Prośba o pomoc

Cześć, mój bracie prosi o pomoc.

Matka bliźniaczka

Matka bliźniaczka

Cześć, mój bracie prosi o pomoc. Proszę traktować ze zrozumieniem.
Jeśli nie rozumiesz pytania, nie pisz niczego!!!

"Dzień dobry. Jesteśmy homoseksualistami, od wielu lat mieszkamy razem i marzymy o dziecku. Fizycznie dla nas jest to niemożliwe, więc jesteśmy gotowi uciec się do pomocy matki zastępczej. Chcielibyśmy uzyskać poradę – jak działać, gdzie iść, od czego zacząć? Czy warto szukać takiej kobiety na forumach, czy lepiej skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji?
W jakim kraju lepiej prowadzić takie programy? Mój facet – Francuz, ja jestem Polakiem, ale od dawna mieszkamy w Niemczech. Mobilne, gotowe na wyjazd do innych krajów. Czytaliśmy o Stanach Zjednoczonych, Czechach, Ukrainie, Cyprze. Czy istnieje podobna praktyka w Polsce? Czy kliniki również współpracują z rodzinami homoseksualnymi?"

--

Każdy zasługuje na szczęście.

61550 matka-blizniaczka Kobieta, 34 lata, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Edit_Pul

Edit_Pul

O ile słyszałam o Polsce i Czechach – to trzeba samemu szukać matki zastępczej, później sprowadzić do kliniki, oni zrobią nawożenie, a wszystko inne – to już Wasze zmartwienia i problemy – czy ona odda dziecko, jak to wszystko zorganizujecie i tak dalej.
Ale ja bym najbardziej obawiała się tej sytuacji – ponieważ z punktu widzenia prawnego ona nie jest surogatką, a tylko prawdziwą matką, i jeśli będzie chciała zostawić dziecko - zostawie i będzie wymagała alimentów na dziecko od Panstwa. Tak będzie w każdym kraju europejskim(
Więc poszukiwałabym poza Europą, na przykład na tej samej Ukrainie. Mają to przynajmniej zalegalizowane, a prawa rodziców biologicznych są chronione.

61598 edit-pul Kobieta, 30 lat, Pozna
Matka bliźniaczka

Matka bliźniaczka

A jeśli użyjemy komórkę jajową innej kobiety-dawcy? Nie matki zastępczej?

--

Każdy zasługuje na szczęście.

61550 matka-blizniaczka Kobieta, 34 lata, Opole
Edit_Pul

Edit_Pul

Ale znowu – w kraju europejskim to nie uratuje, ponieważ urodziła dziecko ona i z tego powodu jest prawną matką. A kogo komurki jajowe były wykorzystane – nie jest tak ważne.
Niedawno na Facebooku znałazłam artykuł o macierzyństwie zastępczym dla homoseksualistów, jeśli go znajdę – podrzucę Wam link później.

61598 edit-pul Kobieta, 30 lat, Pozna