Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kaśka27

kaśka27

Mam podobny problem z moją Alicją i takie same pytania mnie dręczą dlatego też chciałabym znać odpowiedź na nie.

pozdrawiam

--

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/24565.png

644 kaska27 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

No tak, to raczej Kolosek!
Ja również się cieszę, że mogłam pomóc! W razie jakichkolwiek pytań ZAPRASZAM PONOWNIE!!!
I proszę się nie dać sąsiadkom! A może któregoś dnia, to one będą przychodziły do Pani po radę???
Powodzenia.

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

659 dorota-szatkowska Kobieta, 113 lat, Warszawa
nuka

nuka

witam
mam podobny problem co mrs_szaya tyle tylko że moje dziecko ma 4 m-ce. Też mam wyrzuty sumienia, że nie udało mi się zrealizować swojego postanowienia, chociaż obiecywałam sobie że tym razem będzie innaczej. Czy naprawdę można by jeszcze rozkręcić laktację, czy faktycznie jest taka możliwość, tylko czy dziecko jeszcze będzie chciało ssać pierś skoro teraz już nie ma ochoty. Szkoda że nie miałam kogo się poradzić wcześniej. Pozdrawiam serdecznie

--

268 nuka Kobieta, 0 lat
justyna@

justyna@

Witam mam pytanie tak jak w tytule wróciłam niedawno do pracy nadal karmie piersią mała zjada jak mnie nie ma zupkę ,deserek i pije herbatkę , czasami jeśli jest taka potrzeba dostaje kaszkę zawsze zostawiam mleko ale niechętnie pije je z butelki dodam że najdłużej nie mam mnie ok 7 godzin 2razy w tygodniu co mam zrobić aby laktacja nie zanikła dodam że bardzo mi zależy aby nadal karmić piersią tym bardziej że dziecko mimo prób nie akceptuje sztucznego mleka
Bardzo dziękuje za odpowiedz

--

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

47 justyna Kobieta, 37 lat, Tarnów
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Jak to się mówi, "to bardzo dobre pytanie", które mnie także czasami nurtuje. Nie czuję się kompetentna w tym temacie i na pewno nie odpowiem na wszystkie Pań wątpliwości, ale mogę podzielić się doświadczeniem i przemyśleniami.
Starszą córkę przeszkoliliśmy w samodzielnym zasypianiu gdy skończyła 6 miesięcy. Zrobiliśmy to według wskazówek z książki "Każde dziecko może nauczyć się spać". Metoda wydaje się być dość drastyczna, ale byliśmy notorycznie niewyspani i zdesperowani. Rzeczywiście, gdy córka nauczyła się zasypiać sama (po ok. tygodniu) przestała budzić się w nocy x razy.
Teraz też zastanawiam sie jak postąpić, bo Marysia do 4 miesiąca przesypiała noce z jedną pobudką, a teraz zaczęła się budzic już nawet nie wiem ile razy :Rozgniewany:
Jeszcze nie wiem jak postąpimy.
Myslę, że warto poruszyć ten wątek na forum ogólnym. Może mamy, które uczyły dzieci samodzielnego zasypiania gdy te miały rok lub półtora, podzielą się doświadczeniem. Sama jestem bardzo ciekawa, czy da się to przeprowadzić unikając płaczu dziecka... i zanim skończy ono 18 lat :Oczko:
Jeżeli zaś chodzi o laktację w tej kwestii, to warto by dziecko jadło w nocy choć raz. Pokarm w nocy zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych (dobre dla rozwoju mózgu!!!).

--

70% fotelików samochodowych dla dzieci montowanych jest nieprawidłowo. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne!

www.fotelik.info

Ann

Ann

Pani Doroto,
wiem że co lekarz to inna opinia, co człowiek to inne podejście. Przy Uli byłam bardzo ostrożna z rozszerzaniem swojej diety, a teraz wydaje mi się że jakoś zapomniałam o urozmaicaniu sobie menu :Oczko: I może zapytam tak: na co uważać, czego się absolutnie wystrzegać. Przez te minione pół roku nie było jakiś wyraźnych reakcji Szymka na to co jadłam (może z dwoma wyjątkami - gdy zareagował nasilonymi gazikami, nigdy zaś go nie wysypało jakoś skórnie).
Szymek obecnie jest głównie na piersi, posmakował troszkę ziemniaka, marchewki i jabłuszka, ale jeszcze ich regularnie nie dostaje.
I może przy okazji, bo też spotkałam się z dwoma różnymi opiniami, czy przy zespole nadwrażliwego jelita kiedy dokucza to Matce może przekładać się na karmione dziecko?

