Prośba o pomoc

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

samba

samba

napisałam odp, "cóś" nacisnęłam i zniknęło chyba...
bacoma
Te "głupoty" o diecie stwierdzane są na podst wyniku badania laboratoryjnego moczu na obecność konkretnych związków opioidalnych, a takowe oddziałują na pracę mózgu-co wiadomo od setek lat. Objawy zwane autystycznymi są bardzo różne, więc ich przyczyny także mogą być różne- nie każdy autysta ma problemy z jelitami, co nie oznacza, że ten związek nie może istnieć u żadnego.
Dla poszerzenia spojrzenia na czynniki chemiczne (np.neuroprzekaźniki) kształtujące pracę mózgu- przykład depresji lub wpływu flory bakteryjnej jelit na zachowania i charakter człowieka-badania naukowe opublikowane niedawno.
Nie zamierzam tematu ciągnąć, bo nie tego szukają młode mamy dzieci autystycznych. Ja siedzę w temacie od 20 lat, więc już głęboko sięgam w tematy naukowe.
Mam 20 letniego syna z Autyzmem i MPD,pierwszych informacji szuka musiałam w necie w publikacjach angielskojęzycznych, u nas wtedy lekarze pediatrzy czy neurolodzy po jakich czyniłam wycieczki (z tytułami dr na południu Polski) nie za bardzo wiedzieli co to autyzm,bo 3 lata nie zdiagnozowali go. Jedyne co stwierdzali to, że dziecko zostanie roślinką czy też, że nie można stwierdzić, czy w ogóle odbiera bodżce z zewnątrz,bo na nie nie reaguje.
Ale ja zawzięta jestem. Przeczesywałam- i nadal to robię- internet, jeździłam na kursy dla neurologów, rehabilitantów i terapeutów. Dobrze też czytać książki napisane przez rodziców dzieci autystycznych (polecam gorąco np. "Mój przyjaciel Henry")szukam publikacji naukowych na tematy neurologii, psychiatri, psychologii itp.
Pomogło mi bardzo moje życiowe hobby- fascynował mnie behawioryzm zwierząt. Potrafiłam dzięki temu wszystkiemu stymulować kontakt z synem bardzo intensywnie.
Efekty są rewelacyjne- syn pokonał niemal MPD, ale przede wszystkim jest kontaktowym i inteligentnym chłopcem. Lubi się uczyć i zdobywać wszelką wiedzę, jest zdolnym Dj'em, świetnym żeglarzem, fajnie się z nim rozmawia. Teraz kończy ze zdrowymi rówieśnikami Liceum Ogólnokszt w normalnym zakresie materiału. Nie można wyleczyć autyzmu, ale można wiele osiągnąć. Specjaliści widzący syna postępy w cięgu ostatnich lat twierdzą,że dokonałam cudu. Jeszcze dużo przed nami, ale nie można się poddawać. A ponieważ ilość przypadków autyzmu wzrasta proporcjonalnie do poziomu rozwoju cywilizacyjnego kraju jestem pewna, że są czynniki, które ten wzrost powodują, więc dlatego mnie interesują te tematy. Myślę, że niewykluczone, że odkrywając te czynniki będzie można zmniejszać ich wpływ na wywoływanie autyzmu, na razie to tylko jeszcze ciekawostki, ale czemu nie próbować i takich sposobów?
Z całą pewnością na dziś terapia to podstawa, ale nie taka 2 x w tygodniu. Trzeba się uczyć tego, będąc rodzicem dziecka autystycznego i terapię prowadzić w życiu codziennym -od rana, dzień po dniu. Mój syn dowodem, że to daje spektakularne efekty.
Polecam tu wszystkim taką naukę, wytrwałość i upór ,życzę siły nie tylko na wychowywane tych dzieci, ale i - niestety- na obronę ich przed światem i zdrowymi, bo to jest dopiero walka...

