Pozostali eksperci

Adwokat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

katarzyna1234

katarzyna1234

Witam!
Chciałam się zapytać czy jeśli ja mieszkam z mężem i córką u rodziców w domu i ja z córką jesteśmy tu zameldowane to czy mamy takie same prawa jak i rodzice?Otóż chodzi mi o to że mój ojciec jest alkoholikiem i często dochodzi do kłótni w których wygania mnie z domu i robi wszystko żeby mi odebrać dziecko uważa się za władcę wszystkiego i wszystkich próbuje zmusić mnie do posłuszeństwa ale czy ma takie prawo?Jestem osobą wolną dorosłą mającą swoją rodzinę i wydaje mi się że nie ma takiego prawa zmusić mnie do posłuszeństwa.Ostatnio nawet po awanturze mój ojciec wyłączył ciepłą wodę i internet i próbował mi wyrwać tel komórkowy gdy zobaczył że dzwonię.Nie wiem co chciał tym osiągnąć ale boje się że znowu dojdzie do awantury a ja mam nerwicę i boję się że dojdzie do tragedii...Co ja mogłabym zrobić w takiej sytuacji?Jakie mam prawa w takiej sytuacji i jakie kroki mogłabym uczynić żeby mój ojciec zrozumiał że nie jestem jego własnością i że nie może mną dyrygować ani odebrać mi córki...Niestety wyprowadzka nie w chodzi w grę bo nie mamy gdzie a na wynajęcie nas nie stać?Proszę o jak najszybszą odp.

26634 katarzyna1234 Kobieta, 33 lata, mińsk mazowiecki
izaaa898989

izaaa898989

Witam, Mam pytanie odnośnie odwołania kuratora a mianowicie jakie pismo, wniosek muszę napisać. Dnia 28.06.2012 orzeczeniem sadu został zastosowany nadzór nad sposobem wykonywania władzy rodzicielskiej przez Panią kurator społeczną. Chciałabym złożyć wniosek o odwołanie kuratora, ponieważ jak sama Pani kurator nam doradziła nie ma takiej potrzeby by do nas przychodziła, lecz nie do końca wiem czy wniosek jak Pani kurator mi poleciła jest słuszny. Mianowice wniosek o przywrócenie pełnej władzy rodzicielskiej. Proszę o odpowiedz czy ten wniosek jest poprawny, ponieważ o ograniczeniu władzy nie było nic orzekane i jeśli nie jest poprawny proszę o informacje jaki wniosek powinien zostać napisany przeze mnie. Z góry dziękuję za pomoc

--

http://www.suwaczek.pl/cache/967f4a7214.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpp4x4mo4w.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmkxrdjtx7.png

15443 izaaa898989 Kobieta, 29 lat, rzeszów
majex9285

majex9285

Mam problem mialam za panny dziecko i nie miala ona zapisanego ojca w akcie urodzenia puzniej gdy miala 3 lata wzielam slub z innym partnerem ktory wziol mojo corke jako swoją rodzoną i tak ją zapisalismy teraz gdy corka ma 5 lat jej biologiczny ojciec che isc do sądu a przez 5 lat mial nas w d...e co robic czy moze on wywalczyc do niej prawa czy musze zgodzic sie na testy dna co robic prosze o pomoc :'(

44933 majex9285 Kobieta, 25 lat, zubrzyca
amiami

amiami

Witam serdecznie,
mam pytanie odnośnie przedłużenia umowy o pracę w przypadku ciąży.
Mam umowę zawartą o pracę na czas określony na 6 miesięcy (kończy się ona 20 czerwca). Obecnie jestem w ciąży. W dniu wygaśnięcia umowy będę w 14 tygodniu ciąży. Nie chciałabym mówić pracodawcy o ciąży wcześniej, gdyż wtedy napewno nie da mi następnej umowy (która powinna już być na czas nieokreślony.)
Proszę o informację: gdybym 21 czerwca, po przyjściu do pracy, dowiedziała się, ze pracodawca nie chce dać mi nowej umowy - to czy wtedy wystarczy, ze powiem, ze jestem w 14 tygodniu ciąży? I umowa ulega automatycznemu przedłużeniu? Czy w takim przypadku, z powodu tego, że nie poinformowałam wczesniej pracodawcy (jeszcze w czasie trwania umowy), nie musi mi on przedłużać umowy?
Co w takim przypadku zrobić, aby przedłużyła mi się ona automatycznie (mimo, ze poinformowałam o ciąży 1 dzień po wygaśnięciu umowy)?

