Pozostali eksperci

Stomatolog

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Anulka

Anulka

nie ma to jak w każdej sytuacji znaleźć pozytywy :Śmiech::Śmiech::Śmiech:

bardzo dziękuję

P.S.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Mąż był z synkiem u stomatologa tak jak pisałam. Zapytany czy te zabiegi się powtarza, powiedział, że o niczym takim pani stomatolog nie mówiła. Rozumiem, że takie powtórki to standardowe działanie, tak?

359 anulka Kobieta, 43 lata, Warszawa
isa32

isa32

Dziękuję za dopowiedź, będę czekała cierpliwie, choć nie opuszcza mnie obawa, że moje dziewczę zostanie tylko z tymi dwoma dwójkami na dole...
Pozdrawiam serdecznie

--

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

766 isa32 Kobieta, 43 lata, PL
teo

teo

Nasz Bartek wcześnie traci ząbki. Właśnie skończył 4 latka (wczoraj) i większość ma już popsutych. Górne jedynki i dwójki niestety ma zjedzone do poziomu dziąseł. Lekarz dentysta mówi, że najważniejsze jest aby zachować te zęby, które kształtują szczękę, czyli kiełki, przedtrzonowe, itp. Boję się, że jak zaczną wychodzić zęby stałe, to też się szybko popsują.
Czy można coś więcej teraz zrobić - pierwszy raz słyszałem o kropelkach z fluorem - nie słyszałem, żeby ktoś u nas je stosował - wręcz przeciwnie, mówiono nam, że np. na paste z fluorem jest jeszcze jest wcześnie. Ząbki, które go bolą,a są zbyt zepsute aby je leczyć lekarz po prostu przewierca, aby nie zbierała sie ropa. Może te kropelki wzmocnią jego zęby?

--

802 teo Kobieta, 0 lat
stomatolog

stomatolog

Witaj,
podawanie kropli nie załatwi tu sprawy, ale napewno wpłynie pozytywnie na budowę stałych zębów
myślę, że w tym przypadku wskazane jest ich podanie
krople możesz kupić w aptece bez recepty i stosować wg tabeli z ulotki
ważna jest dieta=patrz ulotka
Zymafluor 0,114% krople
o fluorze pisałam w kilku poprzednich odpowiedziach

jeśli zęby są w tak złym stanie jak piszesz i ropnie się powtarzają to trzeba usunąć mleczne zęby i zastosować protezkę dziecięcą, która stymuluje do prawidłowego rozwoju i ułtwia jedzenie i mówienie
decyduje o tym lekarz dentysta
pozdrawiam
Asia, stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
kwiaciarka

kwiaciarka

Witam.
chciałam zapytać o wybielanie zębów metodą nakładania żelu i uzyciu transmitera światła plazmowego.
Chodzi mi o to , czy wybielony zostanie także martwy ząb, który kiedyś był złamany, zrobiony tak że część jest zrekonstruowana a część jest zęba naturalnego. Do środka był wpuszczony płyn wybielający, lecz ząb i tak zaczyna zółknąć, jednak kolorem jeszcze nie odbiega od innych mocno.
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

--

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

110 kwiaciarka Kobieta, 46 lat, pod szczecinem
stomatolog

stomatolog

Witam,
lapisowanie koniecznie musi być powtarzane
inaczej sól która wytrąci się w zębinie próchnicowej wypłucze się
i dalej się rozwija próchnica
Asia, stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
pianiwo

pianiwo

stomatolog
Witaj,
no tak, to koniec
trzy zabiegi w odstępach około tygodnia
trzy miesiące przerwy i zabiegi się powtarza aż do wypadnięcia zębów
leczenie przednich zębów ogranicza się do smarowania ich lekarstwem
ze wzgledu na ich rozmiary każda ingerencja wiertłem może zakończyć się zranieniem nerwu zęba albo skaleczeniem tkanek jamy ustnej
oczywiście jeśli dziecko jest dobrze przygotowane do zabiegu,
najlepsze byłoby założenie wypełnienia(plomby)
po malowaniu zęba - lapisowaniu- ząb w miejscu gdzie jest chory będzie czarny
warto uprzedzić o tym rodziców i dziecko
alternatywą do tej tradycyjnej metody jest ozonoterapia
zęby sa odjaławiane gazem ozon, dzięki czemu nie są takie ciemne
są bardzo różne opinie na temat skuteczności ozonoterapii
nie stosuję tej metody, radzę się skontaktować z gabinetem stosującym tą metodę
pozdrawiam
Asia, stomatolog

Ja byłam z córką u stomatologa, gdy tylko zauważyłam jakiś "kamień" na jedyneczkach. Poprosiłam o zaglądnięcie i podjęcie decyzji co dalej robić. Ząbki myjemy conajmniej raz dziennie. Stomatolog nie podjął dosłownie żadnych działań w kierunku ratowania ząbków !!!
Dziś córeczka ma 3 latka i ma zepsute obie górne czwórki, "zgryzione" do dziąseł obie górne dwójki, górne jedyneczki także wyglądają makabrycznie, ponieważ ten "kamień" tak zaatakował je, że zaczęły zanikać od góry a tylko końcóweczki zostały białe.... gdzie kilka dni temu jeden z tych ząbków pękł i połowa jego wyleciała (ta biała).
Nie wiem co mam już robić mimo mycia ząbków pasta dla dzieci. Czytałam o Zymafluor i zastanawiam się czy również zakupić i podawać.
Co można zrobić z reszta ząbków i i ich nie stracić ?!
Bardzo proszę o konkretną radę, ponieważ po wizycie u stomatologa stwierdziłam, że muszę zmienić dentystę !

--

862 pianiwo Kobieta, 44 lata
galopek

galopek

Zauważyłam u mojej 14 miesięcznej córki odwapnienia na ząbkach.Bardzo się stresuje,bo mała bardzo dużo przyjmuje antybiotyków( niestety uroki posiadania starszej siostry w przedszkolu).Czy można temu zaradzić?Mamy jakieś szanse wygrać z próchnicą?:Nieśmiały:

--

Mama trójki fajnych babeczek Oliśki, Majci i Jukciaka

250 galopek Kobieta, 0 lat
stomatolog

stomatolog

Witaj,
wszystko zależy od tego w jakim stadium są te odwapnienia
to musi ocenić dentysta
niektóre zmiany jakościowe szkliwa nie przechodzą w próchnicę
pod warunkiem wzorowej higieny i regularnych fluoryzacji
radzę jednak poprosić o radę swojego dentysty
jeżeli nawet to są już zmiany bardziej zaawansowane