Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

hramitko1

hramitko1

Dzień dobry, nadal walczymy z tym problemem ale myślę że pokarm nie wypływa za szybko bo nocą kiedy mamy dłuższą przerwę, nabiera się sporo mleka i wtedy mała szybko łyka, to jest szczęśliwa i je bardzo ładnie. Może gniewa się jak jej leci za wolno? To możliwe? No i zaczęłą gorzej przybierać na wadze, pediatra nie kazał mi na razie dokarmiać bo jest w normie. Dodam że z butli jadła tylko raz moje mleczko, ale 2 m-ce temu, to chyba się nie przyzwyczaiła???

--

696 hramitko1 Kobieta, 0 lat, pomorze
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Hmmm. Zapytam o kilka istotnych spraw:
1. Jak wyglądały przyrosty masy ciała wcześniej, a ile jest teraz? Większość dzieci karmionych naturalnie zwalnia przybieranie na wadze właśnie ok. 3 miesiąca.
2. Jak wyglądają obecnie karmienia: -co ile? -jak długo dziecko ssie? -czy zjada z jednej piersi czy z obu? -jakaś dłuższa przerwa w nocy? -czy ściąga Pani pokarm w jakimś celu? -czy karmi Pani lub karmiła przez kapturki?
Pozdrawiam.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

659 dorota-szatkowska Kobieta, 113 lat, Warszawa
hramitko1

hramitko1

po 6 tyg przybrała 1300, teraz po 12 tyg 900g i lekarz powiedział że to niewiele. Karmię na rządanie, ale najczęściej wychodzi co 3-3,5 godz. częściej nie chce. Ssa ok 15 min, zawsze z obu piersi, w nocy pierwsza przerwa to 5 godz, później co 3 godz. Pokarmu generalnie nie ściągam chyba że mała pośpi z godzinkę dłużej to odciągam ciutkę dla ulgi. Nigdy nie karmiłam przez kapturki. Mam bardzo małe piersi, to może mieć znaczenie w ilości produkowanego mleka?

--

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Widzę, że karmi Pani wzorowo! Dlaczego więc przyrosty są niewielkie?
Pisze Pani, że córka nie chce jeść częściej niż co 3 - 3,5 godziny. Czy to znaczy, że nie zgłasza się częściej, czy częstsze próby przystawienia kończą się nerwami?
Bo jesli nie zgłasza się częściej na jedzenie, to moze jej Pani sama zaproponować, żeby częściej jadła. Kobiety mające małe piersi zwykle karmią częściej, bowiem mała pierś jest jak mały kubeczek, w którym mniej sie mieści niż w wielkim kubku i z małego trzeba pić częściej.
Czy dziecko mało przybiera z powodu małych piersi? Nie sądzę, by akurat to było problemem. Córka na początku przybierała pięknie, wiec obecny mniejszy przyrost jest byc może spowodowany wspomnianymi nerwami? Moze przez to je krócej i mniej?
Czasem bywa tak, że piersi nie mogą wyprodukować wystarczającej ilosci mleka, gdyż nie maja dostatecznej ilości tkanki gruczołowej. Piersi takie mają dosc charakterystyczny wygląd i sądzę, że lekarz zwróciłby na to uwagę. Piersi wyglądają tak, jakby zatrzymały sie w rozwoju w okresie dojrzewania na stadium pączka, są jakby stożkowate. A bywa i tak, że tkanki gruczołowej jest upakowane dużo na górze piersi, a od dołu miękko i pusto.
Jeśłi napisze mi Pani jak córcia przybierała od urodzenia (tzn. masa urodzeniowa i następne wraz z wiekiem) to sprawdzę na siatce centylowej dla dzieci karmionych naturalnie, czy rośnie sobie zdrowo.
Pozdrawiam.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

hramitko1

hramitko1

Na początku chciałam Pani bardzo podziękować, że cierpliwie odpowiada na moje wątpliwości!Mała urodziła się z wagą 3880, przy wypisie, w drugiej dobie- 3590, po 33 dniach od urodzenia-4250, po 6 tyg-4900, po 12 tyg-5880.
Jeśli chodz o te przerwy między karmieniami ja się staram małej dawać częściej, ale albo się gniewa, albo nie wykazuje zainteresowania, a chciałabym żeby jedzenie było dla niej przyjemnością, a nie na siłę.
trzy miesiace na 100% piersi, to już trochę jest ale nie chciałabym teraz musieć dokarmiać, szkoda by~się było poddać :( a może jest ok, a ja tylko panikuję, może po prostu mam nerwuska ???!!!!