41734 samba Kobieta, 108 lat, szlacheckie
~Zaproszenie do badań

~Zaproszenie do badań

Witam serdecznie :) Pewnie proszono już Panie o wypełnienie tysiąca ankiet, które mają posłużyć do prac magisterskich i rozumiem, że głowa już tego pełna. Ja również jestem studentką psychologii, która potrzebuje zbadać wsparcie społeczne i zasoby matek ,które wychowują dzieci z autyzmem. Temat taki obrałam ponieważ wraz z rodzicami, zajmujemy się moim autystycznym bratem i już na samym początku studiów wiedziałam, że praca będzie dotyczyć tego zagadnienia. Dlatego proszę o poświęcenie kilkudziesięciu minut i wypełnienie trzech kwestionariuszy. Ankiety są anonimowe i wykorzystane tylko do celów badawczych. Życzę wszystkim matkom cierpliwości, siły i zdrowia dla Waszych pociech ponieważ wiem ile pracy i serca trzeba włożyć w ich wychowywanie . Z góry dziękuję wszystkim osobom, które przeznaczyły swój czas i będą częścią mojej pracy magisterskiej. Oczywiście jeżeli któraś z Pań chce poznać wyniki, albo ma jakieś pytania, proszę pisać na maila: karsze@wp.pl Pozdrawiam! Karolina Szerner :)
http://moje-ankiety.pl/respond-76394.html
http://moje-ankiety.pl/respond-76410.html http://moje-ankiety.pl/respond-76403.html

samotna

samotna

Witam jestem samotna mama 4 dzieci.jedno choruje od dawna na calosciowe zaburzenia rozwojowe.wlasnie stwierdzono u syna cechy autyzmu i wdrozono specjalny program rehabilitacyjny ale potrzebna jst mu stymulacja w domu.dlatego poszukalam w necie i tak sie tu znalazlam.prosze mamy o pomoc w materialach edukacyjnych i stymulacyjnych oraz jakies ksiazki broszurki ktore pozwola mi odnalezc sie w tym wszystkim ( nie za bardzo mam czas,by siedziec na telefonie i szukac tego wszystkiego) .jesli ktoras z was ma takie materialy ( nie bardzo wiem co mu potrzebne) bede wdzieczna jesli moglybyscie mi pomoc.wiecej informacji udziele mailem.pozdrawiam wszystkich forumowiczow

51336 samotna Kobieta, 32 lata, gryfow slaski
samba

samba

z przerażeniem znalazłam w internecie ,ktoś napisał:
"W tym samym czasie, w okresie od czerwca do września 2015 roku, na Florydzie brutalnie zamordowano pięciu znanych lekarzy , a pięciu innych zniknęło. Oto ich lista :
dr Teresa Sievers
dr Ronald Schwartz
dr Jeff Bradstreet,
dr Baron Holt
dr Bruce Hedendal
dr Jefrrey Whiteside
dr Nicholas Ginzales
dr Lisa Riley
dr Patrcik Fizpatrick
dr Mitch Gaynora

Co łaczy tę dziesiątkę ? Wszyscy oni wskazywali na szkodliwe dla życia szczepienia. Szczepionki ich zdaniem zawierają szkodliwe substancje, w tym rtęć , ołów , ale przede wszystkim odkryli, że w szczepionkach ludziom podawano enzym NAGALAZĘ zatrzymujący w organizmie witaminę D wiążąc ją z białkiem Gc , co całkowcie niszczy zdolność organizmu do zabijania komórek rakowych. Te szkodliwe substancje w szczepionkach wywołują u dzieci autyzm, chrobę Parkinsona i Allzheimera, chorobę Aspergera, astmę, padaczkę, egzemę, alegrię. Lekarze ci twierdzili że to celowe działanie, że to zaplanowany i prowadzony z premedytacją program depopulacji ludzkości. Wyżej wymienieni lekarze nie tylko odkryli że szczepionki są śmiertlenie niebezpieczne dla ludzi , ale także stwierdzili wysoką skuteczność białka Gcmaf w leczeniu raka.
Po usunięciu tych lekarzy skonfiskowało wszystkie dawki i zapasy białka GcMAF znajdujące się w USA i UE oraz zamknęło firmę produkującą to białko.
Przypomnę tylko kilka wypowiedzi prominentnych polityków i biznesmenów :
Christina Figueres sekretarz ONZ ( 15.06.2015 ) - Powinniśmy wyludnić ziemię, depopulacja to rozwiązanie konieczne aby pomóc naszej planecie,Jacques Cousteau, UNESCO, Bank Światowy, Amerykańska Akademia Nauk (NAS) - Celem ONZ jest selektywne zredukowanie populacji poprzez zachętę do aborcji, wymuszoną sterylizację, kontrolę ludzkiej reprodukcji. ONZ postrzega dwie trzecie ludzkiej populacji jako niepotrzebny bagaż, z potrzebą eliminacji 350 tys. ludzi dziennie”
Ted Turner, właściciel CNN - Obecnie mamy zdecydowanie zbyt wielu ludzi na tej planecie. Całkowita liczba ludzi na poziomie 250-300 milionów ludzi, czyli 95% redukcja obecnego poziomu, byłaby idealna
Bill Gates - Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent.
Szczególnie polecam tę ostatnią wypowiedź "
...bez komentarza