45159 amiami Kobieta, 32 lata, Katowice
~karolcia0509

~karolcia0509

Witam.Prosze o porade w kwestii opieki nad corka.Mala urodzila sie z niesformalizowanego zwiazku.Przez 3 miesiace ojciec dziecka traktowal nas jak prawdziwa rodzine.Kilka dni temu poznal inna kobiete.Nie akceptuje tego i powiedzialam ze jesli nie zrezygnuje z kochanek to zabiore corke i jedyny kontakt jaki bedzie mial z dzieckiem to ten ustalony przez sad.Przez ten czas przestal interesowac sie dzieckiem, o wszystko (mleko, ubranka, leki ) musze prosic niemalze na kolanach.Po prostu jestesmy od niego uzaleznione finansowo.Mowi mi ze to on w sadzie dostanie prawo opieki nad dzieckiem bo on zarabia(dodam ze nielegalnie,"na czarno").Na ile to on moze miec racje z ta opieka?Boje sie ze moze wygrac.Mnie nie stac na obronce a on i jego rodzina maja sporo znajomych wsrod adwokatow, prokuratorow, policji.Jesli faktycznie dojdzie do takiej sprawy to pozostanie mi uciec i ukrywac corke.
Chcialam dodac ze konto z ktorego pisze udostepnila mi znajoma poniewaz jest w podobnej sytuacji a ja nie mam dostepu do internetu wiec obie czekamy na odpowiedz.

ofeliaa

ofeliaa

Witam,

Rozstałam sie ze swoim narzeczonym, który jest ojcem moich jeszcze nienarodzonych bliźniat. Próbujemy uzgodnic nazwisko i zastanawiamy się nad połaczeniem, które wydaje się dość długie. Czy to może sprawiać problemy? chciałabym, żeby moje nazwisko było ujęte , ze względu na to, że dzieci zostaja przy mnie, a ich tato nie chce zgodzić się na moje nazwisko panieńskie. Czy może lepiej dla dzieci będzie dać nazwisko ojca? bardzo proszę o pomoc.

46368 ofeliaa Kobieta, 27 lat, Wrocław
~ania2121

~ania2121

Witam
Chciałam uzyskać odpowiedź dotyczącą sytuacji zaistniałej w pracy.Sytuacja wyglądała mniej więcej tak..klient płaci za zakupy karta zbliżeniową(kwota rachunku 59 zł.) pakuje zakupy i odchodzi kiedy jeszcze transakcja nie została autoryzowana gdyż wymagany jest kod PIN do jej potwierdzenia.Wybiegam za klientem który zdążył wsiąść do samochodu i odjechać.Sytuacja wyjaśniana z kierownikiem sklepu i prośba o pokazanie nagrania z kamer które powinny zarejestrować samochód owego klienta kończy się stwierdzeniem kierownika ze akurat w tym dniu i danej chwili kamery nie działały.Kierownik stwierdził że to moja wina gdyż nie dopilnowałam klienta.Zostałam obciążona kwota paragonu.Uważam ze nie słusznie.Czy w tej sytuacji musze pokryć koszt tego paragonu czy nie i jak wybrnąć z tej sytuacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

patka19

patka19

witam mam pytanie dziś dostałam pismo wsprawie zadłużenia taty z nakazem zapłaty nie dostałam wcześniej żadnego pisma że ma tata jakieś długi więc się nie zrzekłam rodzeństwo też niestety mnie nie poinformowało i co teraz mogę jeszcze coś z tym zrobić tata zmarł w 2014 roku :/

--

Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło znaczy że jest duże i idzie małymi kroczkami
http://ovufriend.pl/thumb/e8f4d585a8964dd982045964238c2d32.png

46253 patka19 Kobieta, 29 lat, katowice
patka19

patka19

witam mam pytanie dziś dostałam pismo wsprawie zadłużenia taty z nakazem zapłaty nie dostałam wcześniej żadnego pisma że ma tata jakieś długi więc się nie zrzekłam rodzeństwo też niestety mnie nie poinformowało i co teraz mogę jeszcze coś z tym zrobić tata zmarł w 2014 roku :/ prosze o szybką odpowiedz

--

Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło znaczy że jest duże i idzie małymi kroczkami
http://ovufriend.pl/thumb/e8f4d585a8964dd982045964238c2d32.png

46253 patka19 Kobieta, 29 lat, katowice
~Asia 24

~Asia 24

Witam 1lipca zaczęłam pracę na temat okres próbny. Dowiedziałam się że jestem w 7tyg ciąży, dodam że rok temu miałam operacje kręgosłupa i teraz czekała mnie druga operacja. Pracuje jako sprzątaczka. Czy mogę iść na zwolnienie nie mam siły chodzić i boli kręgosłup.... Czy jak dam zwolnienie to mnie nie zwolnia?