Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Rzeczywiście, gdy laktacja jest ustabilizowana, trudno jest na zawołanie zgromadzić odpowiednią ilość pokarmu. Jeśli nie uda się Pani tym razem, to końca świata jeszcze nie będzie! Maluszek nie może głodować, zatem nic się nie stanie gdy tata poda ten jeden raz mieszankę, zamiast Pani mleka.
Bardzo ważne jest jednak, by odciągnęła Pani mleko podczas tego wyjścia, aby nie zalegało w piersiach, które po tak długim czasie mogą prawie "eksplodować". Pokarm można przechowywać 12 godzin w temperaturze pokojowej, zatem spokojnie doniesie je Pani do domu, a później proponuję mleczko zamrozic i tym sposobem będzie miała Pani gotowy zapas na następne wyjście.
Proszę tylko pamiętać o zabraniu odpowiedniej ilości pojemniczków na mleko. Ostatnio moja koleżanka - mama bliźniaków - źle oszacowała ile odciągnie i musiała wylewać mleko do umywalki, bo już nie miała pojemniczków!!!
Powodzenia! Pozdrawiam Dzielną Mamę!

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

659 dorota-szatkowska Kobieta, 113 lat, Warszawa
Aneczka

Aneczka

Pani Doroto, pomocy!! Nie wiem, czy panikuję, czy nie, ale ten mój dotąd krótkotrwały kryzys, przedłuża się. Już trzeci wieczór z kolei muszę córcię wieczorem dokarmiać, wydaje mi się, że w dzień malutka jest jakby bardziej niespokojna (a może sobie wmawiam...:( ). Martwię się, czy z każdym dniem nie mam mniej mleczka...Zamiast budzenia małej wcześniej, odciągam mleko laktatorem i każdego dnia odciągniętego mleka też jest mniej. Co mam robić? Czy powinnam przystawiać malutką częściej i w ten sposób zacząć walkę o laktację??

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

738 aneczka Kobieta, 0 lat
hramitko1

hramitko1

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, czyli mała dostanie mieszankę(ale jak świat się nie zawali to będzie ok :))!!! Wezmę laktator w plecaczek i w drogę hehe :)
Pozdrawiam

--

696 hramitko1 Kobieta, 0 lat, pomorze
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Jakiego laktatora Pani używa?

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

Aneczka

Aneczka

Używam ręcznego Aventu, ale z mleczkiem już jest lepiej. Chyba spanikowałam za bardzo i za dużo o tym myślę. Tak bardzo bym chciała, aby wszystko było jak najlepiej... uwielbiam widok mojego szczęśliwego maleństwa przy piersi i jak widzę, że się nie najada, to tracę rozum :Uśmiech:A do tego chyba zbytnia ze mnie perfekcjonistka:Smutny: W końcu człowiek to nie maszyna...

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

738 aneczka Kobieta, 0 lat
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Grunt to spokój. Może herbatka z melisy? Proponuję 3x dziennie. Niech Pani robi wszystko jak do tej pory. Skoro było dobrze, będzie dobrze. I faktycznie proszę za dużo nie myśleć o laktacji.
A jeśli chodzi o laktator, to proponuję wyjąć z lejka silikonowy kwiatek i sprawdzić, czy nie będzie działał lepiej.
POZDRAWIaM!!!

--

www.fotelik.info

caze

caze

witam :)

chcialam sie tylko pochwalic ze jakos dajemy rade i poki co Gabrysia zjada tylko moje mleczko :D
jak tylko moge staram sie odciagac laktatorem moje mleczko i trzymam w lodowce na czarna godzine, poki co system sie sprawdza i jakos sie unormowalo tak wiec jest dobrze :D

metode na "4 piersi" opanowalam i stosujemy jesli malej jest malo cycania i dociaga sobie reszte ....

dziekuje za pomoc i goraco pozdrawiam :D

--

http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/60894.sigmaker.pnghttp://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/134923.sigmaker.png http://s2.pierwszezabki.pl/002/002001920.png
" Nie rezygnuj z celu tylko dlatego ze jego osi

992 caze Kobieta, 0 lat
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

:brawo:
TAK TRZYMAĆ!!!

--

www.fotelik.info

ewek26_81

ewek26_81

droga aneczko brak rodziny w tym akurat przypadku prawdopodobnie jest zbawienny.wiem to,bo sama karmiłam troje dzieci tylko piersią,nie miały smoczka ani butelki,a ile ja się musiałam nasłuchać,że moje mleko za chude,za tłuste,za mało,za ciepłe,owiane cycki,a to nie mam skarpetek.Dzięki Bogu lubię czytać no i udało mi się!!!a dzieci zdrowe i zadowolone,karmię zawsze przeszło rok,tak,że pózniej nawet butelki nie potrzebują.powodzenia

--

935 ewek26-81 Kobieta, 0 lat
ewek26_81

ewek26_81

Aha i jeszcze jedno.Moja najmłodsza córeczka tak wieczorami piszczała,ze tez miałam chwile zwatpienia,że może jednak moje mleko...ale mała rozwijała sie dobrze (chodziłam z nia częściej na kontrole) i przezwyciężyłam przeciwności(a nie miałam z nią spokoju ani jednego dnia przez pierwsze trzy miesiace,nawet w szpitalu)a teraz ma 11 miesięcy i jest bardzo radosnym dzieckiem.no i pije moje mleczko

--

935 ewek26-81 Kobieta, 0 lat