Pozostali eksperci

Stomatolog

Odpowiedzi znajdują się poniżej

TataMateusz

TataMateusz

Witam,
Dzięki za objaśnienia! Spróbuję zrobić kilka "świerzych" dokładniejszych fotek. Niestety nie jest to łatwe. Moja żona również uważa, że to jest jakiś "nadliczbowy" ząbek ponieważ zanim "ten" się pojawił to 2-ka już była a teraz przebija się 3-ka. Zauważyliśmy, że "ten" ząbek jest dość duży.

Boję się pytać ale gdyby okazało się, że jest to ząbek ponadliczbowy lub zamieniony miejscami (3-ka z 2-ką) ...to co wtedy??? będziemy cierpliwie czekaić i obserwować aż co?

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
TataMateusz

P.S> Te fotki to tutaj wrzucić czy może na jakąś skrzynkę? (mogę podać mój adres)

--

1175 tatamateusz Kobieta, 0 lat
TataMateusz

TataMateusz

Ok - już wiem jak wysłać fotki bezpośrednio do skrzynki odbiorczej Pani profilu :-) ...tzn już wiem, że tak można. Jak będą jakieś wyraźne to zaraz wysyłam!
Pozdrawiam
TataMateusz

--

1175 tatamateusz Kobieta, 0 lat
Leah

Leah

Witam, jestem mama 8 miesiecznego synka, dzis rano odkrylam, ze wychodzi mu pierwszy zabek, ale jest bardzo niefortunnie polozony, czyli nie jest to typowy zab wychodzacy gora dziasla, jest to dolna 2 lub 3, ale zabek przebija sie od zewnetrznej strony w polowie dziasla!! Sama nie wiem co mam z tym zrobic, czy to jest mozliwe ?? Czy to znaczy, ze syn bedzie mial krzywe zeby, wyglada to naprawde niepokojaco :Smutny:

--

1217 leah Kobieta, 0 lat
hramitko1

hramitko1

Moje pięciomiesięczne dziecko też ma 2 dolne jedynki, czy TEż POWINNA UżYWAć PASTY? w dzień używamy szczoteczki z wodą takiej z gumowymi włoskami, myję też te ząbki gazikiem zamoczonym w wodzie. W nocy nadal dostaje mleko (karmię wyłacznie piersią) czy w takim razie po każdym karmieniu nocnym myć ząbki??????

--

696 hramitko1 Kobieta, 0 lat, pomorze
stomatolog

stomatolog

Witaj,
najlepiej zachowaj spokój:)
może się poprostu tak wyrzyna, trzeba to pokazać dentyście
czasem wyrzynają się zęby dodatkowe,które nie powinny się znalesc w buzi,
ale są to rzadkie przypadki
czasem zęby mają taki tor wyrzynania i potem same się ustawiają jak trzeba
myślę, że dentysta po obejrzeniu zęba Cię poinformuję o co chodzi i rozwieje obawy
pozdrawiam
Asia, stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Witaj,
chyba przeoczyła Twoje pytanie
przepraszam
niestety ząb martwy nie wybieli się tak jak żywe
po takim wybielaniu jak piszesz należałoby jeszcze raz ten ząb dobielić od środka
pozdrawiam
Asia, stomatolog

stomatolog

stomatolog

Witaj,
jeśli zęby są tak zepsute jak wnioskuje z opisu to konieczne jest jak najszybsze leczenie
może się okazać, żę dziecko je przedwcześnie straci bo będą zbyt zniszczone
wtedy trzeba je usunąć i wykonać protezę dziecięcą, stymulującą kość do prawidłowego rozwoju
w tym przypadku konieczna jest wizyta u dentysty
zły stan uzębienia mlecznego bardzo zle wpływa na zęby stałe
zymafluor nie jest lekiem, tylko preparatem profilaktycznym
napewno wpłynie na budowę zębów stałych
natomiast na mleczne w wieku 3 lat już nie będzie miało to większego wpływu
zawsze skonsultuj to z lekarzem pediatrą i stosuj odpowiednią dietę(patrz ulotka informacyjna leku)
pozdrawiam
Asia, stomatolog

kat_ja

kat_ja

Witam. Pani doktor mam pytanie od kiedy można zacząć stosować u dziecka elektryczną szczoteczkę do zębów? Małgosia ma skończone 3 lata. Ząbki szczotkujemy codziennie co najmniej 3 razy (zwykłą szczoteczką). Najpierw ona szczotkuje, a potem ja poprawiam. Uczę ją jak należy szczotkować prawidłowo zęby, myć wszystkie nie tylko te z przodu itd. Jednak córka strasznie "pragnie" mieć swoją elektryczną szczoteczkę (my z mężem używamy właśnie takiej). Kiedy widzi jak my myjemy zęby błagalnym wzrokiem patrzy na nią i prosi żeby jej też taką kupić :Śmiech: Czy dla takiego małego dziecka nie jest jeszcze za wcześnie na elektryczną szczotkę? Widziałam w sklepach kilka rodzajów takich dziecięcych szczoteczek, tylko zastanawiam się czy są one na tyle delikatne, żeby nie uszkodzić szkliwa i nie poranić dziąseł. Jeśli poleca Pani, to jaką?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

--

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

104 kat-ja Kobieta, 42 lata, Warszawa
Małgosia

Małgosia

Katja poproszę jeszczę o chwilkę cierpliwości - Pani stomatolog nie pozostawi tego pytania bez odpowiedzi.
pozdrawiam.

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Witam,
szczotka elektryczna jest bardziej agresywna w działaniu niż ręczna,
jednak jeśli dziecko marzy o takiej to proszę spełnić to marzenie
szczotki elektryczne dla dzieci mają specjalne miękkie włoski i mniejszą główkę
należy zawsze kontrolować szczotkowanie, żeby dziecko nie naciskało za mocno takiej szczotki
ona sama swoim ruchem powinna dobrze usunąć płytkę nazębną z powierzchni szkliwa
zwykle takie zainteresowanie z czasem mija,ale dobrze mieć taką szczotkę
chociażby dlatego, że może służyć do przygotowania do wizyt profesjonalnych
na początek polecam taką najprostszą na baterie
jeśli dziecko będzie na dłużej wykazywać zainteresowanie to można dokupić tylko samą główkę
i wykorzystać tę szczotkę, która jest już w domu
zalecam ostrożność przy długim stosowaniu szczotek elektrycznych
stosowane nieprawidłowo mogą zrobić krzywdę,
ale prawidłowo stosowane czasem stanowią zbawienie w utrzymaniu prawidłowej higieny
pozdrawiam
Joanna Rąpała