Pozostali eksperci

Farmaceuta

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

W tym wątku na pytania odpowiada Małgorzata Dyszlewska-Rozmarynowska - technik farmacji z kilkuletnim stażem pracy. Pracę w aptece traktuje jako swego rodzaju misję i możliwość pomagania ludziom, z czego czerpie mnóstwo satysfakcji. Oprócz farmaceutycznego, posiada wykształcenie kierunkowe w zakresie hodowli koni – jeździectwo i konie są jej największą pasją. Jest również miłośniczką psów, szczególnie cocker spanieli i owczarków niemieckich. W wolnych chwilach uwielbia książki i dobra muzykę rockową, fascynuje się również językami obcymi. Na co dzień niepoprawna marzycielka – zawsze chętna do pomocy każdemu, kto jest w potrzebie oraz szczęśliwa mama córeczki.

20243 redakcja Kobieta, 30 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

hadaka

hadaka

:brawo:Parenting - Witam Pana Farmaceutę i od razu "wykorzystam" jeśli Pan pozwoli.
Co wiadomo na temat specyfiku dla dzieci o nazwie Fructolax - owoce i błonnik. Z ulotki niewiele się dowiedziałam. Nic o skutkach ubocznych i dokładnym składzie - napisane tylko że zawiera tamaryndowiec i rabarbar.
Wiem tylko, ze do tej pory był to suplement diety dla dorosłych a niedawno pojawił się w syropku dla dzieci od 3 lat. Moje dziecko cierpi na zaparcia, polecono nam w aptece ten specyfik ale nikt o nim nie słyszał.

--

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

1672 hadaka Kobieta, 0 lat, Lublin
Farmaceuta

Farmaceuta

WITAM

Preparat jest na rynku od nie dawna stąd niewiele informacji na jego temat. W jego skład wchodzą składniki naturalne: figi, rabarbar, tamaryndowiec, włókna akacji, sól Seignett'a stąd też jest to preparat bezpieczny dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ulotka zawsze zawiera najważniejsze informacje wymagane przepisami, a brak wzmianki o działaniach ubocznych i niepożądanych oznacza że owe nie zostały odnotowane.

Biorąc pod uwagę skład polecanego preparatu jestem zdania że powinien on w znaczny sposób pomóc pani dziecku. Walkę z tego typu dolegliwościami oparłbym głownie na diecie bogatej w błonnik i nabiał.
Produkty zalecane to : maslanka,mleko, kefir, kapusta kiszona, rodzynki,buraki, kasza gryczana, rzodkiewki, kalarepa, groszek zielony i wszystkie rośliny strączkowe, ziemniaki, śliwki (świeże lub suszone), figi, chleb razowy, chleb żytni, otręby, powidła ze śliwek.

Powinno sie ograniczyc spozywanie takich produktow jak czekolada, kakao,słodycze, białe pieczywo, czarne jagody i porzeczki, ryż, kleik ryżowy, jaja, śmietana, potrawy smażone.

Zaleca się dodatkowo, aby na pół godziny przed śniadaniem podać do picia szklankę soku z owoców lub warzyw, kompot ze śliwek suszonych lub przegotowaną wodę z miodem. Takie płyny (o temperaturze pokojowej) należy również podawać w czasie dnia - pomiędzy posiłkami.

Proszę pamietac ze dieta pwoinna byc podstawą do walki z zaparciami, wszelkie medykamenty powinny byc stosowane dorażnie gdyz bardzo łatwo "rozleniwic" jelita.

Mam nadzieje ze problem w koncu zniknie.
Powodzenia

--

2222 farmaceuta Kobieta, 0 lat
kat_ja

kat_ja

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie syropu Eurespal. Czy są ograniczenia godzinowe w jego stosowaniu? Chodzi mi o to, czy tak jak w przypadku syropów typu Mucosolvan, Flavamed należy go podawać najpóźniej do godz. 16.00 - 17.00? Z ulotki i informacji lekarza dowiedziałam się, że jest to lek działający przeciwzapalnie, rozkurczowo na oskrzela, przeciwalergicznie. Czyli teoretycznie nie powinno być przeciwskazań do stosowania go krótko przed snem. Jednak po wczorajszej nocy, kiedy moja córka kasłała ponad godzinę między 2.00 a 3.00 naszły mnie wątpiwości. Dla ścisłości - podałam jej ostatnią dawkę Eurespalu ok. 19.00.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

--

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

104 kat-ja Kobieta, 40 lat, Warszawa
Farmaceuta

Farmaceuta

WITAM
Podstawowym pytaniem jest to ile razy na dobe lekarz kazal lek przyjmować.
Jezeli 2 razy na dobe to najlepiej rano i popoludniu powiedzmy do godz 17. Jezeli wiecej - to podawania leku przed ( podczas ) snu nie da sie uniknąc.
Z reguły radzimy by leki tego typu podawac powiedzmy do tej godz 17 gdyz działaja one rozkurczowo na oskrzela co wzmaga odruch wykrztusy, jednak jesli lekarz zalecił inaczej - nie wolno mi w to ingerowac.

Pozdrawiam i zycze zdrowia

--

2222 farmaceuta Kobieta, 0 lat
kat_ja

kat_ja

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Lekarz zalecił podawanie Eurespalu 3 razy dziennie. Dzisiaj wybieramy się w odwiedziny do "konkurencyjnej" pani doktor i zobaczymy co ona powie na ten temat.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

--

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

104 kat-ja Kobieta, 40 lat, Warszawa
Anulka

Anulka

Dzien Dobry

Panie Rafale, wczoraj kupiłam w aptece echinacea compositum SN w ampułkach. Zalecenie mam takie by podawać córce 1/3 ampułki raz w tygodniu. Czy po otwarciu ampułkę mozna przechowywac w lodówce do następnego tygodnia czy musze ją wyrzucić?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Ania

--

Cuski.pl
abcwczesniak.pl

359 anulka Kobieta, 41 lat, Warszawa
hadaka

hadaka

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Na diecie o której Pan wspomniał Maja jest już od dawna ale to niewiele pomaga. Moje wątpliwości budził skład preparatu, czy np tamaryndowiec nie będzie powodował alergii. Czy fruktolax też należy do medykamentów, które tak jak Lactolosum może rozleniwić jelita?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

--

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

1672 hadaka Kobieta, 0 lat, Lublin
Farmaceuta

Farmaceuta

Witam.
Preparat Fructolax ze względu na swój skład nie należy do grupy preparatów które "rozleniwiają" jelita - jest to preparat oparty na naturalnych składnikach. Co do alergi sądze że gdyby owe występowały po którym kolwiek z składników preparatu informacja taka zawarta byłaby w ulotce informacyjnej.

--

2222 farmaceuta Kobieta, 0 lat
hadaka

hadaka

OK Jeszcze raz dziekuję.

--

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

1672 hadaka Kobieta, 0 lat, Lublin