--

http://lbym.lilypie.com/JHppp2.png http://lbym.lilypie.com/WD48p2.png

MamaNaZakupach - dzielimy się opiniami
Wyprawa Mama - dla aktywnych rodziców

4 ann Kobieta, 48 lat, Warszawa
Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Naprawdę możliwe jest, by rozkręcić laktację. Takie działanie nazywamy relaktacją.
Technicznie wygląda to tak, że piersi muszą być pobudzane minimum 8 razy na dobę laktatorem, najlepiej elektrycznym. Gdyby udało namówić się dziecko do ssania piersi, ono samo mogłoby je pobudzać, a przy okazji zjadać mieszankę, dopóki w piersiach nie pojawi sie mleko. Jest to możliwe z wykorzystaniem systemu SNS firmy medela,który składa się ze zbiorniczka i cieniutkich rurek, które podajemy razem z piersia. Tym sposobem dziecko ssie pierś i nawet jeśli nie ma w niej pokarmu może się najeść.
Pisze Pani, że dziecko ma 4 miesiace i nie lubi piersi. Nie wiadomo czy udałoby sie je przystawić. Jeśli nie, mogłoby dostawać Pani pokarm z butelki.
Nie zawsze udaje się rozbudzić laktację na poziomie wystarczającym dla dziecka, wtedy dokarmiamy dziecko mieszanką.
Podane informacje są ogólne. Gdyby chciała się Pani podjąć takiego wyczynu, konieczna jest konsultacja z doświadczonym doradcą laktacyjnym, który w szczegółach opowie co i jak i oczywiście pomoże relaktację przeprowadzić.
POZDRAWIAM.

--

www.fotelik.info

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam.
Powrót do pracy, to dla wielu kobiet moment trudny. Czują sie rozdarte pomiedzy pragnieniem pozostania z dzieckiem, a koniecznością ponownego podjęcia pracy.
Jednak choć to moment nieprzyjemny, to wcale nie musi negatywnie wpłynąć na karmienie piersią!
Dopóki córka bedzie chciała ssać pierś (a z tego co Pani pisze wynika, że bardzo to lubi), mleko nie zaniknie. Jeśli piersi będą opróżniane, bedzie to dla niech sygnałem, że mleko jest nadal potrzebne i będzie ono produkowane.
Dziecko jest jeszcze malutkie i większa część jego jadłospisu, to powinno być właśnie Pani mleko. Domyslam się, że odciąga Pani pokarm w pracy. Jeśli córka niechętnie wypija je z butelki, to może Pani spróbować robić na swoim mleku kaszkę. Kaszkę ryżową, bezmleczną np. jabłkową. Uwaga techniczna: kaszkę trzeba podać szybko po przyrządzeniu, gdyż zawarte w mleku kobiecym enzymy "nadtrawiają" kaszkę i szybko robi sie znów rzadka. Druga uwaga techniczna: mleka kobiecego nie podgrzewamy w mikrofalówce. Giną w nim wtedy wszystie najcenniejsze składniki.
Pozdrawiam i życzę długiego karmienia!

--

www.fotelik.info

Dorota Szatkowska

Dorota Szatkowska

Witam Panią,
Przy Zosi ja takze uważałam na wszystko co jadłam. Marysia nie ma jednak łatwego życia, jak to drugie dziecko... jem wszystko z umiarem. Czosnek, grochówka, czekolada, mandarynki i ... zero reakcji.
W zblizajacym się okresie nowalijkowym radziłabym unikać właśnie nowalijek, gdyż zawartość ogórka w ogórku może być zaskakująco niska, na rzecz różnych przedziwnych składników nawozów.
Radziłabym też unikać truskawek, co na razie nie jest trudne, ale gdy już sie pojawią pokusa może być duża! Szymek bedzie już wtedy spory i gdy zje Pani kilka nic nie powinno sie stać.
POZDRAWIAM.

--

www.fotelik.info

martaneu

martaneu

Dziękuję za odpowiedź,
Właśnie zamówiłam książkę "każde dziecko może nauczyć się spać", przeczytam, przemyślę i podejmę decyzję. Wątek na forum ogólnym to dobry pomysł, zaraz się za to zabieram.
Pozdrawiam.

--

http://img179.imageshack.us/img179/3350/glitteryourwaybc624dc5rq0.gif
http://suwaczki.maluchy.pl/li-9959.png

573 martaneu Kobieta, 36 lat, Jabłonowo Pomorskie