Pozostali eksperci

Doradca ds. stosowania ekologicznych pieluch

Odpowiedzi znajdują się poniżej

l.i.l.k.a

l.i.l.k.a

Cześć!
Rzeczywiście kieszonki są zazwyczaj bardziej chłonne niż zwykła bawełna z otulaczem. Większość kieszonek posiada wkłady z chłonnej, ale szybkoschnącej mikrofibry (np. Charlie Banana 79zł, BumGenius 85zł, MałeMe 67zł+trzeba dokupić wkłady). Są też bardzo chłonne kieszonki z wkładami bambusowymi, np. Issy Bear lub Blueberry Bambo Snap. Większość pieluszek tego rodzaju zapewnia dziecku uczucie suchości. Mikropolar lub mokrofibra, które są materiałami od pupy, izolują wilgoć. Dlatego taka pieluszka to fajna opcja na spacer czy na noc - w zależności od potrzeby rodziców i dziecka:)
Pozdrawiam Was! Ula Sobiech, Pieluszkarnia

--

26158 l-i-l-k-a Kobieta, 0 lat
l.i.l.k.a

l.i.l.k.a

Najbardziej chłonna pieluszka jaka była dostępna w Pieluszkarni to Swaddlebees - z super wkładami bambusowymi, które można rewelacyjnie dobrać rozmiarem do ilości siuśków. Inna chłonna rzecz to formowanka FluffyFly z weluru bambusowego. Chwalone są tez Issy Bear Night Baby, a ja uważam za równie chłonną choć tylko mikrofibrową pieluszkę kieszonkę Blueberry.
Pozdrawiam serdecznie! Ula Sobiech, Pieluszkarnia

--

26158 l-i-l-k-a Kobieta, 0 lat
Margeritka

Margeritka

bardzo dziękuję za odpowiedź, zajrzę do pieluszkarni i coś wymyślę, ale jeszcze jedno mnie nurtuje, skoro to naturalna higiena niemowląt, to skąd te wkłady z mikrofibry i mikropolaru, dla mnie to są syntetyki, czy skóra pupki w tym jakoś oddycha?

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Małgorzata Jackowska

Małgorzata Jackowska

Ewo, mam problem z pieluszkami w nocy :( Córka (15 miesięcy) strasznie w nocy sika. Wszystko nam przemaka :( Próbowałam pieluszki Econappi z tym genialnym wkładem bambusowym, próbowałam formowanki frottowej imse vimse wzmocnionej dodatkowo konopnym wkładem, próbowałam formowanek Pupeko z bambusowym prefoldem... I nic. Masz jeszcze coś w zanadrzu? Ręce opadają :(

--

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

29385 malgorzata-jackowska Kobieta, 34 lata, Leszno
banitka

banitka

mój też należy do sikaczy i nie przemakały i nie przemakają nam pieluchomajtki z rossmana babydream,ale najlepiej te pakowane po 2szt a nie 18 bo one są takie sprasowane za bardzo.
A co pije córa przed snem,pije w nocy ? wiele rzeczy działa moczopędnie...my jak od południa ograniczamy picie noce są suche,może warto tą drogą iść...

--

29704 banitka Kobieta, 32 lata, Ruda Śląska
Małgorzata Jackowska

Małgorzata Jackowska

banitka, właśnie o to chodzi, że chcę używać w nocy wielorazówek... Sama używam podpasek wielorazowych i córcia mi pieluchami wtóruje :) Córcia pije przed snem, w nocy też czasem chce się napić, ale nie zawsze. Picia nie będę ograniczać - ja jako dziecko chorowałam na nerki i wiem, jakie ważne jest to, żeby dziecko dużo piło. Nie wiem, może to wina otulacza, że się przesikuje? Mamy Flipa.

--

~jadzik

~jadzik

Ja Flipa używam na dzień i moja potrafi go przesikać... Może wełniane gatki były by lepsze?

Małgorzata Jackowska

Małgorzata Jackowska

jadzik
Ja Flipa używam na dzień i moja potrafi go przesikać... Może wełniane gatki były by lepsze?

A do tych wełnianych formowankę normalnie? Próbowałaś jakichś wełnianych?
Nam flip wytrzymuje w dzień drzemkę (2 godziny, maks 3). Inne pieluchy czasami wymiękają w czasie drzemki ;)

--