Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

Byłam z moim Szymkiem w sanatorium za Wisłą w wcale nie płaciłam dużo tzn.wydaje mi się że nie dużo bo byłam nastawiona na 1000zł a zapłaciłam ok.700 a miałam pełne wyżywienie sama pokój i łazienkę w pokoju.Ale wybrałam miesiąc listopad bo w tedy ceny niższe.
Sanatorium to fajna sprawa dobrze zrobi dla twoich dzieci te wszystkie zabiegi a nawet niekiedy dodatkowe badania robią.
Nie rezygnuj z sanatorium jak teraz nie dasz rady to odkładaj kase i pojedz z nimi za rok to będą dla nich w pewnym rodzaju wakacje :)

Odnośnik do komentarza

Miałam problemy z polaczeniem internetowym:(

Kochana nie nigdy nie rezygnuje:) byłam z Szymkiem 3 lata temu w karpaczu(tam poprostu było super pod kazdym wzgledem),robili mu setki badan,dawali leki,lekarze o wszystkim informowali a po za tym mielismy czas na spacery, zabawe itd.Tam placiłam za siebie ale było warto:),2 lata temu bylismy w Rabce(masakra),niby tam jest klinika ale takze sanatorium,tez miał robione badania itd ale jak my tam bylismy to warunki straszne jak na takie miejsce,nie placiłam wtedy ale zle wspominam pobyt:( Wiem ze mieli robic remont wiec nie wiem jak teraz tam jest. W tym roku nie damy rady z nim jechac tym bardziej ze czeka nas wyjazd do centrum w warszawie:(

Wyniki dzieci nie ciekawe:( napisze wieczorkiem bo oczywiscie szykuje sie do lekarzy z dziecmi:) mamy dzisiaj neurologa:)
Milego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Oj szkoda ze jeszcze nie zagladałas:( Co u was slychac? jak Hania sie czuje?

My bylismy dzisiaj u neurologa i niestety nie jest dobrze.Wikusia przez te 2 tygodnie nie miała wlaczonych lekow na padaczke ale dzisiaj niestety zostały wlaczone bo sie pogorszyl wynik eeg glowy wiec i ona ma juz stu procentowo potwierdzona padaczke:(:(:(
lekarz nie wie juz co robic,gdzie jest przyczyna ze dzieciaczki tak bardzo choruja i na to samo:( ja tym bardziej nie wiem:(psychicznie nie jest ze mna tym razem tak zle bo przeciez juz dwa tygodnie temu powiedzieli nam ze ma padaczke ale dopuki nie brała lekow to szczerze piszac miałam ta nadzieje ze jednak tych lekow unikniemy jeszcze jakis czas...
Jesli chodzi o wyniki to Wiki ma leukopenie i malopłytkowosc:( i oczywiscie anemie ale do niej sie juz przyzwyczaiłam...
Szymka wyniki tez nie zadobre ale powiedzieli ze za dwa tygodnie powtorka i zobaczymy co dalej...mam nadzieje ze beda lepsze:)

Zycze slodkich snow i czekam na wiadomosc:)
Goraco pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Zaglądałam rano ale nie miałam jak odpisać.
Ja też nie mogłam wejść na forum od soboty wieczór.

Szukam na allegro chusty dla małej,pomyślałam że będzie to dobre na lato aby z chłopcami pojeździć latem pociągiem na krótkie wycieczki.Chłopcy niestety nie dostali się na półkolonie bo za dużo dzieci.

Hania dalej charczy ale ogulnie może być .chociaż ostatnio pokazuje fochy jak jej coś nie pasuje ryczy nawet do godz.kopiąc nogami i rzucając dupą,próbuje już rządzić.

Mati coś pokasłuje a jutro mąż go bierze do pracy taka mała wycieczka dla niego.

Do juterka:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

U nas w sobotę był wypadek 6 chłopców jechało uno za szybko zjechali na przeciwny pas czołowe zderzenie z uno 5 zmarło od razu a szósty w szpitalu chłopaki w wieku 15-20l.w aucie przeciwnym 3 jadące osoby ranne.I wiecie co nie rozumiem tych komentarzy na necie pod artykułem,byli jacy byli, za swoją bezmyślność już zapłacili po co to wypisywać że debile,że rodzice winni itd.Ja tego nie rozumiem.Żadnego szacunku do zmarłych i dla rodzin w żałobie.

