Pozostali eksperci

Doradca zawodowy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

asia91

asia91

Witam. Od 14 maja br jestem na stażu z Urzędu pracy który miał trwać do 12 stycznia 2013r. a potem mam podpisaną już umowe z pracodawcą na pół roku i pół etatu. Będąc już na nim dowiedziałam się że jestem w ciązy. Od sierpnia do 6 października miałam l4. 7 października urodziłam córeczkę i ze szpitala dostałam zaświadczenie o pobycie w szpitalu od 7 pażdziernika które dostarczyłam do UP. Chciałam sie dowiedzieć co mogę zrobić aby jeszcze trochę pobyć z dzieckiem w domu, a nie tracić stypendium za staż i nie zostać wyrejestr. z UP, ponieważ jest troche za wcześnie aby zostawić dziecko w domu, a pan kierownik UP powiedział mi że od 6 listopada musze wrócić na staż bo inaczej zostane wyrejestr. Proszę o pomoc. mogę jeszcze wziąć l4? na jak długo aby nie stracić na tym niczego?

--

29847 asia91 Kobieta, 0 lat
Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Witam serdecznie,
w takiej sytuacji najkorzystniej jest zasięgnąć informacji u radcy prawnego związanego z prawem pracy. Jednakże co do zwolnienia lekarskiego wystawia je lekarz, zawsze w okresie pobytu w szpitalu sam wypis już starcza jaki tzw. L4. Jednak nie bardzo rozumiem w jakim celu musi pani cokolwiek ustalać w urzędzie. Nie stawia się pani na staż i podejrzewam że do UP należy przedstawić, że w tym czasie jest pani w okresie chronionym i nie musi pani stawiać się na staż, bo i jak to pogodzić praktycznie. Proszę zatem zgłosić się do kierownika Urzędu Pracy, by konkretnie pani podała dokumentację którą ma pani dostarczyć, by im się to wszystko zgadzało. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której UP robi problemy w udzieleniu sensownych odpowiedzi. Proszę również pamiętać, że to ich obowiązek bo pani nie musi znać prawa pracy i wiedzieć co i jak załatwiać formalnie.
Sama jestem ciekawa co UP na tę pani sprawę.
Trzymam kciuki i proszę konkretnie zainterweniować do szefostwa UP.
Powodzenia

28505 urszula-rogalska Kobieta, 39 lat, śląsk
Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Witam serdecznie
to pytanie najlepiej jest zadać do doradcy prawnego od prawa pracy. Trzeba dokładnie podpytać kierownika UP na jakiej podstawie chcą panią wyrejestrować. Jednak z tego co mi wiadomo, pani w tym okresie może iśc na L4 i lekarz wypisuje pod UP. Jednakże w kwestii prawnej nie jestem osobą najbardziej kompetentną więc nie chcę wprowadzać w błąd.
Mam nadzieję, że wszystko zostanie pani wyjaśnione:)
Pozdrawiam

Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Witam serdecznie
najskuteczniejszą formą poszukiwania pracy w firmach jest samodzielne dostarczenie swoich dokumentów aplikacyjnych do wybranych firm. Warto również oczywiście mieć znajomości w tych firmach, jednak jeżeli firma dodatkowo nie prowadzi zakładki praca/kariera jedynym wyjściem jest bezpośrednio aplikować. Można również dobrze przygotować list motywacyjny, który dokładnie objaśnia dlaczego pani chce tam pracować.
Można dodatkowo ogłaszać siebie na portalach internetowych związanych stricto ze społecznością zawodową. Oczywiście istnieje również możliwość dzwonienia jednak rzadko bywa tak by cokolwiek pani powiedzieli przez telefon bo tak naprawdę nie wiadomo kto ten telefon odbierze. Jednak indywidualne spotkanie może zwiększyć szanse zapamiętania swojej osoby w danym miejscu lub nawet spotkania się z szefem.
Pozdrawiam

asioczek84

asioczek84

No tak, ja rozumiem, że najlepiej osobiście się pojawić w danej firmie i zostawić papiery.. ale mam pytanie- jak pokonać barierę portiera, który zbiera takie rzeczy?? niejednokrotnie spotkałam się wcześniej z taką sytuacją, że po prostu kazano mi zostawić dokumenty na portierni i już.. jak umiejętnie rozegrać taką sytuację?? pytam może o jakieś banalne dla kogoś rzeczy, ale tak naprawdę tylko kilka razy zanosiłam dokumenty do firm, które nie ogłaszał naboru na jakieś stanowisko i najczęściej właśnie z taką sytuacją miałam wtedy do czynienia- proszę zostawić dokumenty, dziękuję, do widzenia..

