Pozostali eksperci

Doradca laktacyjny

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pacynka

pacynka

witam. jestem mamą 5 tygodniowej Lenki. moja córka podczas karmienia piersią nie wywija górnej wargi, jest ona wciągnięta do wewnątrz czy to jest duży problem. próbuję ją dobrze przystawiać ale nie wychodzi. ogólnie dziecko opróżnia piersi i przybiera na wadze. od narodzin karmię ją na żądanie. budzi się bardzo często co 40 minut lub godzinę i chce jeść. czasami oczu nie otworzy i szuka piersi. czy to normalne zachowanie dziecka

43723 pacynka Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Marta_Kow

~Marta_Kow

Mam pytanie, mam praktycznie taka sama sytuacje jak autorka postu. Dziekuje bardzo za te wpisy. Moja mala ma 3 tygodnie i laktacja nadal szaleje, w nocy wyciagam 80 ml z pompy, karmie ja o 2:30, potem 5:30 a nastepnie kolo 8mej. Najada sie i spi bez problemow, za dnia gorzej, kolo popoludnia jak podaje piers to mam wrazenie, ze sie najada, ale ze godzinke wola znowu jesc. Mimo iz po kazdym karmieniu uzywam pompy(czasem zostawia ok. 15 ml-20 ml-dostaje z butelki jak chce jeszcze "deserek") popoludniami wola jesc i musze dawac modyfikowane, dajemy "na oko" czyli np po 2 razy po 20 ml, zeby miec lepsza kontrole ile je. Dodam, ze karmie z kapturkiem, mam wklesle brodawki i mala sie strasznie denerwuje i irytuje jak ma ssac piers, bo nie potrafi jej chwycic tak aby czuc w buzi. Jedynie daje rade z piersia,ktora jest odpompowana i brodawka jest duzo wieksza. Czy jest szansa karmic bez kaprturka? Moze jak mala urosnie troche to da rade? bede probowala nadal. Mam pytanie czy fakt, ze karmie z kaprturkie wplywa negatywnie na laktacje, bo mala nie stymuluje piersi odpowiednio? Czy po tym jak jej podam obie piersi, ktore oproznia praktycznie w calosci, mam stosowac metode 7-5-3 czy wystaczy pompowac 5-3?Z gory dziekuje pieknie za odpowiedz! Waga wyjsciowa malej to 3630 g przy urodzeniu, teraz ma 4310 g po 19 dniach, wazona dzisiaj w osrodku zdrowia.

Silv

Silv

Dobry wieczór. Moja córeczka ma 2 tygodnie i jest tylko na piersi. Najada się a ja nie mam i nie miałam żadnych problemów z laktacja. Chciałabym jednak jedno karmienie zamienić na butelkę z moim pokarmem gdyż od pazdziernika wracam na uczelnie i czasem będę musiała Mała zostawić na caly dzień. Chcę ją już zacząć przyzwyczajać do butelki ale jednocześnie nie chce zaburzyć laktacji. Kiedy wogole mogę zacząć pogadać jej butelke. Jak i kiedy ściągać pokarm? Ile ściągać pokarmu? Co robić żeby mimo odciągania nie tracić pokarmu?

43622 silv Kobieta, 33 lata, Rzeszów
~Anialucek

~Anialucek

Witam, czy podczas karmienia piersią mogę brać tabletki hascovir na opryszczkę?

~Mama2dzieci

~Mama2dzieci

Witam,
Mam problem z karmieniem mojego 3miesiecznego synka. Bardzo chce karmić go piersią, ale on chyba się nie najada. Z pierwszą córka też miałam problem, bo córka z kolei nie tyla na mleku i musiałam ja dokarmiac. Teraz z synkiem też problem, bo chociaż przybiera na wadze w normie, jak je z piersi po 5 min płaczę i wypluwa. Zmieniam mu wtedy pierś i pije ładnie ale po chwili znowu płacz. Wypróżnia się normalnie. Dzisiaj w bezsilności kupiłam mleko modyfikowane i podałam mu po tym jak wypił obie piersi i wypił 150ml mleka i dopiero się uspokoił. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, odzywiam się normalnie, unikam mocno przyprawionych dań, smażonych. Proszę o jakąś poradę, bo już nie wiem co robić.
Pozdrawiam