Moi chłopcy nie dostali się na półkolonie,mam z nimi urwanie głowy bo z nudów nie iedzą co robić.Chciała bym gdzieś wyjechać ale na taką planowaną z hotelem itp nie mam kasy a o rodziny też nie ma za bardzo gdzie tzn miejsce fajne bo świętokrzyskie ale oni nie mają warunków na gości tak więc może uda się chociaż z kilka jednodniowych wycieczek zorganizować.

Co u ciebie jak dzieciaczki i jak twoje samopoczucie?

A i mój Mati był dziś z mężem w pracy,pracował i mu się bardzo podobało.
Tak sobie pomyślałam że może wymienimy się nr. tel że jak zaś net padnie lub będziesz w szpitalu to będziemy miały ze sobą kontakt ::):

Odnośnik do komentarza

Masakra z tym wypadkiem:(szkoda bo mlodzi ludzie:( niektorzy wypisujac takie glupoty na forum to juz chyba zapomnieli ze mlodzi byli,przeciez juz swoja cene tamci zaplacili i najgorsza z mozliwych:( Teraz rodzina została w zalobie i jeszcze czytac takie oskarzenia musza...jakby malo mieli cierpienia:(współczuje:(

To super ze Mati cos ciekawego przezył i fajnie ze Twoj maz mogl go zabrac:)A u was tylko te polkolonie sa dla dzieci? u nas to jest duzo klubow i one w dzien organizuja dla dzieci zabawy a wieczorami i w nocy to dla doroslych:) My tez kochana raczej na rodzinny wyjazd w tym roku nie liczymy,czekaja nas" wakacjie" w szptalach:(
A panienka rosnie i pokazuje ze rzadzic bedzie:) moja tak samo nie da sobie szymkowi na glowe wejsc:)

U nas dalej nie ciekawie:( dzieciaczki dalej bardzo chore,goraczki nie maja ale wybrali antybiotyki a osłuchowo dalej strasznie,mocno kaszla najgorzej oczywiscie w nocy...nasza pani doktor to dzisiaj troche zalamala rece i w piatek mamy pulomonolga i albo czeka nas szpital albo antybiotyki kolejne w zastrzykach:( Moze to dziwnie zabrzmi ale wole te zastrzyki bo chociaz w domku bedziemy:(

Pewnie ze mozemy sie wymienic nr tel:)

Odnośnik do komentarza

No teraz mogę coś więcej napisać mała zasnęła i chwila ciszy tylko szkoda mi że nie wytrzymała dłużej bo chciałam wyjść z nią na dwór i żeby tam sobie drzemnęła bo dziś prawie wcale na dworze nie była tylko ze mną po zakupy i to wszystko a teraz pewnie tak szybko nie wstanie więc podwórek dziś już odpada.
Ja mieszkam w małej miejscowości i u nas są te półkolonie z państwa przez cale wakacje darmowe są od 10 do 14 trwają tylko 4 godz ale dla takich dzieci to dużo bo w tych godz przeważnie nie ma nikogo na dworze i dużo mają tam atrakcji wycieczki,wyjścia na basen,zawody i tp.w tamtym roku mój Szymek chodził.
Mati zaś coś zaczyna pokasływać Hania na razie spokój.I boli mnie coś głowa i mi się nic nie chce mam chwile wolną i mogła bym coś zrobić ale mam totalnego lenia.:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Trzymam oczywiscie kciuki za jutrzejsza wizyte:) moze sie wszystko wyjasni:)
Wiez nie chcem aby dzieciaczi znowu lezaly w szpitalu tym bardziej ze 17 lipca Szymek bedzie lezal kilka dni na oddziale bo czeka nas rezonans glowy a pozniej jedziemy "polezec" do Centrum Zdrowia Dziecka wiec chciałabym aby jak najwiecej byly w domku... moze sie nam uda, zobaczymy:)
Wikusie chyba czeka noszenie okularkow:( nie wyobrazam sobie tego:(
A jak u Ciebie mija dzien? jak chlopaki dzisiaj? a kochana przepraszam ze pytam ale ile lat miał Twoj Szymek jak stwierdzili\zaczeli podejzewac adhd?

