Pozostali eksperci

Stomatolog

Odpowiedzi znajdują się poniżej

agaimisia

agaimisia

Mam pytanie, moja córka ma 18 m-cy i jak do tej pory nie wyszła jej dolna lewa dwójka. U góry ma ząbki wszystkie od 1 do 4, na dole z prawej strony brakuje tylko 3, a z lewej oprócz trojki niema również tej nieszczęsnej 2.
Stąd moje pytanie czy martwić się brakiem ten dolnej 2 czy jest szansa na to by za jakiś czas się zacznie wyżynać

--

http://www.suwaczki.com/tickers/asxzegz248adnxy2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmndf9h57vtwteb.png
http://www.suwaczki.com/tickers/rolovcqgj9roe54p.pnghttp://moje.glitery.pl/text/70/94/4-Michasia-i-Antosia-8203.gif
ZAPRASZAM http://mamatosimisi.blogspot.com/ http://zakreconakuchnia.blogspot.com/
możesz pomóc http://natuli.blog.onet.pl/ lub http://www.dzieciom.pl/6283

16326 agaimisia Kobieta, 38 lat, kraków
stomatolog

stomatolog

Nie sądzę żeby podanie leków podczas wizyty stomatologicznej mialo bezpośredni związek z kolka u dziecka. Oczywiście nalezy uważać z podawaniem leków u kobiet w ciąży i karmiących ponieważ nie ma badań, które mogłyby ocenić wpływ leków na dziecko.Warto jednak pamietać , że ciąża i okres karmienia to normalny czas w zyciu kobiety i trudno czekać wiele miesięcy na leczenie z tego powodu. Poza tym stan zębów ma wpływ na ogólny stan zdrowia i tym bardziej kobieta w ciązy i w czasie karmienia powinna zadbać również o zęby, bo nieleczone są zródłem zakażenia dla całego organizmu.

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Zgodnie ze stanem bieżącym wiedzy na temat wypełnień wiadomo, że światłoutwardzalne są najlepsze. Dłużej zachowują szczelność, są odporniejsze na ścieranie i urazy, bardziej estetyczne i dają lepsze mozliwości rekonstrukcyjne. Wypełnienia chemoutwardzalne są stosowane w naszym gabinecie wyłacznie jako wypełnienia czasowe lub ostateczne w trudnych warunkach, bo mniej sa wrazliwe na wilgoć w trakcie utwardzania się. Mogą być tez stosowane z wyboru ze względów ekonomicznych, bo materiały chemoutwardzalne są tańsze.

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Proszę zrobic wywiad rodzinny pod kątem podobnych sytuacji w rodzinie. Czasem brakuje zawiązka zęba i ząb się nie wyrznie. Jak dziecko będzie starsze można wykonac zdjęcie radiowizjograficzne tej okolicy i sprawdzić czy jest ten ząb w kości, czy nie. Na razie sugeruje wizytę u dentysty w celu oceny tej okolicy. Lekarz potrafi ocenić stan wyrostka zębodołowego pod kątem polożenia zęba. Być może będzie wyczuwalny w badaniu i od razu się to wyjaśni.

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
paczanga

paczanga

Witam
chciała bym kupić szczoteczki elektryczne dla siebie i córki (3lata). Jeśli chodzi o córkę to chyba zdecyduje sie na najtańszą, ale dla mnie chciała bym zainwestować w dobrego poważnego ale strasznie się gubię w tych pulsacjach i rotacjach a nawet ultradźwiękach może Pani mi pomoże?

15608 paczanga Kobieta, 30 lat, dziki wschód BP
Malagaaa

Malagaaa

Witam serdecznie !

Obecnie jestem w 12 tyg ciąży , w 8 tyg zaczął boleć mnie ząb (dolna "7")

Na wizycie ząb został zatruty , po miesiącu dalej odczuwałam ból wiec został zatruty ponownie , teraz lekarz każe mi przyjść 26.10 i chce zastosować leczenie kanałowe , nigdy nie przechodziłam takiego leczenia w gabinecie stomatologicznym a już tym bardziej w stanie błogosławionym , czy to bezpieczna metoda leczenia czy lepiej zaczekać do rozwiązania ?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

10712 malagaaa Kobieta, 29 lat, Rawicz
stomatolog

stomatolog

Witam,
Zwłaszcza w błogosławionym stanie należy dbać o zdrowie, bo zdrowie matki bezpośrednio wpływa na rozwój dziecka. Leczenie kanałowe musi się odbyć. Jest całkowicie bezpieczne dla Pani i dziecka.Zaniechanie tego leczenia mogłoby stać się przyczyną zakażenia organizmu.Leczenie kanałowe polega na odkażeniu wnętrza zęba i zamknięciu go materiałem, który wzmocni strukturę zęba i szczelnie go zamknie, aby bakterie nie mogły się w nim osiedlić. W ciąży nie można wykonywać zdjęć rentgenowskich.Prawdopodobnie leczenie na tym etapie zakończy się na odkażeniu zęba i założeniu opatrunku. Po rozwiązaniu będzie można wykonać zdjęcie kontrolne i dokończyć jego leczenie.
Joanna Rąpała, lekarz stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Witam,
Szczoteczka elektryczna do codziennej higieny u trzylatka jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że to rodzić szczotkuje tą szczotka dziecku zęby. Ze względu na to, że wymaga kontroli nacisku. Warto zainwestować w technologicznie zaawansowaną szczotkę i dokupić końcówkę dla dziecka. Nie jestem przedstawicielem handlowym żadnej z firm, więc nie mogę zarekomendować konkretnego modelu szczotki. Podczas dokonywania wybory proszę zwrócić uwagę na ilość płaszczyzn w jakich wykonuje ruchy, im więcej tym lepiej.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała, lekarz stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
Malagaaa

Malagaaa

Dziękuje serdecznie za odpowiedz , pomogła mi Pani rozwiać wątpliwości ! Pozdrawiam

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

10712 malagaaa Kobieta, 29 lat, Rawicz
~kwiatuszek9876

~kwiatuszek9876

Mam jeden problem , zauważyłam u mnie że chyba osuwają mi się dziąsła z zębów . Byłam u dentysty i nic mi nie powiedział . A ja się zastanawiam czy powinnam używać jakieś innej pasty do zębów niż używam ?