Pozostali eksperci

Dermatolog

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

W tym wątku znajdują się zagadnienia dotyczące dermatologii.

20243 redakcja Kobieta, 30 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Redakcja

Redakcja

Przed wysłaniem pytania upewnij się, że Twój problem nie był już poruszany przez naszych użytkowników.

Użytkownicy Parenting.pl mogą zadawać pytania, natomiast odpowiedzi udzielają wyłącznie osoby oznaczone w podpisie jako "eksperci".

Wszelkie dodatkowe wypowiedzi użytkowników w już istniejących wątkach powinny mieć charakter pytań zmierzających do uściślenia bądź wyjaśnienia udzielonej w danym wątku odpowiedzi.

Nie prowadzimy tutaj dyskusji jak na normalnym forum.

Zależy nam na zachowaniu porządku w tych działach, żeby w przyszłości stawały się coraz bardziej wartościowym źródłem wiedzy, stale rozbudowywanym.

Wszelkie posty niezgodne z powyższym zasadami będą usuwane.

20243 redakcja Kobieta, 30 lat, Lublin
ameliaamelia14

ameliaamelia14

Moja 5 letnie córka od 1,5 roku ma przy ustach brodawki, oraz na dłoniach. Nasz dermatolog przepisał nam Verrumal i kazał je wypalać. Jednak po zastosowaniu tego środka pojawiło się ich jeszcze więcej.
Czy jest jakiś skuteczny sposób, aby je usunąć, ponieważ są widoczne i szpecą.
Bardzo proszę o pomoc!!!

30411 ameliaamelia14 Kobieta, 31 lat, Mrągowo
Lek. Bartosz Pawlikowski

Lek. Bartosz Pawlikowski

Jeśli Verrumal się nie sprawdza pozostaje tylko usunięcie brodawek metoda krioterapii (ciekły azot nakładany punktowo) lub elektrokoagulacji (stosowana rzadziej ze względu na większy ból odczuwany przez dziecko).

30836 lek-bartosz-pawlikowski Mężczyzna, 41 lat, Warszawa
kurka34

kurka34

Bardzo prosze o pomoc.Moj poltora roczny synek ma straszna egzeme.Dodatkowo w tej chwili przechodzi ospe i widze jak bardzo cierpi.Od dwoch dni goraczkuje.Nie chce jesc,spac i caly czas placze.Jak mlge mu ulzyc w jego cierpieniu.Jego skora wyglada strasznie.Jest cala zapalona i parchata.Bardzo prosze o rade.

--

30759 kurka34 Kobieta, 38 lat, Londyn
antalis

antalis

WITAM
Mój 5,5 letni syn od ok 4-5 tygodni ma wysypkę z którą nie umiemy sobie poradzić.
Wystepuje ona na brzuszku po lewej stronie , na lewej nożce ( przednia strona uda ) oraz na lewej rączce - na przegubie. Pojedyncze wykwity po prawej stronie w ilosci niewielkiej.
Wysypka swędzi ale nie bardzo, głownie wieczorem. Wysypka jest grudkowata, nie jest wypełniona zadnym płynem itp, koloru różowego ( mam wrazenie ze kolor zmienia swoją intensywność no po kąpieli )

http://images37.fotosik.pl/2014/167616bb31f1143emed.jpg

Syn do tej pory nie wykazywał zadnych alergii, nie zmieniłam proszku czy płynu do prania, kosmetyków, a nawet ubranek (wiec ew alergia na barwnik czy cos w tym stylu raczej nie jest mozliwa ). Syn chodzi do przedszkola. Dodam ze u żadnego z domowników nie występują podobne objawy.

Oczywiscie byliśmy u lekarza i to nie jednego, początkowo zapisano Zyrtec, puder w płynie, Advantan - bez skutku. Teraz inny dermatolog zapisał CROTAMITON FARMAPOL - trzy dni smarowania i kąpiel, poźniej znowu trzy dni. Ubranka, pościel a nawet obicie łożka w ktorym syn śpi wyprałam w proszku z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, wszystko wyprasowałam i postępuje zgodnie z zaleceniami.

