Prośba o pomoc

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

bacoma

bacoma

Asiczka diete sie stosuje jesli sa ku temu powody np alergia pokarmowa,refluks,celiaka itp.
Do autyzmu dieta ma sie nijak ,moze spowodowac wieksze szkody np wybiorczosc pokarmowa.

39021 bacoma Kobieta, 47 lat, Pr
~Guzik z Pętelką

~Guzik z Pętelką

Zapraszamy do Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Guzik z Pętelką" dla Dzieci z Autyzmem

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2014/2015!

O PRZEDSZKOLU
Przedszkole zostało stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Kameralny dom na warszawskim Mokotowie pozwala się wyciszyć i skoncentrować, co niewątpliwie jest naszym priorytetem.

OFERTA
Naszym dzieciom oferujemy szeroki wachlarz zajęć, tak, aby zapewnić im możliwość harmonijnego rozwoju i stymulacji.

W przedszkolu realizujemy zajęcia z zakresu:
-terapii psychologiczno-pedagogicznej;
-dogoterapii;
-fizjoterapii i gimnastyki korekcyjnej;
-terapii integracji sensorycznej;
-terapii logopedycznej;
-Ruchu Rozwijającego W. Sherborne;
-treningu umiejętności społecznych.

Dodatkowo w naszej pracy wykorzystujemy elementy innych metod, takich, jak Program Aktywności M. Ch. Knill, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz czy relaksacja i bajkoterapia. Metody te świetnie wspomagają proces terapeutyczny, ale również uzupełniają podstawę naszej codziennej pracy.

Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00. Zajęcia prowadzone są w trybie zmianowym, tj 7.30-12.30, 13.00-18.00, a czteroosobowe grupy dostosowane są do wieku i poziomu funkcjonowania dziecka.
W godzinach nieobejmujących zajęć przedszkolnych zapraszamy do skorzystania ze świetlicy.

Zapraszamy,
Zespół Punktu Przedszkolnego "Guzik z Pętelką"

KONTAKT
Guzik z Pętelką
ul. Racławicka 112
02-634 Warszawa
biuro@guzik.edu.pl
tel.: 531-025-500, 531-025-588

www.guzik.edu.pl
https://www.facebook.com/autyzmprzedszkoleguzik https://www.facebook.com/przedszkoleguzik

~ALEK

~ALEK

Od 1.11.2014 Ośrodek Diagnostyczno- Rehabilitacyjny "ALEK"w Ostrołęce, który w ramach kontraktu z NFZ przyjmuje dzieci z autyzmem; całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny- 534211711

samba

samba

Polecam wszystkim lekturę "Mój przyjaciel Henry" napisaną przez brytyjskich rodziców autystycznego chłopca.Mi brdzo pomogła w zrozumieniu uczuć dziecka z autyzmem.Tu też sporo cennych informacji : http://autystyczni.pl/k/zespol-aspergera

