Pozostali eksperci

Kosmetyczka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kurcz4q

~kurcz4q

A co jeśli chodzi o wysokie filtry? Słyszałam, że część zawiera jakieś frakcje przenikające, które są uznawane za niebezpieczne podczas ciąży.

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

W przypadku darsonwalizacji ciąża jest jednym z przeciwskazań do wykonania zabiegu. Co do częstotliwości wykonywania zabiegu to wszystko zależy od tego jakie efekty chcesz uzyskać, ponieważ zabieg ten działa bakteriobójczo (efekt natychmiastowy), a także stymulująco na skórę. Kilka zabiegów może przyczynić się do poprawy jakości skóry. Zaleca się tygodniowe odstępy między zabiegami.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

W przypadku darsonwalizacji zaleca się wykonanie kilku zabiegów w odstępach tygodniowych. Do przeciwwskazań do zabiegu należą zarówno ciąża jak i karmienie piersią.

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

~kurcz4q
A co jeśli chodzi o wysokie filtry? Słyszałam, że część zawiera jakieś frakcje przenikające, które są uznawane za niebezpieczne podczas ciąży.

W czasie ciąży można stosować filtry mineralne, które działają na powierzchni skóry. Poza tym, są one lepiej tolerowane przez skórę wrażliwą (w czasie ciąży skóra często się uwrażliwia i może gwałtownie reagować na działanie kosmetyków).

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Poza stosowaniem odżywek możecie raz w tygodniu wykonać zabieg pielęgnujący zarówno paznokcie jak i dłonie. W tym celu wystarczy wykorzystać olejek rycynowy, który najpierw należy delikatnie podgrzać, a potem wystarczy zanurzyć w nim dłonie na czas 10-15 minut. Po kilku takich zabiegach paznokcie będą mocniejsze, mniej podatne na rozdwajanie, a skóra dłoni będzie dobrze nawilżona.

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Efekty działania tuszy do rzęs z silikonową szczoteczką mogą być porównywalne do tych z tradycyjną szczoteczką. Bardziej zwróciłabym uwagę na to jakie właściwości ma dany tusz, np. wydłużające, podkręcające czy pogrubiające.

jestemzosia

jestemzosia

Czy w ciąży można stosować kremy do depilacji miejsc intymnych? W okolicach bikini włoski mi wrastają po goleniu, więc do tej pory stosowałam kremy do depilacji. Na części z nich są jednak przeciwskazania (ciąża), ale np na stronie firmy Veet jest napisane, ze można stosować.

43982 jestemzosia Kobieta, 39 lat, GDA
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

jestemzosia
Czy w ciąży można stosować kremy do depilacji miejsc intymnych? W okolicach bikini włoski mi wrastają po goleniu, więc do tej pory stosowałam kremy do depilacji. Na części z nich są jednak przeciwskazania (ciąża), ale np na stronie firmy Veet jest napisane, ze można stosować.

Ogólnie w czasie ciąży skóra może reagować silnym podrażnieniem lub uczuleniem na tego typu preparaty. Najlepsza byłaby maszynka do golenia. Niemniej jednak niektóre kobiety ciężarne stosują kremy do depilacji. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, aby był to krem przeznaczony do wrażliwej skóry i żeby nie zawierał adnotacji, że nie może być stosowany w ciąży. Poza tym, w czasie stosowania takiego kremu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta.

A.Karolina

A.Karolina

W gabinecie Medycyny Estetycznej w Oświęcimiu na konsultacji u dr Ledniowskiej dowiecie się wszystkiego - jest ginekologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Co jak co praktyka najważniejsza połączona z teorią. Myślę, ze warto stosować sprawdzone metody pod okiem ludzi którzy najlepiej rozumieją tą problematykę. Depilacja miejsc intymnych czy bikini wydaje się być prostą rzeczą, ale w określonych przypadkach jest to duży problem.

64862 a-karolina Kobieta, 31 lat, Oświęcim
~earta

~earta

Jeżeli interesuje was zawód kosmetyczni to musicie przejść odpowiednie kursu i szkolenia, które pozwolą wam pracować w zawodzie. Jeżeli mieszkacie w okolicach Krakowa to polecam wam Krakowską Akademię Kosmetyczną http://kak.edu.pl/ Tam znajdziecie szeroki wybór przydatnych kursów i szkoleń kosmetycznych w całkiem niezłych cenach.