Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Dziś nie wykrzesam z siebie więcej, ale jeszcze się odezwę.
Jeśli ściągnie Pani sobie tę broszurę w formacie PDF, to na 23 str. w słowach kilku jest o SNS.
http://www.mlekomamy.pl/Produkty%20Medela.pdf
Pozdrawiam.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

659 dorota-szatkowska Kobieta, 113 lat, Warszawa
hiki

hiki

Ja tu tak z ciekawości. Bo moja juz 5 miesieczna Majka też się budzi w nocy raz na karmienie.. Ale aż miło poczytać, az sie cieplej na serduszku robi, tak to fajnie napisane:Nieśmiały::Śmiech:

--

884 hiki Kobieta, 0 lat, Kraków
maura

maura

Serdecznie Pani dziękuję :) Na pewno wytrwam, ponieważ jestem przekonana o tym, że nie ma nic lepszego dla małego człowieka jak pokarm jego matki w szerokim znaczeniu opisywanym w mądrych książkach :) Wygodnictwo nie wygra w moim przypadku, stałam się bardzo ortodoksyjna;) mam wręcz skrajne poglądy :) pozdrawiam.

--

1133 maura Kobieta, 0 lat, poznań
Mama Sloneczka

Mama Sloneczka

Pani Dorotko, "podczytuje" sobie Pania czesto i takie odpowiedzi jak powyzsza naprawde pomagaja!!!
Alex ma juz ponad 14 miesiecy... (widac ponizej w sumie ile)... I nic, dalej karmimy sie piersia ;)
W nocy budzi sie raz okolo 2, zeby... possac mleczka, przytulic sie do Mamy i spac ze mna az do rana... Ten zgubny (?) nawyk wyrobil sobie przy kolejnym ataku AZS (swedzenie)... Ilez to razy probowalam odlozyc go do jego lozeczka, ale teraz zmeczenie i chec w miare spokojnego przespania nocy niestety biora gore...
Dziekuje Pani bardzo za tak madre, cieple i pelne zrozumienia odpowiedzi!!!
Zycze zdrowia w ten jesienny czas!!!

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

587 mama-sloneczka Kobieta, 0 lat, CdG
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Wracając do tematu systemu SNS, to jego niezaprzeczalną zaletą jest możliwość karmienia dziecka mieszanką, ale piersią - mieszanka spływa rurką, która przyklejona jest do brodawki i razem z nią zassana przez dziecko. Wypływ mieszanki można zablokować, tak, że dziecko najpierw wysysa pokarm z piersi, a gdy jest już pusta, odblokowujemy rurkę i dziecko zjada dodatkową porcję dokarmiania.
Producent przewidział, że dzieci są różne i mają różną zdolność ssania i różne potrzeby, dlatego dołączone są rurki o trzech średnicach. Cienka, średnia i gruba.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Bardzo mi miło, gdy czytam tak ciepłe słowa. Dziękuję bardzo - od razu mam więcej chęci do pracy.
A jeśli chodzi o "zgubny nawyk" to już szczególnie przy AZS, skoro jest jedynym ratunkiem, niechaj trwa jak najdłużej. Znam AZS tylko u dorosłej osoby i wyobrażam sobie jak trudne musi być przeżywanie chwil bezradności przy remisjach u dziecka, skoro u dorosłego to okropne. Dobrze, że Pani i dziecko macie sposób na przetrwanie tych koszmarnych chwil.
I chyba nie muszę podkreślać, że przy wszelkich nietolerancjach, alergiach, w tym przy AZS karmienie piersią jest niezmiernie istotne.
Pozdrawiam wszystkie "poczytujące" moje odpowiedzi mamy!:23_30_126:

--

www.fotelik.info

fionka

fionka

Dziękuję za radę. Kramienie przez sądę juz przerabialiśmy było to bardzo męczące. Jestem za bardzo żywiołowa i to ciągłe ściąganie pokarmu, podgrzewanie, wkładanie sądy ( jak ją wkładałam mały rozsysał brodawkę i się denerwował) Ja się niecierpliwiłam mały też dlatego zdecydowałam się na butlę poprosu. Jak do tej pory Jurek nie zniechęcił się do cyca jakoś to pogodziliśmy. Jest mi wygodniej bo jestem sama prawie przez cały dzień w domu i czasem brakuje mi trzeciej ręki i dodatkowych nóg :-) do pomocy.

1776 fionka Kobieta, 41 lat, Warszawa
Agusia

Agusia

Witam. Ja również mam pytanko w związku z miesiączką. Karmię piersią od ponad miesiąca. 1,5 tygodnia temu przestałam krwawić, natomiast kilka dni temu dostałam silnych bóli jajników. Następnie znowu zaczęłam krwawić tak jest do tej pory. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale moje dziecko również zaczęło grymasić od tamtego dnia. Czy to jest możliwe żebym już zaczęła miesiączkować ??

--

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20080426040120.png
http://parenting.pl/picture.php?albumid=790&pictureid=4969http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200808261770.png

753 agusia Kobieta, 0 lat, Nowy Dwór Mazowiecki
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

:)
Rzeczywiście, czasem od temperamentu wiele zależy.

--

www.fotelik.info

fionka

fionka

Bardzo fajnie że są takie osoby jak doradcy laktacyjni mi i mojemu synkowi taka porada bardzo pomogła. W szpitalu to nie to samo dopiero w domu okazuje się że są problemy. Mało osób wie czego tak naprawdę można oczekiwać od "Pani Laktatorki", bo to przecież i dokarmianie sztucznymi mieszankami, dobieranie proporcji mieszanki, ja dowiedziałam się że to przez leki które wcześniej przyjmowałam. Super że są takie osoby. Wielkie dzięki. Pozdrawiam i życze powodzenia.

1776 fionka Kobieta, 41 lat, Warszawa