Prośba o pomoc

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Maja68

~Maja68

Prosze sie zglosic do Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzen ROzowjowych dr Monika Zielinska. Jest to najlepszy specjalista w tej dziedzinie.
I co wazniejsze doskonaly terapeuta .
A najwazniejsza jest mozliwosc terapii ktora sie jak najszybciej rozpocznie.
Powodzenia

~Dima

~Dima

Mama C proszę o wiadomość na maila bo niewiem jak inaczej mozemy się skontaktować. A zapraszam do obejrzenia filmiku na temat szczepionek i autyzmu , trochę mnie to zaniepokoiło:

image

~Karolina Kędzierska

~Karolina Kędzierska

Dzień dobry!

Nazywam się Karolina Kędzierska i jestem studentką na Uniwersytecie Gdańskim. Studiuję na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.

Pisze pracę magisterską na temat sytuacji rodzin dzieci z autyzmem. Istotne dla mnie jest Państwa zdanie na temat funkcjonowania rodziny, w której znajduje się dziecko z autyzmem.

Ankieta zawiera 25 pytań zamkniętych i 1 otwarte. Odpowiedzi do ankiet zostały zaczerpnięte z literatury, a także wzięte z własnego doświadczenia. Chciałabym prosić Państwo o weryfikację tych informacji.

Badania są anonimowe i posłużą wyłącznie do celów naukowych. Celem badań jest poznanie sytuacji w jakiej się Państwo znaleźli oraz skonstruowanie jak najlepszych środków, które posłużą do pomocy i poprawienia jakości Państwa życia.

http://www.ankietka.pl/ankieta/131385/sytuacja-rodzin-dzieci-z-autyzmem.html

Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety.

Pozdrawiam ciepło,

Karolina Kędzierska

daria.joanna

daria.joanna

Proszę o odpowiedź rodziców posiadająca wiedzę na temat autyzmu.
Mój synek ma 16 miesięcy nie mówi ... tylko coś tam po swojemu. Kiedyś mówił tata i kilka ray zdarzyło mu się mama teraz nic konkretnego nie mówi. Nie reaguje na swoje imię ... wołam go przez 10 minut po imieniu a on nic, reaguje czasami na masz,chodź. Uwielbia kręcić kółkami w samochodadzikach często poświęca temu dużo uwagi, uwielbia kręcić bączkiem i kręci również piłką przyglądając się jej, gdy nie uda mu się wprawić piłki w ruch denerwuje się i krzyczy. Często gdy się "podnieci" coś mu się podoba napina się cały i dosłownie się tręsie albo "rzuca" rączkami i uderza się w brzuszek albo w uda. Robi papa, pokazuje jakie dobre, brawo czasami zrobi kokoszkę. Bawi się sam gdy próbuję się przyłączyć odpycha mnie albo zabiera zabawki lub bardzo się denerwuje i krzyczy. Wydaje mi się e rozumie zakazy ale nie rozumie poleceń. Gdy powiem stanowczym, tonem że czegoś nie wolno, wtedy to roumie siada, lub kładzie się płacze uderza stopami o podłogę. Uśmiecha się, myśle że jego mimiką jest wszystko w porządku casami wymusza smiech gdy ktoś się śmieje. Ostatnio zauważyłam, że jest bardzo wrażliwy na zapach. Kiedy podaje obiad nawet nie spróbuje i już go odpycha wpada w szał i ucieka, nie ma mowy żeby go zjadł a wcześniej jadł dosłownie wszystko co mu podałam z czego byłam bardzo dumna. Z niepokojących zachowań zauważyłam jeszcze zakrywanie uszu (choć nie jest głośno, anie nikt nie krzyczał) albo rączkami bawi się w uszami. Kontakt wzrokowy raczej słaby nie pokazuje mamy, taty, babci itp czasami w książce pokaże kota ale bardzo rzadko. Naśladuje odgłosy kaczki i kota. Nie rozstaje się ze smokiem jest bardzo impulsywny i nerwowy łatwo wpada w szał gdy mu czegoś nie wolno płacze i krzyczy okropnie pokłada się rzuca na podłogę. Racej nie zwraca na nikogo uwagi.
Jestem przyszłym pedagogiem i widzę u niego objawy autyzmu ale może nie jestem obiektywna. Komu powinnam zgłosić moje podejrzenie pediatrze ? Gdzie powinnam się udać aby ewentualnie zdiagnozować dziecko ? Proszę o pomoc

37861 daria-joanna Kobieta, 29 lat, Eryty
~IWA23

~IWA23

http://synapsis.org.pl/
Lub fundacja prodeste ,to są fundacje co zajmują się diagnozowaniem klinicznym i już u dzieci małych.
Jeśli długie terminy będa to na początek możesz u siebie w miejscowości znaleźć psychologa bądź psychiatrę co zajmuje się diagnozowaniem autyzmu.

~Studentka

~Studentka

Szanowni Państwo jestem studentką III roku pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w napisaniu pracy licencjackiej na temat „ Wybrane metody terapii autyzmu i ich wpływ na rozwój”. Ankieta jest anonimowa. Za udzielone informacje będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1jhkgChK-O5ow-2N4ZFD0mjtnQsmu0hxzzYg-zaC...

~wiki1

~wiki1

dziecko w krotkim filmiku ma cechy autyzmu chodzi o wzrok i odglosy brak mowy

~wiki 1

~wiki 1

~IWA23
http://synapsis.org.pl/
Lub fundacja prodeste ,to są fundacje co zajmują się diagnozowaniem klinicznym i już u dzieci małych.
Jeśli długie terminy będa to na początek możesz u siebie w miejscowości znaleźć psychologa bądź psychiatrę co zajmuje się diagnozowaniem autyzmu.

~wiki 1

~wiki 1

najlepiej pojsc do neurologa ktory skieruje do psychiatry dzieciecego lub radiologa wtedy morzna wiedziec czy to autyzm polecam tych specjalistow ]

bacoma

bacoma

~wiki 1

najlepiej pojsc do neurologa ktory skieruje do psychiatry dzieciecego lub radiologa wtedy morzna wiedziec czy to autyzm polecam tych specjalistow ]

Psychiatra dzieciecy to rozumiem ale radiolog ?

39021 bacoma Kobieta, 47 lat, Pr