Odnośnik do komentarza

IWA23
No teraz mogę coś więcej napisać mała zasnęła i chwila ciszy tylko szkoda mi że nie wytrzymała dłużej bo chciałam wyjść z nią na dwór i żeby tam sobie drzemnęła bo dziś prawie wcale na dworze nie była tylko ze mną po zakupy i to wszystko a teraz pewnie tak szybko nie wstanie więc podwórek dziś już odpada.
Ja mieszkam w małej miejscowości i u nas są te półkolonie z państwa przez cale wakacje darmowe są od 10 do 14 trwają tylko 4 godz ale dla takich dzieci to dużo bo w tych godz przeważnie nie ma nikogo na dworze i dużo mają tam atrakcji wycieczki,wyjścia na basen,zawody i tp.w tamtym roku mój Szymek chodził.
Mati zaś coś zaczyna pokasływać Hania na razie spokój.I boli mnie coś głowa i mi się nic nie chce mam chwile wolną i mogła bym coś zrobić ale mam totalnego lenia.:36_1_21:

W tym samym czasie pisałysmy haha:)
wsumie to super sa takie polkolonie dla dzieci ale szkoda ze sie nie dostali:(u nas tez widze na osiedlu ze niektore dzieci to z nudow zaczynaja wariowac a te starsze to przesiaduja w parku na lawkach i czekaja chyba do wieczora aby isc do klubow haha...ah wspomnienia:)
oj nie zadobrze u Matieg! a jest na cos uczulony?
u nas dzisiaj straszny skwar i dopiero po 18 wyjde na spacer.Moj Szymek to ledwo oddycha,ta pogoda Go wykancza:( czasem dobrze miec lenia:)

Odnośnik do komentarza

By to szlag tyle napisałam i skasowało się.Mati uczulony na trawy,sierść kota.
Szymek miał stwierdzone ADHD przez poradnie na 100% dopiero jak był w 1 kl.Ale ja już podejrzewałam u niego jak był mały był inny niż inne dzieci,nie był jakiś pobudliwy wręcz przeciwnie był bardzo,bardzo spokojny i w jakiejś gazecie przeczytałam że tak u niektórych może się obiawiać ADHD za małego,dzieci się izolują od innych nie bawią się zabawkami np.Szymon idąc do piasku oddawał swoje zabawki innym dzieciom i sam siadał z dala od innych i bawił się piaskiem sypał na nogi strzepywał i tak potrafił przez godz.albo będąc w wózku patrzał się na listki jak się ruszają na drzewie i też potrafił tak godz. późno zaczął mówić bo dopiero jak miał 4 lata u psychologa byliśmy jak miał skończone 5 lat ale w tedy stwierdzili że to się z czasem unormuje bo on wcześniak i z grudnia więc może wszystko później łapać.
U nas zaczyna się burza.:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Hej
poczytałam was troszkę i postanowiłam do Was dołączyć jesli można
jestem mama dwóch dzieciaczków starsza córeczka 5 lat jest zdrowiutka ale synuś ma MPD z padaczka częściowa ( drganie tylko kącika ust )
choć nas wiele ominęło bo Kacper biega mówi rozwija sie umysłowo jak jego rówieśnicy tak jednak padaczka ściełA nas z nóg obecnie jest 2 tydzień na lekach żadnych skutków ubocznych nie widać

tak jak Aneczka piszesz wiele razy zadawałam sobie Pytanie dlaczego ja
i odpowiedz była jak Twoja Bóg wiedział ze sobie poradzę z chorym dzieckiem
mimo wielu wylanych łez idziemy do przodu i zrobię wszystko by mój syn funkcjonował jak jego rówieśnicy

POZDRAWIAM MAMA Kacperka I OLIWKI

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

WITAMY SERDECZNIE:):love_pack:
Współczuje z calego serca bo wiem co przechodzicie...Wiem co oznaczaja noce pelne lez,ten ogromny bol w sercu na widok cierpiacego dziecka,bezsilnosc i brak nadziei,wiem co oznacza jak wali sie swiat kiedy lekarze mowia straszna diagnoze...i wiem jak trudno jest sie podniesc i nauczyc sie z tym zyc...My mamy pecha bo moje dzieci sie nigdy nie wylecza... a wrecz jest coraz gorzej...jak czytałas to juz o nas troche wiez:)
U starszego diagnoza o padaczce wyszła w polowie maja,on ma napady całosciowe,nieraz sa bardzo mocne ze wszystkimi"atrakcjiami" a nieraz troszke lzejsze a u córki stu procentowo została potwierdzona w poniedziałek... ona tez ma całosciowe.doslownie choruja na to samo choc maja troche chorob oddzielnych.moj swiat tez znowu sie za walił...ale powoli uczymy sie z tym zyc.
Oboje biora Depakine tylko rozne dawki.W szczecinie lezałam z nim na endokrynologii i diabetologii wsumie przez cukrzyce ale przy okazji takze badali ich inni lekarze.do neurologa chodzimy w naszym miescie ale jest tylko jeden ktory zajmuje sie dziecmi:(

A jak u was doszli lekarze ze to padaczka? jakie synek ma leki?
My ciagle myslimy aby wlasnie szukac tez innego neurologa wlasnie w szczecinie ale nie znam zadnego a na slepo nie chcem jechac.

