Prośba o pomoc

Czym leczyć łuszczycę u małego dziecka?

marietta80

marietta80

Witam, byłam u lekarza z moją 3-letnia córeczką gdyż miała na łokciu swędzące suche drobne krostki. Lekarz dermatolog podejrzewa łuszczycę i przepisał nam maść. Po jakimś czasie zmiany pojawiły się również na kolanacch i nieliczne krostki na nogach, rękach, pleckach i twarzy. Krostki te pojawiają się i znikają ale na łokciach i kolanach są cały czas, mniej lub bardziej nasilone. Po kontroli przepisał nam jeszcze maść sterydową - podobno najłagodniejszą. Mieszałam te maści, smarowałam i prawie jej zeszło ale jak przerwałam smarowanie sterydem to wszystko znów wylazło. Nie chciałam używać sterydu wiec kupiłam jeszcze taki krem mocznikowy, którym smaruje ją 2 razy dziennie i póki co nie jest najgorzej bo zmiany są małe i się nie powiększają ale ciągle swędzą i drażnią córeczkę.
Tak naprawdę nie wiem sama czy to łuszczyca choć wszystko na to wskazuje, czy może jakaś alergia bo lekarz tego tez nie wykluczył bo u małych dzieci może ona wyglądać róznie. Czy ktoś z Was leczy dziecko na łuszczycę jeśli tak to czym i może ktoś ma jakieś własne sposoby żeby ulżyć dziecku w tej okropnej chorobie.

27985 marietta80 Kobieta, 37 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~IWA23

~IWA23

Mi alergolog dla corki 2letniej przepisał elocom płyn on jest tez na łuszczycę,mój tato to stosował na łuszczyce i powiedział że jest to bardzo dobre,może spróbuj jest to 100% płatne ale musi być recepta u mnie w aptece płaciłam ok 19zł.
Ale z opisu bym stawiała na alergie na coś bo łuszczyca to nie krosteczki.

tysia

tysia

U mojego starszego syna dwa lata temu pojawiły się takie " wysepki" małych krostek na nogach i brzuszku, dostalismy na to kilka masci ( trwalo to ok 4-6 miesięcy) Masci sterydowe mocniejsze i slabsze. Niby pomagaly ale na chwile w koncu zastosowalam ( za rada starej sprawdzonej pani doktor) szampon do wlosow nizoral ( tak ten na łupież) przez ok dwa tyg przed kapiela smarowalam grubo kazde miejsce zmienione chorobowo na ok 10 minut. Po kilku tygodniach od ostatniej kuracji wszystko zniklo i odpukac do dzisiaj ani sladu nowych. Nie wiem czy to byla luszczyca choc tak nam prorokowali a dodatkowo rodzinnie jestem obciazona ta paskudna choroba.

--

5335 tysia Kobieta, 36 lat, szwecja
anulkaWB

anulkaWB

IWA23

Ale z opisu bym stawiała na alergie na coś bo łuszczyca to nie krosteczki.

Może być, że to łuszczyca - u mojego synka zaczynało się tak samo, a potem te "krosteczki" systematycznie się powiększały, po kilku latach to średnica plam była już znacznie większa. Dziecko się z tym męczyło ponad trzy lata, w końcu zmieniłam dermatologa i ten przepisał maść, która pomogła, ale wspominam to jako koszmar.
Teraz co jakiś czas plamki wracają ale po posmarowaniu do dwóch tygodni bledną i znikają.
A maści sterydowe lepiej odstaw: dużo się na ten temat kiedyś naczytałam i wiem, ze sterydy działają szybko i dają dobre rezultaty, ale niestety na krotko, potem już jest tylko gorzej - skóra przyzwyczaja się do nich i potrzebuje coraz większych dawek. Jest bardzo duże ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych; zaniki skory w miejscach, gdzie łuszczyca występuje najczęściej, może wystąpić również depresja polekowa i naprawdę wiele innych.

28009 anulkawb Kobieta, 32 lata, Wawa
marietta80

marietta80

Dziękuję za rady dziewczyny, mam kilka pytań:
tysia -> pomógł zwykły szampon nizoral? lepiej niż te wszystkie specjalistyczne leki?
anulkaWB-> jestem ciekawa co to za maść o której piszesz, ta która pomogła twojemu małemu? będę wdzięczna za namiary na nią.

A co do maści sterydowych to poczytałam więcej na ten temat i chyba bała bym się dziecko narażać na takie obciążenie :/ na razie skorzystam chyba z mniej inwazyjnych metod.

anulkaWB

anulkaWB

marietta80

anulkaWB-> jestem ciekawa co to za maść o której piszesz, ta która pomogła twojemu małemu? będę wdzięczna za namiary na nią.

wpisz sobie w Gogle: Scalp 8 Body Ointment

marietta80

marietta80

tysia
Na "to" co pojawilo sie u mojego syna pomogl

Czyli nie byłaś pewna że to łuszczyca? Chętnie bym wypróbowała Twój sposób ale trochę się boję, że może to wszystko pogorszyć...

wpisz sobie w Gogle: Scalp 8 Body Ointment

czy to o to Ci chodzi: Maść 50g Dr Michaels - DR MICHAELS

tysia

tysia

marietta80
tysia

Czyli nie byłaś pewna że to łuszczyca? Chętnie bym wypróbowała Twój sposób ale trochę się boję, że może to wszystko pogorszyć...

Nie, nie byłam pewna mimo że w mojej rodzinie tylko ja ( z 6 dzieci) nie mam łuszczycy.
Wszystko wskazuje na to że to byl "jakiś grzyb" bo nizoral jest na takie wlaśnie rzeczy i pomógł. Pogorszyć nie pogorszy najwyżej nie zadziała.

Lekarz przepisywał nam trzy razy maści sterydowe najpierw słabsze potem już normalnie torpedy, dwie wykupiłam ale poszłam po rozum do głowy i za mądrą radą sprobowalam innej metody.

--

5335 tysia Kobieta, 36 lat, szwecja
anulkaWB

anulkaWB

marietta80
tysia

Raczej nic nie pogorszy, ale... raczej też nie pomoże na łuszczycę.

Tak to ta maść, ogólnie trochę kosztuje ale warto spróbować, wiem z pierwszej ręki że pomaga.

Moja siostra używa tej maści i jest zadowolona ale ogniska chorobowe wracają ( u niej)

Niestety leczenie miejscowe łuszczycy to tak naprawdę tylko zaleczenie jej objawów. Chyba nie można się tego pozbyć na dobre i żadna maść takiego cudu nie sprawi. Okres remisji - czyli braku objawów widocznych, może trwać nawek kilkadziesiąt lat, ale u niektórych jest to kilka miesięcy :( . dlatego życzę ci aby trwał jak najdłużej.