Prośba o pomoc

Dziecko autystyczne - prośba o pomoc początkującej mamie :-(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mama M

~Mama M

Polecam placówkę TiW w Gdyni na ulicy Warszawskiej. Panie absolutnie nie nastawione na wyzysk. Miłe szczere i mega profesjonalne osoby. Większość rzeczy do pracy terapeutki wykonują same co mnie ogromnie ujęło. Moje dziecko zmienia się w oczach. Rodzice nie gódźcie się z tym że wasze dziecko przez to że ma autyzm musi mieć trudne zachowania. Tam terapeutka idealnie nam pomogła i z moim synkiem jest coraz lepiej :) Polecam TiW. Mama M.

~Mama C

~Mama C

Witam. Mój synek ma niecałe 4 latka. Diagnoza spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nie mówi. Każdy mówił nam ze to chłopiec że ma czas mowę, pewnie mały leniuszek. Diagnozę dostaliśmy w ciągu miesiąca. Za parę dni idziemy na badania na Chopina w Gdańsku. Obecnie uczęszcza do przedszkola do Sotis. Liczę na to ze te przedszkole mu pomoże. Na temat moment szuka dobrego logopedy, bo nie chcę mówić tylko krzyczy ...

~Mama C

~Mama C

DIMA. jestem z Sopotu. Jakbyś chciała pogadać dowiedzieć się gdzie pójść i jakie papiery złożyć to odezwij się zawsze raźniej z kimś niż samemu

~Ania G.

~Ania G.

Polecam Gabinet Neuroterapii pani Jolanty Górskiej w Cieszynie. Ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu terapii u dzieci z autyzmem.
Pozdrawiam Anna G.

~anita11

~anita11

Witam przypadkiem natrafiłam na tą stronkę szukając dietetyka dla synka z autyzmem czy można poprosić o namiary do dobrego specjalisty?sama bez lekarza boję się wprowadzać diety

~anita11

~anita11

zapomniałam dodac że jestem z trojmiasta i z chęcią z korzystała bym z dobrych rad mam które korzystają z diet fajny spotkaniem z rodzicami mogło by być spotkanie np. Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna nr 4 w Gdańsku, zaprasza rodziców
dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera na grupę wsparcia. Dnia 03.12. o
godz 17:00 w budynku Poradnia przy ul. Krzemienieckiej 1 w Gdańsku
odbędzie się I spotkanie. Serdecznie zapraszamy.Ja się tam wybieram może być ciekawie

~wseiii

~wseiii

Szanowni Państwo,

obecnie w Polsce z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zmaga się około 30 tys. osób. O ile specjaliści wiedzą o tym schorzeniu coraz więcej, o tyle powszechna wiedza na jego temat jest niewielka i przeważnie zniekształcona przez stereotypy. Dlatego też poznańska Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej, Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” oraz Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne „Miś” 30 listopada 2013 r. organizuje w Koszalinie konferencję „Autyzm nie musi być wyrokiem. Współczesne metody diagnozy, terapii i leczenia.” Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, prezentowana będzie między innymi, stworzona przez prof. Jagodę Cieszyńską, Krakowska Metoda pokonywania zaburzenia. Konferencja ma charakter szkoleniowy i skierowana jest do nauczycieli, logopedów, terapeutów, rodziców oraz wszystkich osób zainteresowanych problemami diagnozy, terapii i leczenia dzieci z autyzmem. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na to, że autyzm nie jest zaburzeniem o stałym i niezmiennym charakterze. Więcej informacji na:
http://www.wseiii.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=160&cntnt01detailtemplate=Details&cntnt01returnid=170.

Zapraszamy serdecznie,
Organizatorzy

~cadaweria

~cadaweria

Witam,
u mojej 4 letniej córeczki zdiagnozowano autyzm.Od 2 miesięcy chodzimy na terapię,ale czy ktoś może polecić mi jakąś sprawdzoną fundację,która mogłaby zaopiekować się nami???Jesteśmy z Wrocławia

~Dima

~Dima

Jesli niemam wystawione diagnozy , to czy mozna wpasc na tą ulice krzemiennicką 1 tego 3 grudnia ? samemu bez dziecka rozumiem ?
Chętnie bym sie wybrała , ja podejrzewam ze moje dziecko ma pewne cechy autyzmu , ale nie które wykluczam . No ale podobno autyzm ma różne cechy , Oby tylko moje dziecko zaczeło gadać , bo naprawde to robi się coraz bardziej uciązliwe, jeśli moj synek ciagle muczy a ja niewiem o co mu chodzi w wieku prawie 3 lat :(

~fundacja Dobroczyńca

~fundacja Dobroczyńca

INFORMUJEMY, ŻE POSIADAMY TRZY WOLNE MIEJSCE DLA DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
w przedszkolu niepublicznym oraz zespole terapeutycznym.

Zapewniamy nauczanie, wychowanie i terapię w godzinach od 7.00 - 17.00 w oparciu o podstawę wychowania przedszkolnego.
Zespół terapeutyczny w przedszkolu niepublicznym powstał z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu. Do grup przedszkolnych przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6lat. Wychowankowie przyjmowani są do grup na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z rozpoznaniem autyzmu lub zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Przedszkole niepubliczne znajduje się w Pogórzu, ul.Majakowskiego 1 ,przedszkole jest pod opieką specjalistów z Poradni psychologiczno-pedagogicznej "Fundacji Dobroczyńca".

Jednym z podstawowych założeń przedszkola stworzonego przez nas miejsca jest łączenie ze sobą kompleksowych oddziaływań terapeutycznych z możliwością edukacji przedszkolnej w grupie rówieśników. W ten sposób dzieci mają możliwość uzyskiwania wielospecjalistycznego wsparcia terapeutycznego i jednocześnie ćwiczenia nabywanych umiejętności w naturalnych sytuacjach w kontakcie z rówieśnikami.

W ramach zajęć prowadzimy:
ćwiczenia posługiwania się urządzeniami codziennego użytku
zabawy tematyczne poszerzające wiedzę o otaczającym świecie
zabawy konstrukcyjne poprawiające orientację przestrzenną
zajęcia związane z higieną osobistą
zajęcia związane z higieną otoczenia
zajęcia uczące podstawowych zasad bezpieczeństwa
zabawy muzyczno – ruchowe
zapoznawanie dzieci z najbliższym środowiskiem
zajęcia stymulujące rozwój intelektualny dziecka
zabawy ruchowe relaksacyjne (wyciszające)
zabawy integracyjne uczące współżycia w grupie, koleżeństwa, współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.

Prowadzimy indywidualne zajęcia terapeutyczne:
Zajęcia ogólnorozwojowe
Zajęcia z psychologiem
Zajęcia z neurologopedą
Zajęcia integracji sensorycznej (SI)
Terapię behawioralną
Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
Alternatywne Metody Komunikacji - Piktogramy
Metoda Knillów - Program Aktywności i Komunikacji
Metoda Kinezjologii Edukacyjnej wg Dennisona

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 533256625 oraz 533999353

Rodzice nie pokrywają żadnych kosztów opieki przedszkolnej i terapii.
Zajęcia dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego są w 100% finansowane.