Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

hramitko1

hramitko1

moja prawie 3 miesieczna córeczka czasem podczas karmienia zaczyna popłakiwać, denerwuje się, uderza mnie ręką w pierś. Jak się ją odstawi to histeria, myślałam że może nie ma mleka,ale jest jak naciskam. To się dzije tak: possa chwilę-nerwy, znowu possa-nerwy,jak ja przestawię do drugiej to to samo. W nocy je ślicznie to się dzieje tylko w dzień. Ładnie przybiera na wadze.

--

696 hramitko1 Kobieta, 0 lat, pomorze
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Bardzo wiele mam boryka sie z takim problemem. Sama przerabiałam to z obiema córkami. Ze starszą nawet 2 razy - w 3 i w 6 miesiącu. Byłam bliska załamania i porzucenia karmienia piersią.
Zwykle takie zachowanie dziecka to dokuczające ząbki, albo wzrost zainteresowania otoczeniem. Z perspektywy dziecka, które zaczyna sie orientować, że życie jest piękne, karmienie to nuda nad nudami! Nic nie widac, nic sie nie dzieje. Do bani po prostu.
Niestety tłumaczenie, że musi jeść na nic się nie zda. Za to zastosowanie podstępu przynosi dobre efekty.
Sposoby są różne. Karmienie w ciemnym, cichym pomieszczeniu; zasłanianie dziecka pieluszką; ograniczanie pola widzenia dłonią; karmienie dziecka na śpiocha, czyli tuż po zaśnięciu lub przed obudzeniem; zawieszanie sobie na ramieniu zabaweczki; siadanie z dzieckiem tak, by miało szansę widzieć coś ciekawego; śpiewanie, zagadywanie; przystawianie na stojąco i dopiero wtedy siadanie; czekanie z odsłonięta piersią aż ktoś poda spokojne dziecko i niezwłoczne przystawienie zanim zorientuje się, co się szykuje; bujanie w trakcie karmienia.... Każda mama znajduje w końcu złoty sposób na swego ciekawskiego smyka.
Ogólnie, gdy popatrzy się na tę sytuację trzeźwo i poczyta o tych sposobach, to mozna odnieść wrażenie, że to jakaś paranoja, że może lepiej dać sobie spokój z karmieniem piersią. Otóż nie. Ta paranoja trwa ok. miesiąca, dzieci dojadają na spokojnie w nocy, przybierają dobrze i przygoda z karmieniem może trwać spokojnie dalej.
Pozdrawiam, życzę wytrwałości i pomysłowości. :Uśmiech:

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

659 dorota-szatkowska Kobieta, 113 lat, Warszawa
hramitko1

hramitko1

dziękuję za odpowiedź, na pewno o to chodzi mojej Lilce, świat jest przecież taki bardzo ciekawy! Będziemy walczyć o karmienie ćwiczac te wszystkie sposoby. :Oczko:

--

696 hramitko1 Kobieta, 0 lat, pomorze
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam ponownie!
Widze, że córcia ma bardziej 2 miesiące niż 3, a skoro tak powodem problemów przy piersi może być raczej zbyt szybki wypływ pokarmu u Pani. Czy nie zaobserwowała Pani, że gdy dziecko puszcza pierś pokarm tryska jak z węża strażackiego? Albo w czasie karmienia dziecko bardzo głośno łyka i po chwili zaczyna się "miotać" przy piersi, aż w końcu z płaczem ją puszcza.
Jeśli to jest to, co drażni Pani córcię, prosze spróbować karmić ją w pozycji "pod górkę". To znaczy siedząc w fotelu, przystawia Pani dziecko i gdy tylko dobrze sie onno przyssie, zsuwa się Pani tak, by siedzieć jak na leżaku, a czubek głowy dziecka celuje wtedy w sufit. W ten sposób pokarm ma mniejszą siłę rażenia i dziecko powinno być spokojniejsze.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

~Agnieszka31

~Agnieszka31

pani Doroto,
mam pytanie dotyczace zamrozonago mleka maturalnego. Zamrozilam swoje mleko 2,5 miesiacac temu i przetrzymywalam w temp -19 stopni, wczoraj je odmrozilam przez pozostawienie jego w lodowce na cala noc, mleko sie odmrozilo ale wygladalo jakby zwazone, wylalam je. Co moglam zle zrobic???
pozdrawiam

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam serdecznie!
Prawdopodobnie nic nie zrobiła Pani źle. W temperaturze -19 stopni można przechowywać mleko 6-12 miesięcy. Prawidłowo i zgodnie z wszelkimi zaleceniami rozmroziła Pani mleko w lodówce.
Niestety rozmrozone mleko kobiece tak właśnie wygląda. Jakby było zważone, co gorsza zapaszek też ma niezbyt piekny. Prawdopodobnie tłuszcze zawarte w pokarmie kobiecym jakos niespecjalnie dobrze znoszą zarażanie-rozmrażanie. Jednak mleko takie jest nadal wartościowe i bez obaw mozna podać je dziecku. Wystarczy dobrze wymieszać i lepiej nie wąchać.

--

www.fotelik.info

~Agnieszka31

~Agnieszka31

Pani Doroto
Ponownie bardzo dziekuje za odpowiedz,
zycze milego weekendu

wielo321

wielo321

Witam pani Doroto, mam bardzo poważny problem otóż od około 2 miesięcy wydziela mi się bezbarwny płyn z piersi z lekkimi mlecznymi śladami, czego to może być powodem ? Czy to jest coś poważnego ?
Nadmieniam, że miesiączuję normalnie, stosuję plastry Evra od ponad roku
Proszę o pomoc

--

756 wielo321 Kobieta, 0 lat
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Doprecyzujmy.
Rozumiem, że nie jest Pani mamą karmiącą i te wycieki nie występują między karmieniami? Ani też nie karmiła Pani piersią w ostatnim czasie?
Jeśli tak jest, to pytanie to proszę skierować do naszej Pani ekspert - ginekolog.

--

www.fotelik.info