.05, 29.05, 31.05, 4.06. oraz 5.06 będzie odpowiadał na pytania na naszym serwisie.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek. pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...