Pozostali eksperci

Stomatolog

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mrs_szaya

~mrs_szaya

znalazlam cos takiego
Leczenie Stomatologiczne
co mam wybrac :
Świadczenia specjalistyczne w dziedzinie ortodoncji
Program ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki
Świadczenia specjalistyczne w dziedzinie stomatologii dziecięcej
????

Sara_Sz

Sara_Sz

Witam, niedawno urodzilam synka. Jednak od czasu porodu czuje jakbym miala zęby z modeliny. Nie moge jesc nic twardego bo bardzo mnie bolą. Czasami mam nawet wrazenie jakby się ruszały. Czy jest na to jakas rada? Nie chcialabym aby w tak mlodym wieku powypadaly mi zeby. Prosze o radę, pozdrawiam

--

Tak szczęśliwie mijaj

154 sara-sz Kobieta, 0 lat, Łódź
stomatolog

stomatolog

Witaj,
pierwszy kontakt z dentysta powinien nastąpić kiedy dziecko ma pierwszy ząb
zwykle ta wizyta jest raczej dla Rodziców niż dla dzieci
na takiej wizycie dostajesz informacje jak przygotowac dziecko do kontaktów z dentystą
lekarz zaleca konkretne ćwiczenia-zabawy przygotowujące do konkretnych zabiegów
dostajecie wskazówki jak dbać o zęby, żeby były długo zdrowe
lekarz rozmawia o diecie dziecka, lekach i ich wpływie na zęby, fluorze
dziecko ma czas na zapoznanie sie z dentysta, personelem , sprzętem, narzędziami
u nas na takiej wizycie dziecko może dotknąć prawie każdego urządzenia, zajrzeć do szaf, szuflad, może samo uruchamiac te maszyny
taka fajna zabawa w dentystę ( oczywiście jest to mozliwe zwykle z dziećmi powyżej
6 miesiaca życia) wcześniej kontakt jest ograniczony
ale nawet 6 miesieczne dziecko wyczuje miły nastrój gabinetu
zachecam do wyrabiania dobrych nawyków i kontroli z dzieckiem co 4 miesiace
pozdrawiam
Asia, stomatolog

390 stomatolog Kobieta, 43 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Witaj,
nie sadzę żeby Twoja przypadłość miała jakikolwiek bezpośredni
związek z ciążą i porodem
powiedzenie że w ciąży, czy po ciąży lecą zęby to wymysł osób nieświadomych swego ciała
i chcących usprawiedliwić stan swoich zębów
zgadzam się, że to okres bardzo wytężonej pracy dla naszych organizmów i zęby, i nie tylko one, są narażone na pewne zmiany
zmienia się również gospodarka hormonami co ma wpływ na działanie naszego ciała
jeżeli w tym okresie szczególnie o siebie nie dbamy to może to mieć przykre konsekwencje

Twój problem może mieć właśnie podłoże hormonale
najlepiej zwróć sie o pomoc do swojego dentysty
tylko w profesjonalnych warunkach mozna dokonać prawidłowej oceny stanu Twojego uzębienia i zastanowić sie gdzie tkwi przyczyna tego stanu

jeśli chcesz dbać o zdrowie swego dziecka zacznij od siebie
wiekszość chorób zębów i jamy ustnej jest zakazna
a przecież pierwsze drobnoustroje w organizmie dziecka są od matki

do czasu wizyty u dentysty możesz zmienić nawyki higieniczne na bardziej wzmożone i z użyciem profesjonalnych środków do higieny jamy ustnej
to może dać Ci ulgę
polecam pastę Lacalut activ do mycia zębów i masażu dziąseł, nić dentystyczną, płukanie roztworem sody oczyszczonej (1 łyżeczka na szklankę wody)
nie oblizuj niczego co potem wędruje do buzi dziecka
pozdrawiam
Asia , stomatolog

