Pozostali eksperci

Chirurg plastyczny

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

W tym wątku znajdują się zagadnienia dotyczące chirurgii plastycznej.

Na pytania odpowiada dr n. med. Tomasz Matuszewski - specjalista chirurgii plastycznej. Lekarz z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym i szerokim spektrum zainteresowań (chirurgia ręki, mikrochirurgia, chirurgia estetyczna, zabiegi endoskopowe). Wieloletni kierownik oddziału chirurgii rekonstrukcyjnej i chirurgii ręki w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie. Wykładowca i adiunkt w Klinice Ortopedii i Traumatologii WUM. Stypendysta Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki w Szpitalu St.Vincent de Paul w Paryżu. Praktyka na polu chirurgii estetycznej od 1986 r.

Obecnie konsultant Centrum Zdrowia Dziecka i Kliniki Chirurgii Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego a także Centrum Medycyny Sportowej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.

Autor wielu prac i artykułów. Aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych kongresów naukowych.

Konsultuje i operuje w Klinice Chirurgii Plastycznej i Chirurgii Reki Model Med w Warszawie.

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

poznanianka1980

poznanianka1980

Witam, po badaniu dermatologicznym dowiedziałam się że znamie które mam na brodzie nie ma podłoża rakowego i można jes usunąć chirurgicznie. W jaki sposób się to odbywa i gdzie w Poznaniu mogę wykonać taki zabieg w ramach skierowania lub prywatnie. Od jakiegoś czasu na znamieniu pojawiają się pojedyńcze włoski. Znamie ma kolor jasno brązowy i jest okrągłe nie zmienia swego kształtu i koloru.

--

16464 poznanianka1980 Kobieta, 0 lat
Piotr Osuch

Piotr Osuch

Szanowna Pani,
jeżeli znamię jest równomiernie zabarwione i nie zmienia kształtu, a do tego w badaniu dermatoskopowym nie budzi zastrzeżeń oznacza to, że nie powinna Pani się nim martwić. Każde znamię, nawet "rakowe" może zostać usunięte chirurgicznie.
W Pani sytuacji nie ma jednak takiej konieczności. Jeżeli ze wskazań kosmetycznych chciałaby Pani je usunąć, można to zrobić jedynie poprzez jej chirurgiczne wycięcie z marginesem tkanek zdrowych.
Miejsce po usuniętej zmianie powinno zostać w odpowiedni sposób zeszyte, tak aby pozostawić minimalną, a z czasem praktycznie niewidoczną bliznę.
Zmiana ta, podobnie jak każda inna zabarwiona usuwana ze skóry wymaga badania histopatologicznego.
Trudno mi polecić konkretnego lekarza w Poznaniu, ale proszę zwrócić uwagę żeby to koniecznie był chirurg plastyk. W razie wątpliwości zapraszam do Warszawy.
Piotr

--

16243 piotr-osuch Kobieta, 0 lat
w_poka

w_poka

Witam!
Chciałabym usunąć tatuaż i stąd moje pytanie, jak wygląda usunięcie i jaki jest przybliżony koszt takiego zabiegu. Tatuaż jest wielkości dłoni(odejmując palce).
Pozdrawiam!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/d69c2n0acqvuh6ml.png

11229 w-poka Kobieta, 0 lat, Kościerzyna
mbea

mbea

oj to bedzie bolec znacznei bardzie niz sam tatoo. moj znajomy mial ok 10 zabiegow by sie pozbyc tuszu, i szrama zostala. a jego tatuaz to byl maly i drozej kosztuje pozbycie sie niz zrobienie go.
powodzenia

--

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

11409 mbea Kobieta, 0 lat, uk es pl wa
blankad

blankad

Witam!
Po poprzedniej ciaży rozwiazanej za pomocą cc pozostał mi nadmiar skóry.Fakt byłam ogromna w ciaży i żadne specyfiki na rozstepy nie pomogły.
Obecnie jestem w drugiej ciąży i rodzę w październiku.Juz teraz mam podobne rozmiary jak w poprzedniej ciąży.Niestety skóra na brzuchu jest napięta ale na dole jest obwisła.Nadal stosuje różne kremy i oliwki i to nic nie pomaga.Rozstępy są ogromne.
Chciałabym, się dowiedzieć jak można pozbyc się tych rozstepów i co zrobic z nadmiarem skóry?Teraz również czeka mnie cesarskie cięcie.Jak długo od tego zabiegu musze odczekać?