Jestem mamą 19letniego chłopca z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i Autyzmem. od 10miesiąca jego życia rehabilitowałam MPD, autyzm został zdiagnozowany w ok 3 roku życia syna, bo wcześniej nikt go nie powiązał z problemami dziecka z MPD- poziom wiedzy ówczesnych lekarzy był taki, że szkoda komentować, a i teraz wielu nie sięga wyżej...Na szczęście szukając terapii Voity znalazłam neurologa-dr Drewniakową w Krakowie. Ona ponoć wykładała w Atenach i Wiedniu i tam prowadziła oddz. neurologiczny w Klinice. Po godzinie rozmowy ze mną i obserwowaniu "kątem oka" raczkującego ( w wieku 3 lat...)syna orzekła, że to autyzm jest jego głównym problemem. No i szukałam wiedzy w internecie -wtedy jeszcze po angielsku. Ale najbardziej pomogła mi innego typu wiedza i czujność w połączeniu z kreatywnością. No i zwierząta-w pierwszych latach psy, teraz też koty. Mój syn ma doskonały kontakt z otoczeniem, jest sprawny tak, że fachowcy twierdzą, że dokonałam cudu. Przez 1o lat -każdy dzień to była rehabilitacja ( 4-5 x dz po godzinie gimnastyki i 1 godz masażu),potem rzadziej, w czasie ćwiczeń stała terapia opowiadaniem i nazywaniem wszystkiego, co robiłam (sama uczyłam się z książek, internetu, jeździłam na kursy rehabilitacji ruchowej dla rehabilitantów i neurologów i uczyłam się od najlepszych terapeutów, do których regularnie wyjeżdżaliśmy na prywatne wizyty i na turnusy do prywatnego Ośr.Rehabilitacji). Terapia autyzmu trwa nieprzerwanie każdego dnia-19 lat, ale nie znalazłam żadnego ośrodka/specjalisty, gdy syn był mały, sama tworzyłam terapię na podstawie wyszukanych inf w necie i książkach ciągle starając się rozwijać wiedzę nt.neurologii itp. Dziś syn jest tak wyrehabilitowany, że specjaliści jakich odwiedzam nie mają mi nic do zaoferowania :( może nie znalazłam właściwego...
Syn jest świetnym rozmówcą, jest DJem, tworzy muzykę- lubi się uczyć i poszerzać wszelką wiedzę i można z nim o tym pogadać, ale raczej bazuje na poznanych opiniach, nie kreuje własnego zdania. Nie rozwiąże zadania tekstowego czy z geometrii z matmy na poziomie 2-3 kl liceum, chyba, że proste i sprawdzonym schematem. Nie napisze wypracowania z j.polskiego polegającego na analizie jakiegoś problemu czy porównaniu np. dwóch utw. literackich. Lubi czytać lektury, rozumie je -chyba, że polegnie na jakichś zawiłościach obyczajowo- społecznych- wtedy pyta mnie, o co w tym chodzi. Opowiada bez większych problemów film czy książkę czy grę z fabułą. Samodzielnie nie rozpozna co bardziej istotne a co mniej, nie łapie jak zdrowe osoby intuicyjnie niuansów sytuacyjnych i wieloznaczności czy podtekstów w słowach czy zachowaniu lub błędnie je interpretuje i oczekuje, że mu wszystko wyjaśnię. Ale wiele nauczył się już rozumieć-w końcu co dzień od lat mu wszystko tłumaczę. Jest też wylewną i uczuciową osobą. Ale nie jest i nie będzie zdolny do samodzielnej egzystencji. Nie rozpoznaje, jaka sytuacja może być poważnym zagrożeniem a jaka nie jest grożna wcale. Niespodziewane i niezrozumiałe zachowania ludzkie napawają go silnym strachem, czasem zerwaniem się do ucieczki-choćby na ruchliwej drodze...
Można bardzo wiele zdziałać terapią, w Stanach są na Uniwersytetach autystyczni wykładowcy, którzy nauczyli się jak żyć, by autyzm nie był widoczny dla innych. Diagnozę Aspergera postawiono w 8 roku życia Messiemu. Nic nie jest pzesądzone-ale trzeba wiele się nauczyć, by zrozumieć własne dziecko i jak najwięcej mu pomóc, bo to ono ma dramatycznie trudne życie w niedostosowanym społeczeństwie ,nie jego rodzice. Trzeba tak na to patrzyć, nie wolno być słabym !!!!! Trzymajcie się mocno!!! Macie wspaniałe, nieskażone złem dzieci i trzeba je chronić , bo jak widzę zachowania wobec autystycznego chłopca "zdrowych ludzi "-i dorosłych i młodzieży i ...pedagogów... to uchroń Boże przed takimi "zdrowymi" ten świat i nas.

41734 samba Kobieta, 108 lat, szlacheckie
samba

samba

a propos diety dla autystyków.
Istnieje teoria, że w wyniku nieszczelności ścian jelit związki powstające w trakcie procesów trawiennych, zanim jeszcze zostaną rozłożone do finalnych substancji przedostają się przez te nieszczelne pow. jelit do krwioobiegu.A mają one postać związków opioidalnych,więc docierając do mózgu powodują zmiany zachowania typowe dla autyzmu. Niestety w Polsce brak badań labolatoryjnych w tym kierunku.Najbliższe ośrodki medyczne wykonujące testy na obecność tych substancji w moczu to Paryż i Londyn.Można tam wysyłać próbki moczu do testów,jakaś lekarka z Warszawy w tym pomaga.Na podstawie takich wyników ,jeśli powierdzą problem wprowadza się bardzo restrykcyjną dietę- bezglutenową + bezcukrową i jeszcze jakieś jest wykluczenie.to daje dobre rezultaty-całkiem "nieobecne" dzieci wracają do rzeczywistości.Ale nie zawsze autyzm wywołany jest takim "nieszczelnym jelitem". Natrafiłam w necie na opinię dietetyczki,której syn autystyczny został poddany tej diecie przez 10 miesięcy-i było bez zmian,ale dieta była wprowadzona bez badań moczu.Przyjmuje się,że pozytywne wyniki powinny pojawić się już po 3-4 bmiesiącach. Ponoć "domowym" sposobem na wykrycie nieszczelnego jelita jest próba buraczków-zjedzone do obiadu,jeśli zabarwiają mocz na czerwono-jest to dowód na przenikanie substancji niedotrawionych przez jelito do krwi,potem filtrują to nerki do moczu-stąd zmiana koloru...Dieta jak już pisałam jest bardzo restrykcyjna i powinna być ściśle nadzorowana przez obeznanego z tematem lekarza (ja na takiego nie trafiłam...).