stomatolog

stomatolog

Witaj,
zwykle ząbkowanie zaczyna się w wieku 6 miesięcy, ale coraz częściej obserwuje się odstępstwa od statystycznych do tej pory okresów wyrzynania się zębów
18 miesieczne dziecko powinno mieć teoretycznie przynajmniej siekacze,
czyli przednie zęby, ale czasem trzeba i dłużej poczekać
właściwie nawet wiedza na ten temat nic nie zmieni ,
bo nie da sie wywołać zębów tak jak porodu
myślę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i obserwować
podawanie twardych pokarmów, masaz dziąseł stymuluje wyrzynanie
w tym wieku trudno będzie zrobić rtg zębów ,praktycznie jest to niemożliwe bo dziecko nie współpracuje na tyle aby zrozumieć sytuację podczas takiego badania
około 2 roku życia można próbować robić zdjęcie zębów gdyby ich nie było nadal
mozna tez w tym wieku wykonać protezę dziecięcą ,która bedzie stymulować kości twarzy do prawidłowego rozwoju i pobudzać zęby do wyrzynania
różnie to jest z tym ząbkowaniem
czasami dzieci nie śpią, gorączkują i marudzą
a czasami nie wiadomo kiedy zęby się pokazują bez atrakcji
ja bym się nie nastawiała, tu nie ma reguły
pozdrawiam
Asia , stomatolog

Małgosia

Małgosia

Przed wysłaniem pytania upewnij się, że Twój problem nie był już poruszany przez naszych użytkowników.

Użytkownicy Parenting.pl mogą zadawać pytania, natomiast odpowiedzi udzielają wyłącznie osoby oznaczone w podpisie jako "eksperci".

Wszelkie dodatkowe wypowiedzi użytkowników w już istniejących wątkach powinny mieć charakter pytań zmierzających do uściślenia bądź wyjaśnienia udzielonej w danym wątku odpowiedzi.

Nie prowadzimy tutaj dyskusji jak na normalnym forum.

Zależy nam na zachowaniu porządku w tych działach, żeby w przyszłości stawały się coraz bardziej wartościowym źródłem wiedzy, stale rozbudowywanym.

Wszelkie posty niezgodne z powyższym zasadami będą usuwane.

3 malgosia Kobieta, 41 lat, Warszawa
kat_ja

kat_ja

Witam.
Niedawno zauważyłam u mojej córki, że prawa górna jedynka ma inny odcień niż pozostałe ząbki. W dobrym świetle widać, że jest lekko ciemniejszy. Czy może to być spowodowane jakimś uszkodzeniem zęba w wyniku urazu? W kwietniu tego roku Małgosia dosyć poważnie się przewróciła i uderzyła buzią w chodnik. Oglądaliśmy wtedy ząbki i nie zauważylismy żadnego pęknięcia, odprysku ani uszkodzenia. Ale może jednak ten upadek miał wpływ na zmianę zabarwienia?

--

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

104 kat-ja Kobieta, 42 lata, Warszawa
stomatolog

stomatolog

Witaj,
tak, to pewne że ma to związek z upadkiem
masz do czynienia z powikłaniem odległym, tzn. takim które pojawia się długo po urazie
mimo, że zaraz po nic nie zauważyliście ząb musiał być na tyle naruszony, że obumarł
i stąd ten inny kolor
takie zęby się otwiera i leczy kanałowo
powinniście to skonsultować ze swoim dentystą
i przygotować do zabiegu
ząb podczas pracy napewno nie bedzie bolał
takie zeby mogą być przyczyną przewlekłych stanów zapalnych zle wpływajacych na zawiązki zębów stałych, dlatego jest to bardzo ważne aby kontrolować tę sytuację
pozdrawiam
Asia, stomatolog

kat_ja

kat_ja

Dziękuję za odpwiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie leczenia. Jak przeprowadzić "prace" (podejrzewam, że czasochłonne) na takim zębie u bardzo energicznej 2,5-latki? Na dzień dzisiejszy wyobrażam sobie tylko narkozę lub silne środki uspokajające (a może raczej powalające...).

--

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

104 kat-ja Kobieta, 42 lata, Warszawa