Pozostali eksperci

Logopeda

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Amity

Amity

Tempo rozwoju dzieci jest tak różne, że wszystkie oznaczenia wiekowe na czymkolwiek się znajdują, według mnie są nie po to by stosować je dosłownie, ale by pomóc nam przy wyborze.
Moje dziecko też wisiało mi na piersi pierwsze trzy miesiące prawie non stop i nie tolerowało smoczka. Sporadycznie, ale na zasadzie gryzaka używało go w ciągu dnia i tak jest nadal. Ma z 5 smoczków, każdy w innym kształcie i z różnych materiałów i wszystkie są początkowe. Nie zmuszałam, ale okazało się że w naszym przypadku nie chodziło o potrzebę ssania, ale o niedojadanie.
serdecznie pozdrawiam

Ps.Właśnie wróciłam ze spaceru i tak myślałam o tym smoczku i wiesz przyszło mi do głowy, że rozmiar rozmiarem, jak napisałam wyżej, ale kształt który dziecko też sobie wybiera, może mieć wpływ na prawidłowy zgryz.

--

29621 amity Kobieta, 0 lat, Warszawa
martyna30

martyna30

ale podawałaś stosownie do wieku, czy ten dla wcześniaków też próbowałas?

--

28156 martyna30 Kobieta, 0 lat
Amity

Amity

Próbowałam podawać smoczki te początkowe nie dla wcześniaków, ona i tak nie chciała. Nie robiłam tego wiele razy bo uznałam, że skoro nie chce to nie ma problemu. Naprawdę długo i często na mnie wisiała, byłam bardzo zmęczona, ale wiedząc że za jakiś czas nie będę mogła karmić piersią zaczęłam ściągać pokarm, karmić z butelki i właśnie wtedy skończyło się wiszenie a smoczki butelkowe jakoś jej pasowały i nie było problemu.

--

29621 amity Kobieta, 0 lat, Warszawa
martyna30

martyna30

Amity
Próbowałam podawać smoczki te początkowe nie dla wcześniaków, ona i tak nie chciała. Nie robiłam tego wiele razy bo uznałam, że skoro nie chce to nie ma problemu. Naprawdę długo i często na mnie wisiała, byłam bardzo zmęczona, ale wiedząc że za jakiś czas nie będę mogła karmić piersią zaczęłam ściągać pokarm, karmić z butelki i właśnie wtedy skończyło się wiszenie a smoczki butelkowe jakoś jej pasowały i nie było problemu.

a jak tak wisiała non stop na piersi to dużo przybierała na wadze
bo moj tak

--

28156 martyna30 Kobieta, 0 lat
elus.dreptus

elus.dreptus

Witam!
moj 3,5 letni syn tydzien temu zaczal sie jakac. Na pocztky mowił tylko alele zamiast ale a teraz wszystkie wyrazy z "le", "ma" tak wymawia (umiaaaał, roooobic). Dodam ze moj maz i moj tesc w dziecinstwie sie jakali. Z dnia na dzien jest coraz gorzej. Jak malego poprawiam to za 3-4 razem wypowie prawidłowo wyraz.
Podejrzewam ze jedynym wyjsciem jest wizyta u specjalisty ale do tego czasu co moge zrobic?
dziekuje za pomoc

5931 elus-dreptus Kobieta, 34 lata, Leszno
vfgb

vfgb

Dziecko ze smoczkiem w ustach

Smoczek – zabawka dla niemowląt, namiastka brodawki sutkowej matki, wkładana dziecku do ust w celu uspokojenia go. Dzieci zazwyczaj uspokajają się wtedy, uruchamia się u nich odruch ssania.

Obecnie produkowane w różnych kształtach i kolorach, z różnych materiałów – najczęściej z gumy i tworzyw sztucznych.

Zaspokajanie potrzeby ssania u niemowląt przy pomocy smoczka, zwłaszcza jeśli miałaby to być jedyna ze stosowanych metod, budzi kontrowersje, podnoszone zwłaszcza przez ortodontów, którzy zarzucają tej metodzie negatywny wpływ na kształtowanie się prawidłowego zgryzu u dziecka. Swoje zastrzeżenia podnoszą także lekarze pediatrzy sygnalizując niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się – przez niezachowanie dostatecznej czystości smoczka – chorób zakaźnych. Swoje uwagi podnoszą też psychologowie dziecięcy zaznaczając negatywny wpływ nadużywania smoczka w charakterze „zatyczki” na płaczące dziecko na rozwój więzi emocjonalnej dziecka z matką.

--

accesorios para baño

30204 vfgb Kobieta, 0 lat
Wczesna Interwencja Terapeutyczn

Wczesna Interwencja Terapeutyczn

Witam!
Co to znaczy "do tego czasu"? Nagłe przypadki jąkania powinny być konsultowane NIEZWŁOCZNIE, nie można sobie pozwolić na komfort czekania. Sposoby pracy z dzieckiem jąkającym się uzależnione są od przyczyny powstania problemu, więc nie może być tu mowy o samodzielnej terapii rodzicielskiej. Koncentrowanie się na poprawianiu dziecka także może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego zalecamy natychmiastową konsultację u sprawdzonego logopedy.

--

http://www.logopeda-warszawa.pl/images/strona.jpg

28726 wczesna-interwencja-terapeutyczn Kobieta, 0 lat, Warszawa
Magart

Magart

Witam!
Mam synka w wieku 1 rok i 7 miesięcy. Ogólnie jego mowa ogranicza się do pojedynczych słów i nie ma jakiegoś wielkiego zakresu tego swojego słownictwa. Zastanawia nas jednak to, że zamiast "p" wymawia "b" [zamiast PA-PA macha rączką i mówi BA-BA] Czy to jest już powód, żeby z tak małym dzieckiem udać się do logopedy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44j8cw14d7r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/042092990.png?83
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73wbwh3a8a.png

17953 magart Kobieta, 34 lata, Sosnowiec
anettt1987

anettt1987

Witam, moja córcia ma skończone 26 msc i nie chce powtarzać po nas słów, mówi tylko to co umie a w jej słowniku znajduje sie ok 30 słów plus naśladowanie kilku zwierząt. Ogólnie wszystko rozumie, ale nie chce się porozumiewac mową, raczej trzeba jej przypominac co sie mowi jak sie chce coś dostać itp. Nie składa zdnac, czasem powie mama da, ale raczej wszystko wymusza placzem. Jak cos chce to woli pokazac palcem i postekac a ja mam się domyśleć. Martiwmy się i chodzimy do logopedy 1 raz w tyg ale nie wiele pomaga, Czy to ze dziecko w tym wieku niewiele mowi moze siwadczyc o zaburzeniach> Czy ma jeszcze "czas" czy raczej juz najwyzsza pora na rozgadanie się?

Bardzo prosze o odpowwiedz

--

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

23146 anettt1987 Kobieta, 32 lata, M