--

http://s1.suwaczek.com/201010044880.png
http://s10.suwaczek.com/200710011778.png
http://s5.suwaczek.com/200406122338.png
www.bijo.pl

11429 blankad Kobieta, 39 lat, Białystok
Piotr Osuch

Piotr Osuch

Witam,
Jedynym rozwiązaniem problemu jest korekcja chirurgiczna. Proponuję konsultację po około pół roku po urodzeniu drugiego dziecka. Kremy owszem można stosować, ale rozstępy nie znikną ani skóra się zbytnio nie obkurczy. Zabieg chirurgiczny polegałby na usunięciu nadmiaru skóry wraz z rozstępami w dole brzucha, wytworzeniu nowego pępka i o ile jest to konieczne zwiększeniu napięcia powięzi i mięśni brzucha. Podczas operacji również usunięta zostałaby blizna po cesarskim cięciu. Największą korzyść odniesie Pani z przemiany, jeżeli do czasu operacji udałoby się powrócić do wagi sprzed ciąży.
Pozdrawiam Piotr Osuch

--

16243 piotr-osuch Kobieta, 0 lat
Piotr Osuch

Piotr Osuch

Witam,
Tatuaż można usunąć przy użyciu lasera. Można go również usunąć chirurgicznie poprzez wycięcie w jednym lub w kilku etapach.
Zabieg z użyciem lasera daje szansę na usunięcie tatuażu bez pozostawienia na skórze śladu, natomiast leczenie chirurgiczne zawsze wiąże się z pozostawieniem blizny.
Problem z tatuażem polega na tym, że pigment może znajdować się na różnej głębokości skóry. Jeżeli jest płytko - laser pomoże, jeżeli głęboko to część barwnika po zabiegu pozostanie i będzie to widoczne na skórze w postaci różnej wielkości kropek.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie próby z użyciem lasera na fragmencie tatuażu, jeżeli da się go usunąć, to można spodziewać się że dalsze leczenie z użyciem lasera zakończy się powodzeniem. Jeżeli pigment pozostanie - dalsze leczenie należy do chirurga.

Piotr Osuch

--

16243 piotr-osuch Kobieta, 0 lat
Królik

Królik

Witam. Mam pytanie o "zależność" tatuaży i kolczyków z cięciem cesarskim (anestezjolog pyta o takowe zabiegi w przeciągu roku poprzedzającego poród). Stąd też moje pytanie - jakie to ma znaczenie? Chcę zrobić sobie tatuaż, kiedy przestanę już karmić synka piersią (bądź ewentualnie po kolejnej ciąży, którą planujemy w przeciągu 2 lat). Jaki to będzie miało wpływ na cesarkę, jeśli będzie musiała być wykonana (a na 90% będzie)? I czy ewentualnie tatuaż ten nie będzie "oddziaływał" na dziecko, jeśli zajdę w ciążę niedługo po jego wykonaniu (no i tu rodzi się kolejne pytanie - ile odczekać ze "staraniami" o dziecko, po jego wykonaniu?)
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam :36_15_33:

--

http://lb4f.lilypie.com/9HTap2.png http://lb2f.lilypie.com/y88hp2.png
http://pdgf.pitapata.com/PdLnp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BC9Ip2.png

4338 krolik Kobieta, 35 lat, Dąbrowa Górnicza
Mama_Monika

Mama_Monika

Jakie są koszty takiego zabiegu i jak wygląda rekonwalescencja ?

--

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

3920 mama-monika Kobieta, 37 lat, we właściwym miejscu
pinklady

pinklady

witam serdecznie!
Moja przyjaciółka 4 miesiące temu miała opeację żołądka (refluks).
W ubiegłym tygodniu poszła na kontrolę bo ją blizna bolała i lekarz chirurg stwierdził u niej bliznowiec.
Moje pytanie brzmi co z tym dalej robić? (bo lekarz zbagatelizował sprawę).
Czy można zastosować jakąś terapię np. masaże i maści czy raczej usuwać operacyjnie? co daje najlepsze efekty?
Czy wcieranie wody utlenionej w bliznę pomaga?
Pozdrawiam i dziekuję.
Sylwia

--

Życie jest piękne:-)

3977 pinklady Kobieta, 40 lat, za horyzontem....