Prośba o pomoc

Rozszczepiaki-czyli maluchy z rozszczepem wargi i podniebienia...

tanetka25

tanetka25

Kochani jeśli i Wy jesteście rodzicami maluszków z troche większą dziurką pod noskiem to piszcie.. Piszcie o wszystkim...Pytajcie o wszystko...

Pielęgnacja,techniki karmienia,spacjalistyczne smoczki...
Operacje i rechabilitacje..
Wymieńmy się doświadczeniami...
Pokażmy nasze pociechy Światu!!!!

--

:Aniołek:

464 tanetka25 Kobieta, 0 lat, łódzkie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zuzanka86

zuzanka86

Witam!!
Piszę pracę licencjacką na temat Rozszczepów wargi i podniebienia u dzieci. Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe stronki na ten temat lub mogłby mi coś podpowiedzieć z doświadczenia własnego bardzo proszę o pomoc. Mój mail:ZuzannaGacek@interia.pl

--

629 zuzanka86 Kobieta, 0 lat
sunset_90

sunset_90

Nie jestem mamą, ale jestem takim "dzieckiem" :) już "troszkę" większym, ale z rozszczepem wargi i podniebienia:)

--

639 sunset-90 Kobieta, 27 lat
magda127

magda127

Witam
Jestem mamą dwu letniego Wiktorka z całkowitym lewostronnym rozszczepem wargi i podniebienia.Jesteśmy po drugiej operacji kosztowało mnie to wiele pracy ale bylo warto synek rozwija sie ponad przecietnie i wygląda rewlacyjnie.Pozdrawiam Magda127

--

2890 magda127 Kobieta, 0 lat
jola28

jola28

witam .Jestem mamą Ewuni z rozszczepem wargi i podniebienia.O wadzie mojej Niuni dowiedziałam się chwilę po porodze.Przyznam ,że było to dla mnie wielkim zaskoczenim, gdyż podczas badań USG lekarz niczego nie zauważył , albo nie chciał powiedzieć...W pierwszej chwili - szok,tysiące myśli co dalej?Dlaczego nasze dziecko?Jednak pediatra pracujący w szpitalu dodawał nam otuchy, opowiedział o IMID ,o wspaniałych lekarzach, o ich profesjonalizmie.był jednak z nami na tyle szczery, że powiedział iż malutka może nie słyszeć jednak po badaniach okazało si że ze słuchem wszystko ok.Popłakałam się wtedy ze szczęścia...jak male dziecko.Dziś jestem po konsultacjach chirurgicznych ,mamy ustalony termin zabiegu szycia wargi i podniebienia na pażdziernik.Operacja ma odbyć się jednoetapowo.Modlę się żebym mogła w pazdzierniku napisać WSZYSTKO SIĘ UDAŁO.
Narazie jestem pełna nadzieji na normalne życie mojej Ewuni i jej pomślny dalszy rozwój

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-32396.png

4215 jola28 Kobieta, 36 lat, gdzieś niedaleko Warszawy
izabeladu

izabeladu

Witam wszystkich...jestem mamą,rocznego Tomaszka...urodził się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia...jesteśmy po operacji wargi ,a teraz w najblizszy poniedziałek 14.09 czeka nas operacja podniebienia...niedawno znalazłam tą stronę i mam nadzieję,że może tu znajdę czasem jakieś słowo otuchy w trudnych chwilach...pozdrawiam wszystkich...

--

6637 izabeladu Kobieta, 0 lat
asiasuszek

asiasuszek

magda127
Witam
Jestem mamą dwu letniego Wiktorka z całkowitym lewostronnym rozszczepem wargi i podniebienia.Jesteśmy po drugiej operacji kosztowało mnie to wiele pracy ale bylo warto synek rozwija sie ponad przecietnie i wygląda rewlacyjnie.Pozdrawiam Magda127

Witam, prosze o pomoc. jestem w 23 tyg ci a zy lekarz stwierdzil rozszczepienie u dziecka..jestem przed badaniami prenatalnymi. Boje sie dziecka z takim schorzeniem tym bardziej ze mam juz 10 miesieczna córeczke..a teraz taka wiadomosc..nie wiem czy bede miec siły do tego zeby sie zajmowac dwoma malcami w tym jedno tak chore. na czym to polega? bije sie z myslami co robic jak sie przygotwac na to? jak to bedzie?nie mam siły juz teraz a co dopiero potem? strasznie sie boje prosze o jakies wsparcie...

--

7885 asiasuszek Kobieta, 41 lat
asiasuszek

asiasuszek

Witam chciałabym zasięgnąc porady odn dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. Oczekuję na dziecko z tą wadą i chętnie sie do tego przygotuję. Dziekuję.

--

asiasuszek

asiasuszek

Witam, chciałabym zapytać - czy zdecydowała sie Pani na operacje jednoetapowo czy dwu? - bo mówi Pani o całkowitym rozszczepieniu wargi i podniebienia lewostr.tak jak u mojego dzidziusia w brzuszku. Nie wiem na jaki sposób sie zdecydowac wiadomo ze lekarze sami ocenią to po urodzeniu sie dziecka ale..wolę pytać juz teraz . Dziękuje za odp.

--

izabeladu

izabeladu

Wiatm serdecznie...zapewne jest Ci teraz bardzo ciężko ,gdy dowiedziałaś się o wadzie dziecka...doskonale pamiętam tą chwile ,gdy lekarz stwierdził u mojego dziecka rozszczep wargi i podniebienia...to był koszmar,,,nie mogłam się z tym pogodzć , gdyż 4 lata temu zmarł mi synek zaraz po urodzeniu,,,Ciężko jest się pogodzić ,że cos jest nie tak,ale już nie ma odwrotu z tej sytuacji..trzeba nastawić się pozytywnie i zbierac siły ,żeby przez to przejść...pozdrawiam...Będę częściej zaglądac tutaj,może czasem przyda się jakieś słowo otuchy..jesteśmy już po dwóch operacjach,więć zawsze mogę odpowiedzieć na jakieś pytanie...trzymaj się i nie załamuj...to nic nie zmieni...

--

6637 izabeladu Kobieta, 0 lat
jola28

jola28

A my jesteśmy prawie 2 miesiące po operacji w Imidzie .To było obustronny rozszczep wargi i całkowity obustronny podniebienia.Piszę bo naprawdę nie ma się czego obawiac ,wieccie,ze wszystko da się" naprawic".Na pocieszenie przyszłym mamom przesyłam zdjęcia Ewuni kilka tygodni po zabiegu

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-32396.png

4215 jola28 Kobieta, 36 lat, gdzieś niedaleko Warszawy