--

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Na początek powiem : Bardzo proszę! :Śmiech:
Z tego co ja tu widzę w mych mądrych tabelach i wykresach, które różnią się od siatek centylowych zamieszczonych w książeczce zdrowia, to Pani Malutka rośnie sobie cały czas w okolicy 50 c, zatem jest zupełnie przeciętnym obywatelem Ziemi, jeśli chodzi o wagę.
Moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju!
Pozdrawiam.

--

www.fotelik.info

hramitko1

hramitko1

Ślicznie dziękuję!!! Tak się już karmimy od miesiąca, więc na pewno damy radę nadal, skoro waga jest ok, to możemy powalczyć :) !!!

--

madzius001

madzius001

Witam. Bylam wczoraj na drugim szczepieniu mojego maluszka (obecnie ma 3 miesiace)
i nie ukrywam,że troszke zaniepokoiło mnie to co powiedziala mi Pani doktor :( kazała mi budzić mojego synka jeszcze ze dwa razy w nocy i przystawiac do piersi :Szok: maluch jak sie urodzil wazyl 3600, na pierwszym szczepieniu 5130 a teraz 6150. moim zdaniem on dobrze wyglada,ja nie mam problemu z pokarmem wiec napewno sie najada. a pani doktor stwierdzila ze wczesniej byl na 50 centylu a teraz spadl na 28 i trzeba go czesciej karmic :( ja i tak w ciagu dnia czesto przystawiam go do piersi,czasami nawet co 1.5 - 2 godziny! i nie wiem co robić. Bartus osotatnio pieknie spi w nocy,budzi sie na cycusia dwa razy i moim zdaniem jest to wystarczajace.
Prosze o jakas rade Pani Dorotko...
pozdrawiam

--

http://tickers.smyki.pl/s/18235/19300.jpg

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070908310114.png

384 madzius001 Kobieta, 32 lata
kaśka27

kaśka27

Przed wczoraj po raz pierwszy od bardzo długiego czasu musiałam odciągnąć pokarm (ostatni raz odciągałam jak córka miała miesiąc i od tamtej pory nie robiłam tego, bo piersi mam miękkie wręcz flaki) i widzę, że to mlako przypomina raczej wodę z dodatkiem mleka (pamiętam, że na początku to mleko, przypominało rozcieńczoną śmietanę (na drugi dzień było 1cm "śmietany"), a teraz to woda). Nie wiem czy nie powinnam zacząć odciągać pokarm regularnie (ale mój ręczny laktator aventu nie ściąga z pustego praktycznie piersia, a nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze na elektryczny) może jego jakość by się poprawiła. Proszę o pomoc, bo się załamałam jak zobaczyłam to mleko.
Nadmienię, że córcia nie chce jeść żadnej kaszki na mleku modyfikowanym, ani mleka modyfikowanego (bebilon, nan, hipp - te już były próbowane), ani czegokolwiek co jest zrobione na sztucznym mleku, a z butelki przez smoczek to nawet mojego nie chciała. Nowe posiłki dostaje między karmieniami (zazwyczaj karmienie piersią w dzień jest co 1,5-2h w nocy budzi 2-3 razy na karmienie).

--

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/24565.png

644 kaska27 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
To normalne, że dzieci karmione piersia zaczynają wolniej przybierać na wadze ok. 3 miesiaca. Skoro dziecko samo się budzi w nocy na 2 karmienia, w dzień je dość często, osobiscie nie budziłabym. Też patrzyłam na siatki centylkowe i nie wygląda to jakoś dramatycznie. Czasem lepiej przyjąć spojrzenie zdroworozsądkowe, niż sztywno trzymać się centyli. Skoro na oko dziecko wygląda dobrze, to pewnie ma się dobrze!
Możemy jeszcze porówanć wagę do wzrostu. Ile synek ma teraz długości?

--

www.fotelik.info