41734 samba Kobieta, 108 lat, szlacheckie
~Mama chorego chlopca

~Mama chorego chlopca

Mam syna 5lat. Od 3 lat autyzmi ADHD koszmar.od 2 latleczymy go wKrakowie prywatnie doktor ZenonTokarz jest spora poprawa pokazujena migi wykonuje polecenia oczywiscie niewszystkiiADHD terz siewycisza. Zrob EEG GLOWY I TOMOGRAF jedzz wynikami.

~Daria910

~Daria910

Polecam Przedszkole Wiatr w Żagle na Warszawskiej Białołęce, jest to przedszkole integracyjne, które pracuje z dziećmi ze spectrum autyzmu, bardzo dobrzy specjaliści, bardzo mi pomogli gdy diagnozowałam swoje dziecko.
Polecam też strone na fb Mama Autysty- dużo ciekawych informacji

~Oleczka111

~Oleczka111

Dzień dobry!
Bardzo proszę o uzupełnienie mojej ankiety dotyczącej rodziców dzieci autystycznych. Ankieta jest anonimowa, a wyniki badań będą wykorzystane wyłącznie na potrzeby pisanej przeze mnie pracy licencjackiej.
Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi,
Olga
http://www.survio.com/survey/d/G8D1R5C3A5W3I5O2A

~Przedszkole w Gdyni

~Przedszkole w Gdyni

Mamy dwa wolne miejsca dla dzieci z autyzmem w przedszkolu w Gdyni
Proponujemy bezpłatna fachowa pomoc terapeutyczna pod okiem wykwalifikowanej kadry. Pokrywamy koszty terapii dla dziecka
Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego
511131414

~Karolina.sz

~Karolina.sz

Myślę, że powinnaś udać się do spacjalisty z prawdziwego zdarzenia, który zacznie intensywnie pracować z dzieckiem. Mój synek ma 9 lat. Niepokojące zachowania zaczęłam zauważać u niego jak mały miał 4 lata i tak samo jak Ty byłam odsyłana od jednego pseudo specjalisty do drugiego. Ciągle słyszałam to samo," że ma problemy z okazywaniem emocji i przystosowaniem się " słowo autyzm nigdy nie padło. Dopiero gdy znajoma mojej znajomej poleciła mi naszą obecną terapeutkę sprawy przybrały odpowiedni tor. Fachowa pomoc i moc przydatnych informacji takich o codziennym funkcjonowaniu z autystycznym dzieckiem, bo tak jak wiele matek byłam przerażona tym co usłyszałam a moja wiedza o autyzmie była zerowa. Krok po kroku uczyliśmy się życia od nowa. Teraz po kilku latach pracy z moim synkiem jest o wiele lepiej. Ja widzę znaczacą poprawę a Michałek jest o wiele bardziej otwarty. Szczęście ze trafiłam na Panią mgr Kamilę Bigermayer z NPPP na Broniewskiego . To osoba, którą mogę polecić z czystym sumieniem. Konkretna i otwarta, pedagog specjalny z powołania a przede wszystkim z rewelacyjnym podejściem do pacjenta. Serdecznie polecam bo mi i mojemu dziecku bardzo pomogła.

Jeśli potrzebujecie nr telefonu do tej Pani lub więcej informacji to udzielę ich na priv.

ameliakar

ameliakar

czy znacie godne polecenia centrum Terapeutyczne w okolicy Waweru? Do tej pory uczeszczaliśmy na zajęcia w centrum na Białołęce ale ze względu na zmianę miejsce zamieszkania musimy poszukać czegoś nowego bliżej. Zależy mi na muzykotertapii, która w tym ośrodku była bardzo dobrze prowadzona i przynosiła efekty?

52633 ameliakar Kobieta, 29 lat, Warszawa