Odnośnik do komentarza

IWA23
By to szlag tyle napisałam i skasowało się.Mati uczulony na trawy,sierść kota.
Szymek miał stwierdzone ADHD przez poradnie na 100% dopiero jak był w 1 kl.Ale ja już podejrzewałam u niego jak był mały był inny niż inne dzieci,nie był jakiś pobudliwy wręcz przeciwnie był bardzo,bardzo spokojny i w jakiejś gazecie przeczytałam że tak u niektórych może się obiawiać ADHD za małego,dzieci się izolują od innych nie bawią się zabawkami np.Szymon idąc do piasku oddawał swoje zabawki innym dzieciom i sam siadał z dala od innych i bawił się piaskiem sypał na nogi strzepywał i tak potrafił przez godz.albo będąc w wózku patrzał się na listki jak się ruszają na drzewie i też potrafił tak godz. późno zaczął mówić bo dopiero jak miał 4 lata u psychologa byliśmy jak miał skończone 5 lat ale w tedy stwierdzili że to się z czasem unormuje bo on wcześniak i z grudnia więc może wszystko później łapać.
U nas zaczyna się burza.:36_1_21:

Tez tak kiedys miałam:) dziekuje ze mi odpowiedziałas,nam tez powiedzieli ze dopiero jak Szymek pojdzie do szkoly to mozna robic w tym kierunku badania ale dzisiaj jak rozmawiałam z nasza doktor to mowiła ze On ma uszkodzony uklad nerwowy przez choroby i oczywiscie wszystkie leki jakie bral i bierze tez odbijaja sie na funkcjonowaniu mozgu:( i takze powiedziała ze Szymek nie rokuje zadnej poprawy wrecz bedzie gorzej-bardzo zabolało:(
Kochana to moze ten kaszel byc wynikiem alergii?
u nas dalej duchota i niebo pochmurne:(maz pojechal na dzialke podlac bo szkoda mi warzyw i kwiatkow:)

Odnośnik do komentarza

Aneczka Kacper ma Tegretol właśnie jutro dochodzimy do pełnej dawki i jak pisałam nie zauważyła nic w jego zachowaniu
Kacper jest po wylewie okołoporodowym lekarze mi powiedzieli ze gdyby dostał wylewu tylko do komór obeszło by sie bez niczego a ze wylew poszedł dalej do istoty białej to ma niedowład połowiczy lewostronny i padaczka częściowa
wieku 18 miesiącu gdy sie obudził drgał mu kącik ust jakby skurcz mięśni gdy nie ustępowało pojechaliśmy do szpitala tam powiedzieli ze podejrzenie padaczki po 6 miesiącach dostał drugiego takiego samego ataku i włączono leczenie
jest duza szansa u ans na wyleczenie póki co 3 lata brania leków jeśli będą to lata bez ataków będziemy odstawiać
bardzo dobrym neurologiem w szczecinie jest Dr Kochanowska przyjmuje w szpitalu w zdrojach polecał ja nawet nam domowy pediatra
nawet ja zna lekarka u której byłam na konsultacji w Katowicach po drugim ataku ze mam jej w 100% zaufa
wiec leczy ona małego
eeg głowy wyszło mu nie prawidłowe rezonans nie wykazał żadnych nowych zmian wszytko co wyszło to zmiany okołoporodowe
z MPd w sumie nie widać nikt komu nie mówiliśmy co dolega naszemu dziecku nie widzi nic zachowuje sie jak inne dzieci
opinie z poradni psychologicznej mamy bardzo dobra
nam jedynie trzeba rehabilitacji ruchowej

IWA o widzisz ja nawet się nie spodziewałam ze bardzo spokojne dziecko może mieć ADHD zawsze wydawało mi się ze ADHD maja dzieci nadpobudliwe

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

ADHD i to H oznacza że dziecko jest hiper aktywne czli nadpobudliwe ruchowo wszędzie go pełno,a te drugie to hypo aktywne czyli takie śpiące królewne,marzyciele.Tych nadpobudliwych jest więcej niż tych marzycieli,a marzycieli jest zaś ciężko zdiagnozować oni mają podobne zachowanie do dzieci autystycznych żyją w swoim świecie,muszą mieć wszystko po kolei żeby się nie pogubili.
Mój syn ma np.układany plan dnia na czas roku szkolnego a na wakacje inny,dzięki temu wie co ma po kolei robić i unikamy awantur z jego strony choć i tak czsem się zdarzają,adehadowcom ciężko jest zrozumieć słowo nie i jak oni sobie coś ubzdurają a słyszą nie no to mamy przechlapane,są pretęsje,krzyki,wyzwiska ale najważniejsza konsekwęcja i nie ulegać i jest dobrze.
Ja gdybym nie przeczytała tego artykułu w gazecie pewnie nic bym w tym kierunku wcześniej nie robiła bo myślała bym że mam tak super grzeczne dziecko.

