Prośba o pomoc

Znaczenie witaminy D dla rozwoju dziecka

esencja

esencja

Witam.Poczas ostatnich badań usłyszałam od lekarza,że córcia moja może mieć niedobór witaminy D,ponieważ nóżki jej są trochę wykrzywione i zlecił badanie na oznaczenie we krwi poziomu witaminy D,wapnia i fosforu.Przyznam,że diagnoza ta jest dla mnie bardzo szokująca,gdyż cały czas podawałam jej witaminę D-vitum i myślałam,że jest wszystko w porządku.Czy może być niedobór?

--

22391 esencja Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

krystyna48

krystyna48

Esencjo.Nie wiem,czy słyszałaś,że witamina D-Vitum i K i D-vitum zostały wycofane,ponieważ podczas kontroli wykryto mniejszą zawartość witaminy D,niż była podana na produkcie.Zatem dobrze,że lekarz zleciłci odpowiednie badania,gdyż podając jej D-Vitum na pewno twoja córcia otrzymywała mniejszą dawkę leku,niż zlecił jej lekarz.Nie wiem jak można,wprowadzając suplement dla dzieci,tak ważne procedury pominąć.

--

22372 krystyna48 Kobieta, 0 lat
beata122

beata122

Ahhh a my podawalismy wlasciwie caly czas to D-Vitum wlasnie:/
Na szczescie u nas wszystko w porzadku i nie mamy zadnych oznak niedoboru, wrecz lekarz kazal nam teraz co drugi dzien podawac.

--

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

28020 beata122 Kobieta, 31 lat, Łódzkie
mosia

mosia

jak to wycofane??????????????????????????????????
ja podaję właśnie KiD-Vitum :36_11_23:

--

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

5692 mosia Kobieta, 35 lat, góry świętokrzyskie
mosia

mosia

właśnie znalazłam :36_11_23:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kid-vitum%20wycofane&source=web&cd=2&ved=0CDoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fkontakt24.tvn.pl%2Ftemat%2Capteki-wycofuja-witamine-dla-niemowlat-rodzice-zaniepokojeni%2C38229.html%3FcategoryId%3D2&ei=iV50T-fGN8zOsgbM6f21DQ&usg=AFQjCNGl-XgRT1umMR-iTG8bVFjtvFHegw&cad=rja

--

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

5692 mosia Kobieta, 35 lat, góry świętokrzyskie
krystyna48

krystyna48

Esencjo.Odpowiedzią na wszystkie twoje wątpliwości,będa dopiero wyniki badań.Nie martw się,będzie dobrze.Ja swojej małej też długo podawałam witaminę D,prawie do 1,5 r.ż.,gdyż u niej długo trwało zarastanie ciemiążka i teraz jest wszystko w porządku.Z tym,że ja nigdy nie podawałam jej suplementów.Zawsze uważałam,że tylko lek jest lekiem i nabywałam go na receptę.

--

22372 krystyna48 Kobieta, 0 lat
esencja

esencja

Dziś mam już wyniki badań i wszystko jest w porządku,poziom witaminy D mieści się w normie.Jednak ze względu na szybki wzrost mojej córci,której witamina D jest szczególnie potrzebna,pani doktor zleciła mi nadal ją podawać.Otrzymałam też lek na receptę Vigantol,który jest refundowany i kosztuje niecałe 3,50 zł.Bardzo ważne dla mnie jest również to,że działanie leku na receptę na pewno jest dokładnie sprawdzone i ilość witaminy D jest zgodna z informacją podaną przez producenta.

--

22391 esencja Kobieta, 0 lat
krystyna48

krystyna48

Masz rację.Moja pani doktor też uczulała mnie bardzo,aby przestrzegać zalecaną dawkę.Mówiła,że przy podawaniu dziecku witaminy D,należy wykazać wręcz aptekarską dokładność,ponieważ szkodliwy jest zarówno jej nadmiar,jak i niedobór.Również,jeżeli chcemy zapobiec chorobie lub ją leczyć,nie powinniśmy używać suplementów diety,tylko odpowiedniego leku,którego skuteczność jest potwierdzona w badaniach klinicznych.

--

22372 krystyna48 Kobieta, 0 lat
mammi

mammi

No teraz sie u Was dowiedziałam o tej D vitum też podawałam :( Przy pierwszym dziecku podawałam Vigantol, ale taki z kropidełkiem , który wtedy też wycofali :( Kurcze muszę skoczyć po receptę na i nie podam już tych kropelek :(

--

Proszę codziennie o głosik !
http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4601

15440 mammi Kobieta, 34 lata, Dąbrowa Górnicza
esencja

esencja

Masz rację,ja czytałam o tym leku.Rzeczywiście Vigantol był czasowo wycofany z obrotu,ale tylko z powodu zmiany gumowego dozownika,a nie mniejszej ilości witaminy D.I obecnie został ponownie dopuszczony do obrotu,jest dostępny w sprzedaży i teraz wyposażony jest w plastikowy dozownik.Zatem warto iść po receptę do lekarza,gdyż produkty dostępne na receptę są ściśle kontrolowane i podana zawartość witaminy D jest zawsze zgodna.Mojej córci pani doktor też teraz przepisała Vigantol.

--

22391 esencja Kobieta, 0 lat
brajan

brajan

Hej! Jestem tu nowy a to mój pierwszy post :D
Niemniej jednak troszkę się w temacie witaminy d3 orientuje bo właśnie jestem na etapie uzupełniania niedoborów u smyka :D

U mnie też dla synka lekarz przepisał vigantol. Synek ma już roczek, do tej pory nie było problemów z niedoborem witaminy D3. Teraz okazało się, że trzeba będzie podawać no i właśnie padło na vigantol. Jak się lekarza zapytałem czemu nie kid-vitum (u znajomych to podawali) to mi powiedział, że lepiej podawać vigantol bo to lek i jest 100% pewności, że zawiera tylke witaminy ile jest na opakowaniu a kid-vitum to suplement i tam może być wszystko. Dodatkowo okazało się w aptece, że vigantol jest niemal 10x tańszy!

Pozdrawiam!

--

28604 brajan Kobieta, 0 lat