--

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/auVqCvV.jpghttp://lb3f.lilypie.com/auVqp1.png http://s2.pierwszezabki.pl/040/040309980.png?9490
http://www.suwaczki.com/tickers/hy8kxzdvw4pwctfw.png
[url=http://www.su

23888 asioczek84 Kobieta, 35 lat, Opolszczyzna
Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Asioczek przepraszam że dopiero teraz odpisuję, odnośnie składania do portiera nie ma większego sensu bo nie mamy żadnej pewności, że to trafi tam gdzie trafić ma. Poszukaj lepiej kontaktu mailowego, telefonicznego i w ten sposób się kontaktuj. Ja też kiedyś stosowałam przesyłanie pocztą, jest to też jakiś sposób, jednak nie gwarantuje nigdy sukcesu. Jednak w poszukiwaniu pracy należy skoncentrować swoją uwagę na poszukiwaniu pracy bo na to wpływ mamy a nie na znalezieniu bo to drugie 50 procent zależne od przyszłego pracodawcy, jego polityki firmy i poziomu funkcjonowania na rynku ekonomicznym. Dlatego też po pierwsze dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne, potem stosowane poszerzenie rejonu poszukiwania pracy, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej umiejętność odpowiedzenia sobie na pytania trudne i systematyczne poszukiwanie pracy w różnych miejscach.
Powodzenia

katia2902

katia2902

Pani Doradca odpowiedziała na Twoje pytania, ale mnie się ciśnie jedna podpowiedź - wysyłaj mailem swoje papiery i jeśli nie było ogłoszenia o pracę, a firma Cię interesuje, to pisz coś w stylu "mimo braku aktualnie naboru na pracowników, chcę zgłosić chęć podjęcia współpracy na stanowisku ..... " Uwierz mi, czasem to wystarcza i jeśli nie odpowiedzą od razu bo nie potrzebują pracowników, to po jakimś czasie się odzywają, bo mają już w bazie Twoje papiery. Mam w rodzinie przykład, że odpowiedzieli następnego dnia - potrzebowali akurat pracownika ale nie zdążyli jeszcze dać ogłoszenia. Do mnie kiedyś oddzwoniła jakaś firma po roku - spytali czy jeszcze jestem zainteresowana - już nie byłam, ale to dowód że takie papiery nie giną.
Mnie też czeka zmiana pracy po macierzyńskim... Ech... :(
Powodzenia!!

--

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

29875 katia2902 Kobieta, 35 lat, Łódź
Ilona1978

Ilona1978

Czy doradca może mi podpowiedzieć jaką kasę fiskalną kupić do małej, nowej firmy?
Chodzi o sklep zwykły, ale nie mam za dużo pieniędzy na to, żeby wydać nie wiem ile.
Cenowo tak najlepiej to wygląda, ale jaki rodzaj kasy, to już zupełnie nie wiem...

?

--

Kto tam nuci pod nosem? to ja, to ja:)

29157 ilona1978 Kobieta, 39 lat, Wawa
Urszula Rogalska

Urszula Rogalska

Witam serdecznie
poszukując dla pani jakiś konkretnych rozwiązań przeglądałam wiele miejsc, popytałam w urzędach, pobliskich sklepach i z tego co mnie naprowadzono to najkorzystniej pasuje mieć kasę fiskalną z kopią elektroniczną paragonów. Jednakże wiele osób z firmy POSNET ocenia ją przede wszystkim za prostotę w obsłudze i co ważne w małych sklepach - gabaryty.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Pozdrawiam

NATKA08

NATKA08

WITAM
wraz z mężem prowadzimy działalność gospodarczą jest to warsztat samochodowy chciałabym wiedzieć czy mamy jakieś szanse na otrzymanie środków z UE na poszerzenie działalności jeśli tak to od czego należy zacząć starania o takie środki i gdzie się udać w tym celu?

30066 natka08 Kobieta, 42 lata, blisko Warszawy