Skocz do zawartości
Forum

Ponad 270 dni L4 i co dalej?


apacala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Mam kilka poważnych problemów związanych ze świadczeniami w czasie zwolnienia. Zaczynam 8 miesiąc ciąży ale na zwolnieniu jestem długo dłużej gdyż w listopadzie ubiegłego roku poroniłam i od tego czasu jestem na l4.
Dziś otrzymałam informację od księgowego z firmy w której pracuje ze mam złożyć jakieś dokumenty do zusu.
Podobno nie otrzymam już świadczenia chorobowego. Zostanę bez grosza na życie??

Odnośnik do komentarza

Nie zwracałam uwagi czy jest b ale wiem że nie jest to zwolnienie gdzie muszę leżeć.
Dopiero jak poroniłam to poszłam na zwolnienie. Po poronieniu chodziłam do psychiatry i od niego dostawałam zwolnienie a następnie w marcu zaszłam w kolejną jednak szczęśliwą ciąże, póki co moje maleństwo rozwija się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

no bo z tego co wiem to na zwolnieniu "ciążowym" możesz być całą ciążę, a jeśli tamto wcześniejsze nie było ciążowe, to nie wiem o co chodzi zus-owi.
jakie dokumenty mogą chcieć.
najlepiej będzie pojechać tam do nich, weź sobie wszystko co masz związane z poronieniem, ze szpitala, od psychiatry i teraz wszelkie dokumenty ciążowe i dowiedz się o co im chodzi.

szkoda, że nie robiłaś sobie kopii zwolnień, no ale trudno.

jedź i się dowiedz o co chodzi.

a umowę z pracy masz do kiedy?

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza

apacala
Witam wszystkich serdecznie.
Mam kilka poważnych problemów związanych ze świadczeniami w czasie zwolnienia. Zaczynam 8 miesiąc ciąży ale na zwolnieniu jestem długo dłużej gdyż w listopadzie ubiegłego roku poroniłam i od tego czasu jestem na l4.
Dziś otrzymałam informację od księgowego z firmy w której pracuje ze mam złożyć jakieś dokumenty do zusu.
Podobno nie otrzymam już świadczenia chorobowego. Zostanę bez grosza na życie??

Po upływie 182 dni kobieta, żeby zapewnić sobie środki finansowe w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży, musi się ubiegać w ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i osobiście zgłosić się do organu rentowego.

Odnośnik do komentarza

patusia23
apacala
Witam wszystkich serdecznie.
Mam kilka poważnych problemów związanych ze świadczeniami w czasie zwolnienia. Zaczynam 8 miesiąc ciąży ale na zwolnieniu jestem długo dłużej gdyż w listopadzie ubiegłego roku poroniłam i od tego czasu jestem na l4.
Dziś otrzymałam informację od księgowego z firmy w której pracuje ze mam złożyć jakieś dokumenty do zusu.
Podobno nie otrzymam już świadczenia chorobowego. Zostanę bez grosza na życie??

Po upływie 182 dni kobieta, żeby zapewnić sobie środki finansowe w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży, musi się ubiegać w ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i osobiście zgłosić się do organu rentowego.
Od 1 stycznia 2009 r. kobiety ubezpieczone, których niezdolność do pracy wypadła w trakcie okresu ciąży nabrały prawa do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni i dopiero po tym czasie należy ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

apacala
nieznajomość prawa szkodzi i to święta prawda.
od momentu złożenia wniosku i wszelkich dokumentów zostanę bez pieniędzy, marne bo marne ale zawsze coś.

dlaczego myślisz że zostaniesz bez pieniędzy,po to właśnie składa się papiery aby móc dostać zasiłek rehabilitacyjny.

Odnośnik do komentarza

apacala
tak, z czasem wyrównaj ale do czasu rozpatrzenia wniosku zus nie wypłaci mi żadnych świadczeń.

pierwszy raz o tym słyszę

Ja będąc w ciąży też musiałam wysyłać papiery do Zus-u (bo przekroczyłam liczbę dni ),składałam papiery z zakładu od lekarza prowadzącego ciążę i nie wstrzymali mi wypłacania pieniędzy.Dlatego takie papiery składa się na kilka tygodni wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie byłam na zwolnieniu od lekarza rodzinnego od 09.07-24.07 potem od psychiatry 25.07-do 13.11 lecz teraz zaszlam w ciaze i nie wiem co robic jak bedzie liczone te zwolnienia czybyc dalej od psychiatry na zwolneniu czy od ginekologa czy zwolnienia moga sie pokrywac ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...