Na chwilę obecną nic sie nie zmienia, wysypka jak była tak jest, w środę mamy wizytę kontrolną w wojewodzkiej poradni w Katowicach. Jedyne czego lekarze sa w sumie pewni to fakt iz nie jest to niz zarazliwego bo jak pisalam nikt wiecej nie choruje. Synek pare miesiecy temu (ok 5-6) mial mały "wypadek " w przedszkolu , Panie przebrały go tam w "przedszkolne" ubranka dostepne dla wszystkich w razie takiego "w" - nie wiem moze wtedy cos "złapał" a "wyszło" dopiero teraz ? Suszymy tez pranie na strychu - nie jest on ocieplany, praktykujemy to od poczatku okresu jesiennego.

Czy jest Pan w stanie podrzucic mi ( bo rozumiem ze diagnoza przez internet jest trudna ;P ) jakies pomysły ktore ja podałabym lekarzowi ? Czy sa jakies badania umożliwiające stwierdzenie co moze byc powodem owej wysypki ? Czy mozna pobrac jakis wymaz ?Moze badania krwi ?Kału ?

Dziękuję

--

Szczęsliwa mama

313 antalis Kobieta, 33 lata, Katowice
Lek. Bartosz Pawlikowski

Lek. Bartosz Pawlikowski

Niestety nie widzę zmian. Dzieci chorujące na AZS często jako chorobę towarzyszącą przechodzą tzw. wyprysk opryszczkowaty. W takich przypadkach konieczna jest hospitalizacja z dożylnym podaniem leków antywirusowych oraz antybiotyków w celu zahamowania choroby oraz zapobiegania nadkażeniom bakteryjnym.

30836 lek-bartosz-pawlikowski Mężczyzna, 41 lat, Warszawa
Dermatolog

Dermatolog

Proszę rozważyć alergię pokarmową (testy z krwi-panel pokarmowy), zbadać kał na grzyby i pasożyty. Łuszczyca w rodzinie?
Możliwe diagnozy: osutka polekowa, łupież pstry, łojotokowe zapalenie skóry, mastocytoza.

31457 dermatolog Mężczyzna, 41 lat, ŁÓDŹ
samotronka87

samotronka87

Witam

Mam pytanie na temat szponowatość paznokcia jak leczyć czy antybiotyk czy jakąś maścią ??byłaby bardzo wdzięczna za odpowiedź...

21056 samotronka87 Kobieta, 30 lat, Kielce
dora83

dora83

jestem teraz w 6 tygodniu ciąży pod i pachami doatałam malutkie krosty.krostki są swędzące i po rozdrapaniu wypłya jakby woda.czym mogę smarować aby nie zaszkodzić dla dziecka.posmarowałam kilka razy ,,linoderm plus'' z alantoiną jakby było ich mniej.proszę o radę

33344 dora83 Kobieta, 34 lata, wegorzewo
lilithbb

lilithbb

Uczulenie się u mnie pojawiło ok 5 lat temu, możliwe że to reakcja na jakiś lek bo miałam zapalenie nerek.
Teraz urodziłam 3 dziecko i jakby się zaostrzyło - każde wyjście z domu jest dla mnie koszmarem.
Ręce strasznie zaczynają mnie swędzieć.
Nie pomaga użycie kremu z filtrem - używam 30 i nic.
Nawet przez bluzkę zaczynają swędzieć.
Pomaga maść antyhistaminowa ale muszę się nią codziennie smarować.
Swędzą mnie tylko ręce - czy można coś z tym zrobić? Coś poradzić?

--

Weronika Jakub i Ania moje słoneczka!

23549 lilithbb Kobieta, 34 lata, Rajcza