Odnośnik do komentarza

ASSIIA moja wiki tez jest po wylewie i niedotlenieniu okoloporodowym:( od urodzenia jest ciagle rehabilitowana takze cwicze z nia w domku, tez lekarze podejzewali ze bedzie miala porazenie ale jakos sie udalo... niby wizualnie jest ok ale jak ktos dobrze sie przyjzy to widac ze cos jest nie tak( ma krzywa prawa nozke.chodzi na palcach,przewraca sie tylko do tylu,ma mieszane napiecie miesniowe itp).U niej objawy padaczkowe byly widoczne gdzies od 6 miesiaca ale lekarze zwalali wine na uszkodzony uklad nerwowy przez wylew i dopiero teraz jak wszystko zaczelo sie pogarszac zrobili eeg i dali diagnoze:(A Szymek jest wczesniakiem jesli chodzi o neurologie to od urodzenia ma bardzo silne bezdechy,drgawki dostawal tez oddawna,jak doszlo do pelnych atakow to dali leki.u Niego ciagle zwiekszali dawki leku bo pomimo lekow mial ataki,dopiero teraz od 3 dni jestesmy bez ataku...
Ciagle zyjemy w tym strachu bo nie wiemy kiedy bedzie nastepny i kto przy nim bedzie tak samo jest z Wiki:(Przed braniem leku robiliscie jakies badania krwi?
Masz moze jakies nawiary(tel itp) s tej pani doktor?

IWA wlasnie Twoj przyklad pokazuje nam ze nawet super grzeczne dziecko moze byc chore...masakra...

U nas noc nawet spkojna,Szymka troche rzucalo ale nawet bylo ok:)
Milego dnia:):zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza

Aneczka a widzisz u nas MPD zdiagnozowano dopiero jak mały miał 19 miesięcy u młodszych dzieci ciężko jest postawić diagnozę
nasz chodzi na całych stopach jedynie co to lewa nóżkę stawia do środka
nie przed podaniem leku nie robiliśmy żadnych badan
po 3 miesiącach mamy zrobić ALAT I ASPAT
namiary do poradni neurologicznej do DR Kochanowskiej

91-88-06-318

iwa i zaczynam nabierać pewności co do mojego chrześniaka bardzo dużo z tego co piszesz pasuje do niego ma 4.5 roku i dopiero zaczyna mówić nie ma kontaktu z rówieśnikami z obcymi dziećmi jedynie sie bawi z nasza Oliwia na placu zabaw jest zawsze sam hmmm cholera

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Oj to mnie nastraszyłas,myslalam ze mamy to juz za soba ale faktycznie lekarz tej diagnozy nie potwierdzil ale tez nie zaprzeczyl tylko powiedzial"zobaczymy".

My robilismy badania: morfologie,alat i aspat przed podaniem leku,stezenie leku we krwi Szymkowi robilismy po dwoch tygodniach brania i tak ma byc co miesiac.lekarz stwierdzil ze lepiej czesciej robic badania bo dzieci maja duzo chorob a zwlaszcza ze wiki ma problemy hematolgiczne od urodzenia.
a czy w waszej rodzinie ma ktos padaczke?sorki ze o to pytam.

IWA kochana jak Mati i Hania dzisiaj?byłas z niunia u alergologa?czekam na wiadomosci:)

A ja dzisiaj wiecej luzu mam i prawie caly czas mam wlaczonego kompa to i czesto zagladam:):)

Odnośnik do komentarza

Aneczka nie doszłam bo u nas się rozlało a ja nie zmotoryzowana jestem i w ulewę musiała bym iść do miasta a to pół godz.drogi z moimi dziećmi.
Mati na razie spokojnie kaszle ale i ja jestem spokojna bo na dniach będę u tego lekarza to może i mu leki inne przepisze i sprawdzi mu znowu uszy bo chyba ma zaś zatkane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...