41734 samba Kobieta, 108 lat, szlacheckie
~guzikzpetelka

~guzikzpetelka

Przedszkole Terapeutyczne "Guzik z Pętelką" dla Dzieci z Autyzmem zaprasza na zajęcia

Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki współpracy z ośrodkami specjalizującymi się w terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju nasze Przedszkole otrzymało dofinansowanie, dzięki któremu możemy pokryć część czesnego dla dzieci rozpoczynających zajęcia w grudniu.

Przedszkole zostało stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Kameralny dom na warszawskim Mokotowie pozwala się wyciszyć i skoncentrować, co niewątpliwie jest naszym priorytetem. Naszym dzieciom oferujemy szeroki wachlarz zajęć, tak, aby zapewnić im możliwość harmonijnego rozwoju i stymulacji.

Zapraszamy,

KONTAKT
Guzik z Pętelką
ul. Racławicka 112
02-634 Warszawa

tel.: 531-025-588, 531-025-500

www.guzik.edu.pl

https://www.facebook.com/autyzmprzedszkoleguzik https://www.facebook.com/rozwojdziecka.przedszkoleguzik

~guzikzpetelka

~guzikzpetelka

Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na Treningi Umiejętności Społecznych (TUS) dla dzieci.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 16.00.
Częstotliwość zajęć jest dostosowana do wieku oraz możliwości dziecka.

Na każdych zajęciach ćwiczymy takie umiejętności, jak asertywność, praca w grupie i radzenie sobie ze stresem. Poruszamy kwestie kultury osobistej, funkcjonowania w środowisku domowym, szkolnym oraz rówieśniczym.
W swojej pracy wykorzystujemy głównie psychodramę, choreoterapię oraz arteterapię.

Zapraszamy!

KONTAKT
Guzik z Pętelką
ul. Racławicka 112
02-634 Warszawa

tel.: 531-025-588, 531-025-500

www.guzik.edu.pl
biuro@guzik.edu.pl

~beeer

~beeer

Autyzm to niestety choroba na całe życie, nie da się z niej wyleczyć. Ale można jakoś minimalizować złe skutki, głównie przez przemyślaną terapię. Myśmy z mężem ostatnio odkryli taką stronę -www.mamswojswiat.pl. Tu mają specjalistyczne ćwiczenia multimedialne, które można wykorzystać do pracy z dzieckiem w domu. Rozwijają możliwości komunikacyjne i pomagają w rozumieniu podstawowych emocji.

bacoma

bacoma

Samba ale glupoty piszesz. Potem trafi na to forum taka mama co ma dopiero dziecko po diagnozie i bedzie czytac o dziurawych jelitach ...
Autyzm to nie choroba tego sie nie leczy jak grype czy astme oskrzelowa.
Autyzm to zaburzenie neurologicnie,zaburzenie rozwoju i tu tylko pomoze ciezka praca dziecka, rodzicow,terapeltow. Tylko terapia mozna poprawic funkcjonowanie dziecka autystycznego.
A diety czy inne leczenia pomagaja na choroby wspoistniejace z autyzmem co nie oznacza ze tylko dzieci autystyczni cierpia na alergie,refluksy,epilepsje itp na takie choroby choruja takze dzieci neurotypowe.

39021 bacoma Kobieta, 47 lat, Pr
~Sylwia33

~Sylwia33

Ostatnio dużo czasu spędzam na stronie www.mamswojswiat.pl. jest sporo informacji na temat tego jak pracować z dziećmi autystycznymi. Można się więcej dowiedzieć niż z książek, bo przynajmniej mają przykładowe ćwiczenia, które można z miejsca zastosować w terapii.