Pozostali eksperci

Stomatolog

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dzina

Dzina

Witam.
Mój synek listopadzie skończy dwa latka. Ma w sumie 12 ząbków i niestety pojawił się na nich kamień. Szczotkujemy ząbki dwa razy dziennie od czasu pierwszego ząbka. Jak sobie z tym radzić?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

30597 dzina Kobieta, 32 lata, Chojnice
stomatolog

stomatolog

Odpowiedź eksperta

Witam,
Prosze zgłosic się do dentysty , który oceni rodzaj złogów na zębach. Kamień w tym wieku to rzadkość.
Każdy rodzaj złogów nazębnych wynika z niedostatecznej higieny jamy ustnej.Warto zasięgnąc języka u dentysty bądź higienistki stomatologicznej jak nalezy dbać o zęby dziecka w tym wieku.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Odpowiedź eksperta

Leczenie próchnicy bez względu na wiek pacjenta najbardziej jest skuteczne jeśli się ja usunie z zęba a ubytek zabezpieczy plombą lub lekarstwem. Dziecko to taki sam pacjent jak każdy inny, tylko wymaga więcej cierpliwości. Od rodzica również. To od przygotowania w domu zależy współpraca małego pacjenta. Dobrze przygotowane i świadome dziecko w wieku 3 lat może super współpracowac i wyleczyć wiele dziur. Polecam wykonanie ćwiczeń przygotowujących do pierwszej wizyty( dostępne na www.pankrokodyl.pl) oraz uświadomienie dziecka o stanie jego zębów.
Joanna Rąpała

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
Czternaście

Czternaście

Zdecydowanie najważniejsza jest higiena. Jak nie będziesz dbała o zęby dziecka już od najmłodszych lat to w przyszłości może mieć ono poważne problemy. Żaden rodzic tego nie chce, dlatego powinnaś bardzo dokładnie czyścić zęby i dziąsła, najlepiej pastą bez fluoru...

43687 czternascie Kobieta, 34 lata, Warszawa
dazycdoidalu

dazycdoidalu

O czym świadczą takie pęcherzyki na migdałach? Czy miga świadczyć o jakiejś chorobie wenerycznej jak HIV? Miałam dość ryzykowny stosunek wiec obawiam sie ze zlapalam jakad chorbe

51029 dazycdoidalu Kobieta, 23 lata, warszawa
dazycdoidalu

dazycdoidalu

Co oznaczają te plamki na języku?
Odbyłam stosunek przerwany bez prezerwatywy z moim chłopakiem. Teraz sie obawiam że jestem chora na jakas chorobę weneryczna.
Czy może to być objaw zakażenia wirusem HIV?

51029 dazycdoidalu Kobieta, 23 lata, warszawa
~majkawozna

~majkawozna

My chodzimy tutaj http://www.anadent.pl to nowoczesna klinika stomatologiczna i można w niej wszystko wyleczyć jeśli chodzi o zęby dla dorosłych i dzieci to Dentysta Piaseczno ale chyba mają też w innych miastach sprawdźcie sobie :)